ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות ניידות ותנועה
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
ספורט ופנאי
מוצרים לבית, לגינה ולחצר
השכרת ציוד
אתה נמצא כאן ראשי אינדקס מטפלים כירופרקטיקה
ד"ר אלמוג
דגם כירופרקט


מרפאת הכירופרקטורים של ד"ר אלמוג מתמחה בטיפול במגוון רחב של בעיות אורטופדיות הגורמות לכאבים
ד''ר אלמוג
   
פרטים נוספים לפרטים 072-2159090
כירופרקטיקה – עמוד השדרה של הבריאות שלנו

כירופרקטיקה היא מקצוע בריאותי שמטרתו לאבחן, למנוע ולטפל בבעיות במערכת השריר-שלד ובבעיות שנגרמות כתוצאה מהן. כבר בשנת 1500 לפני הספירה תוארו טיפולים שונים שנועדו לסייע לבעיות במערכת השלד ובמפרקים, אשר במהלכם ביצעו מניפולציות על עמוד השדרה הן באמצעות הידיים והן באמצעות הליכה על גב המטופלים ששכבו על הבטן. בשנת 500 לפני הספירה כתב היפוקרטס ש"השג ידע על עמוד השדרה ותפקודו - הדבר הכרחי לפתרון מחלות רבות". למרות כל זאת, המקצוע נוסד רשמית בשנת 1895 בארצות הברית על ידי דניאל דיוויד פאלמר, שגרס כי ניתן למנוע מחלות ולמנוע מחלות קיימות באמצעות הפעלת מניפולציות ידניות על עמוד השדרה. האמונה שנלוותה אז לתחום היא, שמחלות הן תוצאה של הפרעה בזרימה של כוח החיים בגוף. כוח חיים זה נתפס על ידי חלק מהכירופרקטים דאז כאנרגיה עצבית ועל ידי חלק אחר ככוח חיים שמייצג את נוכחותו של האל באדם, מה שגרם לכך שמייסדי השיטה שקלו להצהיר על הכירופרקטיקה כדת. בסופו של דבר המהלך נעצר על מנת שלא ליצור בלבול והתנגדות, אולם עד היום נקשרת בטיפול גם הרבה אמונה.

למעשה, עד היום הכירופרקטיקה אינה מוכרת כנישה רפואית של ממש, ומי שמעוניין לקבל טיפולים בתחום צריך לפנות אל הרפואה המשלימה. אבל, בעשורים האחרונים יש עדנה לכירופרקטיקה, ויותר ויותר רופאים קונבנציונליים מפנים את המטופלים שלהם אל כירופרקטים, על מנת לשפר את הרגשתם ואת איכות חייהם.

אז איך זה עובד באמת?
במהלך טיפולי כירופרקטיקה מפעיל הכירופרקט לחץ על עמוד השדרה באמצעות הידיים (בדרך כלל) ובאמצעות מכשירים שונים (לעתים רחוקות). למרות שהתחום הטיפולי אינו מוכר (עדיין) כרפואה של ממש, הרי שמסלול הלימודים הוא איננו כמו של שאר התחומים ברפואה משלימה, אלא דורש לימודים במשך שש או שבע שנים (בדרך כלל בארצות הברית או באנגליה), במסלול ישיר לדוקטורט. אם נשלב את העובדות שידועות לנו על העבר עם העובדה הזאת, נגיע למסקנה שמדובר בתחום טיפולי שבהחלט כדאי להכיר.

ולמה דווקא עמוד השדרה?
מכיוון שעמוד השדרה מתחיל בבסיסה של הגולגולת וממשיך עד עצם הזנב. הוא מורכב מ-24 חוליות, 7 צוואריות, 12 גביות ו-5 מותניות. המוח מקושר אליו באמצעות חוט השדרה ובתוכו עוברים 31 זוגות עצבים אשר מגיעים לכל נקודה בגוף ומשפיעים על כל תא ורקמה. כאשר יש פגיעה או אפילו רק גירוי של מערכת העצבים (דבר שקורה די הרבה בגלל הרמת משאות כבדים, נפילה או הימצאות בלחץ ובמתח), ישנה ירידה בתפקוד האיברים השונים ועלולים להופיע כאבים ומחלות.
הכירופרקטיקה נוסדה במטרה להשיב לקדמותו את התפקוד הביומכני של הגוף, שנובע, על פי תורה זו, מחוסר איזון בין החוליות. חוסר איזון זה גורם לתופעות כגון לחץ שמופעל על העצב, גירוי עצבי, נפיחות בין המפרקים, נוקשות של שרירים ורצועות, בלט / קרע בדיסקים ותופעות אחרות, הפוגעות מאוד באיכות החיים. במהלך טיפול כירופרקטי מזיזים את החוליות באמצעות מניפולציות ידניות או מכשירניות, מסירים את הלחץ מהחוליות ומאפשרים את חופש התנועה. החזרת החופש הזה, כמו גם שימור החופש הקיים במצבים של שינויים ניווניים, יכולה לשפר מאוד את מצב המטופל, הן מבחינת יכולת ההנעה של המפרקים והן מבחינת עוצמת הכאבים.

כמובן, שכל טיפול כירופרקטי מתבצע רק לאחר אבחנה מקיפה, המתבססת על בדיקה קלינית ועל ממצאי הדמיות (אולטרסאונד ורנטגן).

במה מטפלת כירופרקטיקה?
כפי האמור לעיל, כירופרקטיקה מטפלת בבעיות שונות הקשורות למערכת השלד והשרירים, ביניהן כאבי צוואר וכתפיים, כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבי ראש, נימול בידיים ו/או ברגליים, כאבים בשכמות, פציעות ספורט, פריצות דיסק ועוד.   

על מה חשוב להקפיד?
בכירופרקטיקה, כמו בכל תחום רפואי או סמי-רפואי אחר, חשוב לוודא שהמטפל אכן מוסמך לבצע את הטיפול. מומלץ לוודא איתו שיש לו ניסיון בתחום, ועדיף לדבר עם מטופלים שלו לשעבר ולשאול אם הטיפול אכן עזר להם. לאחר ביצוע כל הבירורים הללו, יש להצטייד בצילומים ובתוצאות של בדיקות רלוונטיות נוספות (בדיקות דם, אולטרסאונד וכד') ולהגיע לטיפול.
רוב הסיכויים שתתחילו להרגיש שיפור כבר אחרי מספר קטן של פגישות, כי אחרי הכול – עמוד השדרה הוא אכן עמוד התווך של הגוף.
 
כתביה שיר שמולביץ.
 
 

חדשות
דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!

מכשיר טנס מבצע לחברי הקופות

חובת הנגישות כוללת התקנת רמפה לצד גרמי מדרגות: מבחר רמפות החל מ 590 שח

השרות שקבלת היה מצוין? רוצה לפרגן לנו? לכתיבת חוות דעת באתר זאפ לחץ כאן!

מובהר, כי לא ניתן להחזיר מוצר ולבטל את העיסקה לאחר ההתקנה והתאמה אישית בבית המזמין לשביעות רצונו.

מובהר כי שימוש במוצר גורם להרעה במצבו ממצב"חדש" ל"משומש" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) לא ניתן להחזירו

علاج ملح في بيتك

משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צריכה.


דפי מידע
רשימת הצטיידות לטיפול ביתי
אנחנו בתקשורת
הצהרה על קיום עסקה טלפונית
אודות החברה
התחייבות העיקר הבריאות
הצהרת פרטיות
מחירון פרסום באתר
תקנון
מפת האתר


רשימת הציוד הנדרש לצורך אשפוז, שיקום וסיעוד ביתי
מצורפת רשימת הצטיידות לצורך טיפול ביתי, על מנת להקל את ההתנהלות, ולאפשר טיפול בית...

מטפס מדרגות זחל המאפשר למבוגרים או לנכים, לעלות ולרדת במדרגות
מעלון מטפס מדרגות זחל תוצרת אירופה -הכנס/י לקבלת פרטים ומחיר!

כל מה שהקליניקה שלך צריכה
משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צ...

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!
דפיברילטור (Automated External Defibrillator) הינו מכשיר החייאה אוטומטי מציל חיים ...


iso 9001


בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית