מוקסות לרפואה סינית

מוקסות לרפואה סינית

מוקסה - מילה יפנית בשירות הדיקור הסיני
מוקסה היא מילה יפנית שמשמעותה "צמח המשמש לבעירה". את המוקסה מכינים בדרך כלל מצמח הלענה, והיא משמשו בטיפולים שונים מתחום הרפואה המשלימה, ובעיקר כחלק מטיפולי דיקור סיני.

מוקסה - החום שעושה את ההבדל
באמצעות מוקסה מחמם המטפל את האזור הרצוי, כאשר בדרך כלל האזורים המחוממים הם נקודות הדיקור עצמן הממוקמות לאורך המרידיאנים. לשימוש במוקסה יש מגוון מטרות, ביניהן חימום, טיפול בבעיות גניקולוגיות, ייבוש ליחה, טיפול בבצקות ועוד.

מוקסות - הסוגים השונים
השימוש הנפוץ ביותר נעשה ב"מוקסה סיגר" - נייר אורז שממולא בעלי לענה שנטחנו עם סיבי כותנה. כמו כן משתמשים גם באבקת מוקסה, פלסטר מיני מוקסה המיועד להשמה על מחטים, מוקסה מיני למקומות רגישים, טייגר וורמר לטיפול בנקודות הדיקור הרגישות ועוד.     

מוקסות לרפואה סינית – גם לטיפול בתינוקות
כאמור לעיל, מוקסות משמשות למגוון מטרות, כאשר אחת מהן היא טיפול בתינוקות ופעוטות. תינוקות ופעוטות סובלים הרבה פעמים מבעיות שונות שמטרידות אותם, כגון גזים, ריפלוקס ושאר בעיות במערכת העיכול, עודף ליחה, מחלות אוזניים, צינון ועוד. שימוש נכון במוקסות יכול הרבה פעמים לעזור מאוד, בין אם בשילוב דיקור ובין אם כטיפול בפני עצמו, ולגרום להקלה גדולה מאוד בסימפטומים השונים.    

מוקסה – לטיפול נשי אישי
מוקסה משמשת ברפואה הסינית והיפנית לטיפול במגוון מצבים שחוות נשים. כך למשל, משתמשים בה כדי לזרז צירי לידה וכדי לסייע בפתרון בעיות גניקולוגיות מסוימות, כגון חוסר איזון הורמונלי, תקיעות של דם ועוד. בזכות סגולותיו הייחודיות של צמח הלענה שממנו מורכבת מוקסה, בשילוב הדלקתה וחימום המקום, ניתן לסייע מאוד לנשים במגוון מעגלי החיים – גיל הפוריות, היריון ולידה וגיל המעבר. את הטיפול במוקסה מומלץ לשלב עם טיפולים נוספים ובעיקר עם דיקור סיני.

מוקסה – אש בקצה המנהרה
מוקסה ידועה כבר שנים ברפואה הסינית כחומר המסייע לפתיחת צ'אקרות חסומות ולזירוז תהליכים. לכן, הרבה מאוד מטפלים עושים בה שימוש כאשר חשוב להם להשיג תוצאות מסוימות כמה שיותר מהר, בעיקר בתהליכים של שיפור הפוריות ובתהליכים הקשורים להיריון ולידה, אבל ממש לא רק. מוקסה משמשת גם לצורכי חימום הגוף, ייבוש ליחה, טיפול בבצקות, חיזוק האיברים הפנימיים, חיזוק האנרגיה הכללית וטיפול בכאבי שלד ושרירים. השימוש העיקרי של המוקסה היא כתוספת לדיקור סיני, שמחזקת את השפעת הטיפול. למרות זאת, ניתן להשתמש במוקסה גם באופן בלבדי, ולהשיג תוצאות נפלאות. הטיפול במוקסה מתבצע באמצעות הנחתה על אזורי הדיקור, לאורך המרידיאנים ועל האזורים הרגישים. 
 
דיקור ומוקסה – כי מיליארד סינים לא טועים
דיקור נתפס אצל הרבה מאוד אנשים כטיפול היחיד המשתייך לרפואה הסינית. זה אמנם לא מאוד מדויק, שכן מלבד דיקור הרפואה הסינית כוללת גם טיפול בצמחי מרפא והמלצות לתזונה נכונה, אולם אין ספק שהדיקור אכן משחק תפקיד חשוב ברפואה זו. על פי הרפואה הסינית, יש בגוף נקודות מסוימות המהוות מרכזי אנרגיה של ממש, וביצוע דיקור באמצעות מחטים מיוחדות בנקודות אלה יכול לחזק את המערכות השונות בגוף וכך לסייע לריפוי הגוף באופן טבעי. על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר, הרבה מאוד מדקרים משתמשים גם במוקסות – "מקלות" העשויים מצמח הלענה אשר בשעת בעירה מגיעים לטמפרטורות מאוד גבוהות. על פי הרפואה הסינית, אם מבעירים את המוקסה ומניחים אותה על נקודות הדיקור, החום מופץ אל האזור הבעייתי ומסייע מאוד לריפויו. שילוב זה, בין דיקור ומוקסה, מומלץ ביותר במצבים מסוימים, ומהווה שילוב מנצח של ממש.

רפואה אלטרנטיבית – כשלקונבנציונלית אין תשובות
יש אנשים הסובלים ממגוון רחב של מצבים וכאבים, אשר לרפואה הקונבנציונלית אין תשובה מספקת עבורם. אם גם אתם נמנים עם אותם אנשים, יכול מאוד להיות שכדאי שתפנו אל הרפואה האלטרנטיבית, ובעיקר לדיקור ולטיפול במוקסה. רפואה זו מציעה מגוון רחב של טיפולים, שמאוד יכול להיות שיוכלו לסייע לכם. כך למשל, דיקור יכול לסייע להרבה מאוד מצבים, ביניהם כאבים שונים שאין להם מרפא ברפואה הקונבנציונלית, בעיות פוריות, בעיות במערכת העיכול ועוד. השימוש במוקסה במהלך הדיקור יכול לזרז את הריפוי בחלק מהמקרים, ולסייע במצבים אחרים כגון זירוז לידה ועוד. לכן, גם אם הרופא הקונבנציונלי שלכם אמר שאין מה לעשות, אל תאמרו נואש. פנו אל הרפואה האלטרנטיבית, ומאוד יכול להיות שיימצא מזור למכאוביכם ופתרון לבעיותיכם. 

מחטים לאקופונקטורה – חוד החנית של הדיקור
כל מדקר טוב יודע, שעל מנת שהטיפול שלו יצליח חשוב שתהיינה לו מחטים לאקופונקטורה באיכות גבוהה. לכן, חשוב מאוד לרכוש מחטים מקצועיות עם מוליך, אשר יאפשרו גם לבצע את הדיקור בדיוק בנקודה הנכונה וגם יצליחו להניע את האנרגיות בגוף בצורה הכי טובה. הדרך להבטיח זאת ככל שרק ניתן, היא לרכוש מחטים לאקופונקטורה רק דרך חברה יציבה אשר משווקת מוצרים לרפואה סינית מזה זמן רב, ומתחייבת למכור לכם מוצרים איכותיים מתוצרת חברות ידועות – ובאחריות מלאה. בנוסף, חשוב לזכור כי ישנן מחטים במספר גדלים, ולרכוש את אלה המתאימות למטופלים שלכם ולטיפולים שאתם מבצעים (מחטים לאקופונקטורה המתאימות לילדים, כאלה המתאימות לדיקור באוזן ועוד).

שמנים אתריים – לאיכות חיים טובה יותר
הרבה מאוד אנשים סובלים ממצבים שונים אשר לרפואה הקונבציונלית אין תמיד מזור עבורם, כגון מתחים, קשיי הירדמות והפרעות שינה, כאבים בלתי מוסברים, רגישויות שונות בעור ועוד. שמנים אתריים יכולים הרבה פעמים להקל על חלק מהמצבים הללו, וזאת אם יודעים לבחור אותם נכון. כך למשל, שמן קמומיל רומן יכול לסייע להפגת מתח ולהשריית שינה טובה; שמן חי עד יכול לסייע לבעיות שונות במערכת הלימפתית; שמן מליסה מסייע מאוד לאטופיק דרמטיטיס ולרגישויות נוספות בעור ועוד. כל מה שצריך לעשות הוא לרכוש את השמנים האתריים המתאימים לבעיה ממנה אתם סובלים, לטפטף אותם אל החלק המתאים במבער שברשותכם, ופשוט ליהנות מהריח, מהאווירה ומהקלה של ממש בתסמינים שמטרידים אתכם. נסו את זה פעם אחת – ולא תבינו איך לא עשיתם את זה קודם. 

שמנים ארומטיים – כל שמן והסוד שלו
שמנים ארומטיים המטופטפים אל תוך מבער, לא רק מפיצים ריח נעים ומשכר בחלל כולו ויוצרים אווירה מיוחדת במינה שאין שני לה, אלא גם יכולים לסייע מאוד בפתרון מגוון רחב של בעיות; כך למשל, שמן אניס יכול לסייע מאוד בהקלה על כאבי מחזור; שמן קורנית אדומה מסייע מאוד במצבים של כאבי ראש חזקים ומיגרנות, כמו גם בבעיות שונות בדרכי הנשימה כגון ברונכיטיס, אסתמה וסינוסיטיס; שמן נענע יעיל ביותר לשיפור מראה העור ובעיקר לטיפול בפצעונים; שמן אשכולית יתאים מאוד לאנשים בעלי עור שמנוני ושמן ציפורן יעיל ביותר בהקלה על כאבי שיניים. לכל אחד מהשמנים הארומטיים יש סגולות ייחודיות, וכדאי מאוד לנסות להשתמש בהם וליהנות גם מהריח וגם מהשיפור באיכות החיים. 

למאמרים ולמידע נוסף לחץ כאן!
       

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות