ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות ניידות ותנועה
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
ספורט ופנאי
מוצרים לבית, לגינה ולחצר
השכרת ציוד
אתה נמצא כאן ראשי מאמרים הסרת שיער המדריך המלא
 הסרת שיער המדריך המלא

הסרת שיער – המדריך המלא

נשים רבות, ובשנים האחרונות מצטרפים אליהן גם לא מעט גברים, מעוניינות לבצע הסרת שיער מאזורים שונים בגופן, על מנת להשיג מראה אסתטי יותר וליהנות מהרגשה הרבה יותר טובה. מכיוון שישנן שיטות רבות להסרת שיער, אנו מביאים לכם את המדריך המלא שיסייע לכן (ולכם!) לבחור את השיטה המתאימה לכם ביותר, גם מבחינת עוצמת הכאב, גם מבחינת סוג העור והשיער וכמובן – גם מהבחינה הכלכלית. אחרי שתקראו את המאמר שלפניכם, אנחנו בטוחים שהכול ילך לכם הרבה יותר חלק.

הסרת שיער בגילוח

השיטה הראשונה שפותחה בתחום, ומלווה נשים מזה דורות רבים. השיער מוסר מהגוף באמצעות סכין גילוח רגיל, אשר חותך את השערה מספר מילימטרים מהעור ויוצר מראית עין של עור חלק לחלוטין.

יתרונות:

  • פשטות הביצוע – כל מה שצריך הוא סכין גילוח וכמה דקות פנויות. עוברים עם הסכין על האזור ממנו מעוניינים להסיר את השיער ובתוך זמן קצר – אין שיער
  • בזמנכם החופשי – אין צורך לקבוע תור ואין צורך לצאת מהבית. אפשר לבצע את הטיפול בחדר האמבטיה הפרטי שלכם, בלי להיות תלויים באף אחד ובשום דבר.

והמחיר? ללא תחרות – אם קניתם לאחרונה סכיני גילוח אתם בוודאי יודעים שלא מדובר בהוצאה גדולה במיוחד. תוכלו לבחור לרכוש סכין רב פעמי ולהחליף תער בכל פעם, או לרכוש סכינים חד פעמיים, ובכל מקרה ההוצאה תהיה נמוכה מאוד יחסית לשאר סוגי הטיפולים הקיימים היום.

חסרונות:

  • צמיחה מהירה – מכיוון שכאשר מסירים שיער באמצעות גילוח לא מסירים אותו מהשורש, השיער חוסר לצמוח, ואפילו די מהר. קחו בחשבון שאם אתם בוחרים בשיטה זו תצטרכו, כנראה, לבצע הסרת שיער כל מספר ימים. 
  • צמיחה צפופה יותר – אמנם יהיה מי שיגיד לכם שזה לא נכון, אבל מאידך יהיו מספיק אנשים (נשים, בעיקר) שיגידו לכם שלאחר הסרת שיער בגילוח השיער צומח בצורה צפופה יותר. יהיו גם כאלה שיגידו שהשיער צומח אצלם כשהוא כהה יותר וקשה יותר. כדאי לקחת את השמועות האלה בחשבון, כי אי אפשר לדעת איך השיער שלכם יגיב.

 אין דבר כזה "לצמיתות"- בגלל העובדה שהשיער לא מוסר מהשורש, אי אפשר להגיע למצב שבו השיער לא צומח בכלל, מה שיכול ליצור תלות ו"שעבוד" להסרת השיער בדרך זו.


הסרת שיער בשעווה

שיטה שגם היא מוכרת מזה מספר דורות, והרבה מאוד אנשים משתמשים בה ומגיעים לתוצאות נפלאות. בדרך זו מורחים שעווה חמה על האזור המטופל, מצמידים רצועה של נייר מיוחד לשעווה ומושכים אותה נגד כיוון צמיחת השיער. התוצאה: השיער באזור מוסר מן השורש והעור נשאר חלק למשעי.

יתרונות:

·         עור חלק לאורך זמן – הסרת שיער בשעווה אמנם לא מסירה את השיער לצמיתות, לפחות לא בתוך זמן קצר במיוחד, אולם היא בהחלט מאפשרת מרווח של כשלושה שבועות בין טיפול לטיפול, כשבתקופה זו העור נשאר חלק כמעט לגמרי. עם הזמן והמשך הטיפולים בהחלט יכול להיות שיהיו אזורים מסוימים שבהם כבר לא יצמח שיער בכלל, מה שיגרום להארכת התקופה שבין טיפול לטיפול. 

·       אפשר גם בבית – מי שמצליח לפתח מיומנות בתחום יוכל לבצע את הטיפול בעצמו גם בבית. זאת בזכות העובדה שאת כל הציוד הדרוש לשם כך – שעווה איכותית, מחמם שעווה, נייר להסרת שיער בשעווה וקרם הרגעה לעור, ניתן לרכוש באופן פרטי ולהגיע לתוצאות נהדרות.

 טיפול בשטחי עור גדולים – כשמבצעים הסרת שיער בשעווה ניתן להסיר מספר רב של שערות במשיכה אחת, מה שמקצר את משך הטיפול ולא מצריך מהמטופל להתמודד עם כאבים לאורך זמן כמו שקורה בטיפולים אחרים כמו אפילציה.

חסרונות:

·         שערות מתחת לעור – הסרת שיער בשעווה גורמת הרבה פעמים לצמיחה של שערות מתחת לעור, דבר שמעבר לכך שהוא לא כל כך אסתטי, גם עלול לגרום להתפתחות של דלקות וזיהומים. אפשר להפחית את הסיכוי לכך שזה יקרה באמצעות מריחה של משחות מיוחדות שניתן לקנות אצל קוסמטיקאיות, אשר מונעות את הצמיחה התת עורית. אמנם זה מוסיף להוצאה, אבל התוצאה בהחלט משתלמת. 

·       לא מתאים לרגישים – משיכת הנייר מהאזור המטופל על מנת להסיר את השיער עלולה להיות כואבת מדיי עבור אנשים רגישים. הרגישות גוברת כשמדובר באזורים עדינים כגון שפם ומפשעות. מי שמעוניין לבצע את הטיפול למרות רגישותו לכאב יוכל להיעזר במשחות מאלחשות אשר ניתן להשיג היום בבתי המרקחת, אולם אם כבר עושים בהן שימוש כדאי, אולי, לשקול בחירה בשיטת הסרת שיער אחרת, שיכולה להביא להסרת השיער לצמיתות. 

·       המחיר – סביר בהחלט. אין ספק כי עבור טיפול אחד המחיר של הסרת שיער בשעווה הוא די משתלם, ולא משנה באיזה אזור בגוף מדובר. למרות זאת, המחיר נכלל ברשימת חסרונות, משום שעל מנת להגיע לתוצאות כאלה שמאפשרות לכם לבצע טיפול אחת לתקופה ארוכה, תצטרכו, כנראה, להוציא לא מעט כסף.


הסרת שיער במכשיר חשמלי

שיטה להסרת שיער באמצעות מכשירים חשמליים בעלי ספירלה מסתובבת התופסת את השערה ומוציאה אותה מן השורש.

יתרונות:

·        הקוסמטיקאית הפרטית שלך – המכשירים הנמכרים היום מגיעים עם מספר ראשים, שכל אחד מהם מתאים לאזורים אחרים בגוף. כך ניתן לבצע הסרת שיער. 

·         בלי לצאת מהבית, ולא רק בבית – המכשירים החשמליים מתחברים לכל שקע חשמלי, ומאפשרים לבצע את טיפול הסרת השיער בכל מקום בו אתם נמצאים. חלק מהמכשירים פועלים גם על בטריות, כך שתוכלו להשתמש בהם אפילו כשאתם נמצאים באוהל על שפת הים ובכל מקום אחר.  

·         טיפול שורש – המכשירים החשמליים מוציאים את השערה מן השורש, כך שהשיער צומח שוב רק לאחר כ-4-3 שבועות. בשימוש ארוך טווח ניתן להגיע למצב של "קרחות" בחלק מהאזורים, ולהגדיל עוד יותר את המרווח בין טיפול אחד למשנהו.  

·         עלות משתלמת – בעבר מכשירים חשמליים להסרת שיער עלו לא מעט כסף, אולם היום ניתן להשיגם בעלויות נמוכות למדיי. מכיוון שמדובר בהוצאה חד פעמית שמאפשרת ליהנות מתוצאות לאורך זמן, שיקול זה בהחלט מצטרף לרשימת השיקולים בעד.

חסרונות:

·         השערה שמתחת – כמו הסרת שיער בשעווה, גם שימוש במכשירים חשמליים עלול לגרום לצמיחה של שערות מתחת לעור. 

·         עוצמת הכאב – יש אנשים שלא יכולים לשאת את עוצמת הכאב של מכשירים אלה (לעומת אחרים שכמעט לא מרגישים כאב בזמן השימוש בהם). לכן, לפני שרוכשים את המכשיר, כדאי לנסות אותו ולהחליט אם הוא מתאים לכם או לא.

הסרת שיער באפילציה

החדרת מחט חשמלית אל תוך זקיק השערה עצמו וחימום כלי הדם הנמצאים בבסיס השערה. החימום גורם לכך שכלי הדם נקרשים, ולהרס מוחלט של הזקיק.

יתרונות:

·         אפקטיביות מושלמת – גם אם לא לצמיתות, מספר קטן מאוד של טיפולי אפילציה יאפשר לכם ליהנות מעור חלק לאורך זמן רב (הרבה יותר מ-4 שבועות...).  

·         לכל סוגי השיער – הסרת שיער באפיליציה מתאימה לכל סוגי העור ולכל גווני השיער, כולל שיער בהיר ולבן, שלא ניתן להסיר בשיטות אחרות.

חסרונות:

·         שערה-שערה – מכיוון שמדובר במחט שמוחדרת אל הזקיק של כל שערה בנפרד, הרי שיש לטפל בכל שערה ושערה, דבר שמאריך מאוד את זמן הטיפול. מסיבה זו מומלץ לבצע טיפולי אפילציה רק לצורך הסרת שיער מאזורים קטנים, כגון בתי השחי, המפשעות או השפם.  

·         נושא כאוב – הסרת שיער באפילציה היא לא תמיד נעימה, ויש מטופלים שלא יכולים לשאת את הכאב. למרות זאת, ניתן למרוח משחה מאלחשת באזור הטיפול וכך להחליש מאוד את עוצמת הכאב וליהנות מהתוצאות הטובות שתוארו לעיל.

הסרת שיער בלייזר

בשיטה זו עושים שימוש בקרן לייזר, שהיא קרן שמוליכה חום. קרן הלייזר נספגת בפיגמנט של השערה, מה שגורם להרס הזקיק ולניוון יכולתו להצמיח שיער.

 יתרונות:

  • הסרת רוב השיער לצמיתות – רוב השיער המטופל (כ-80% ממנו) יוסר לצמיתות עם סיום סדרת הטיפולים, יתרון מאוד משמעותי עבור כל מי שרוצה גם ליהנות מעור חלק וגם להיות חופשי מטיפולים.
  • טיפולים בשטחים נרחבים – הטיפול בלייזר מתבצע על שטחי עור גדולים, כך שניתן לסיים כל טיפול בתוך זמן יחסית קצר. 

חסרונות:
 

·         לא לכל אחד – לא כל אחד יכול לבצע הסרת שיער בלייזר. כך למשל הטיפול לא מומלץ לאנשים סוכרתיים מחשש לזיהום שלא יירפא בקלות, וגם לא לאנשים בעלי מחלות עור כרוניות ואחרות, כגון הרפס, פסוריאזיס או פטרת. גם לנשים בהיריון מאוד לא מומלץ לעבור את הטיפול, בשל חשש לפיגמנטציה. 
 

·         לא לכל שיער – שיער לבן לא יושפע מקרן הלייזר ולכן לא ניתן יהיה להסירו בשיטה זו.
 

·         לא בכל מצב – מאוד לא מומלץ להתחיל טיפולי הסרת שיער בלייזר לאחר שיזוף, בין אם מדובר בשיזוף טבעי ובין אם מדובר בשיזוף מלאכותי (מיטת שיזוף, התזה וכד').
 

·         לא כל השיער – אמנם בדרך כלל ניתן להסיר 80% מהשיער לצמיתות, אולם 20% ממנו יישאר...
 

·         לא פיקניק – חלק מהאנשים שבחרו בשיטה של הסרת שיער בלייזר טוענים, שמדובר בהליך כואב מאוד. יש גם כאלה שמדווחים על אדמומיות ועל שלפוחיות בעור לאחר הטיפול. לכן, ההמלצה היא לא להתחייב לסדרת טיפולים אלא לבצע טיפול אחד ולבדוק את מידת הכאב ואת תגובת העור.

 

הסרת שיער באור אינפרא אדום


שימוש בקרן אינפרא אדום אשר גם היא, כמו הלייזר, מחממת את זקיק השערה והורסת אותו, רק שמדובר בחום הרבה יותר חלש מזה של קרן הלייזר, דבר שיש לו יתרונות וחסרונות.

יתרונות:

·         גם לשיער בהיר – הסרת שיער באור מתאימה גם לשיער בהיר שהלייזר לא יכול לזהות.

·         פחות נזק לעור – מכיוון שעוצמת החום נמוכה יותר, הרי שהסיכוי שייגרמו כוויה או שלפוחית בעור הרבה יותר נמוך.

·         זול יותר – בגלל העובדה שהמכשיר בו משתמשים לצורך הסרת שיער באור זול יותר ונגיש יותר, הרי שגם העלות ללקוח הסופי נמוכות יותר.

חסרונות:

סדרת טיפולים ארוכה – בגלל העובדה שעוצמת החום נמוכה יחסית, לוקח יותר זמן להגיע לתוצאות הרצויות. יש לקחת בחשבון שהתהליך יכול להימשך מספר חודשים ואפילו שנה.

תוצאות חלקיות – בגלל החום הנמוך יחסית, שיטה זו לא מאפשרת להסיר את כל השיער מהאזור המטופל. מי שמעוניין להגיע לתוצאה של עור חלק לגמרי, יצטרך לבצע בנוסף גם טיפולי אפילציה.


הבחירה הנכונה

מאמר זה הביא בפניכם את היתרונות ואת החסרונות הקיימים בכל אחת מהשיטות להסרת שיער הנפוצות היום. השיטה המתאימה ביותר עבורכם היא השיטה שיתרונותיה עולים על חסרונותיה מבחינתכם, ושבאמצעותה תוכלו להגיע לתוצאות הרצויות עבורכם. כמובן שהבחירה היא מאוד אינדיבידואלית, מכיוון שבעוד שאדם מסוים יבחר בגילוח משום חשוב יותר מכל לבצע הסרת שיער ללא כאב, הרי שאדם אחר יבחר בהסרת שיער באפילציה, משום שחשוב לו להיפטר מהשיער לצמיתות כמה שיותר מהר. אז עשו את השיקולים שלכם וזכרו, שאם שיטה מסוימת לא מתאימה לכם בגלל כל סיבה שהיא, תמיד תוכלו לבחור בשיטה אחרת. בהצלחה!

       
חזרה לרשימה

חדשות
דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!

מכשיר טנס מבצע לחברי הקופות

חובת הנגישות כוללת התקנת רמפה לצד גרמי מדרגות: מבחר רמפות החל מ 590 שח

השרות שקבלת היה מצוין? רוצה לפרגן לנו? לכתיבת חוות דעת באתר זאפ לחץ כאן!

מובהר, כי לא ניתן להחזיר מוצר ולבטל את העיסקה לאחר ההתקנה והתאמה אישית בבית המזמין לשביעות רצונו.

מובהר כי שימוש במוצר גורם להרעה במצבו ממצב"חדש" ל"משומש" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) לא ניתן להחזירו

علاج ملح في بيتك

משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צריכה.


דפי מידע
רשימת הצטיידות לטיפול ביתי
אנחנו בתקשורת
הצהרה על קיום עסקה טלפונית
אודות החברה
התחייבות העיקר הבריאות
הצהרת פרטיות
מחירון פרסום באתר
תקנון
מפת האתר


דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!
דפיברילטור (Automated External Defibrillator) הינו מכשיר החייאה אוטומטי מציל חיים ...

כל מה שהקליניקה שלך צריכה
משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צ...

רשימת הציוד הנדרש לצורך אשפוז, שיקום וסיעוד ביתי
מצורפת רשימת הצטיידות לצורך טיפול ביתי, על מנת להקל את ההתנהלות, ולאפשר טיפול בית...

מטפס מדרגות זחל המאפשר למבוגרים או לנכים, לעלות ולרדת במדרגות
מעלון מטפס מדרגות זחל תוצרת אירופה -הכנס/י לקבלת פרטים ומחיר!


iso 9001


בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית