ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות ניידות ותנועה
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
ספורט ופנאי
מוצרים לבית, לגינה ולחצר
השכרת ציוד
אתה נמצא כאן ראשי מאמרים קרע בשריר התאומים
 קרע בשריר התאומים

קרע בשריר התאומים

קרע בשריר התאומים נפוץ מאוד בקרב ספורטאים ולעתים קרובות גורם לכאב חד ולהגבלה בתנועה. הכל על הסיבות, הסימפטומים והטיפולים האפשריים.
 
כאב בשריר השוק הוא לעתים קרובות תוצאה של שריר תפוס או קרוע. ברוב המקרים, אתה תחוש כאב פתאומי בגב השוק שלך, ובמהלך השעות שלאחר מכן, ייתכן ויהיה לך קשה ללכת כראוי או לעמוד על הרגל הכואבת. במקרים חמורים של קרע בשריר התאומים יופיעו נפיחות או חבורות. 
 

מה הגורמים לקרע בשריר התאומים?

קרע בשריר התאומים זוהי פגיעה נפוצה, במיוחד בקרב ספורטאים ורצים. הקרע בשריר השוק מתרחש כאשר אחד משני השרירים הפנימיים נמתחים יתר על המידה בזמן אימון גופני, בדרך כלל במהלך האצה או שינויים בכיוון התנועה, למשל בעת שינוי מהירות הריצה. כאשר מתרחשת מתיחה של השריר, סיבי השריר נקרעים במידה מסוימת. עם זאת, בקרב אחוז קטן מהאוכלוסייה קרע בשריר התאומים נגרם פשוט על ידי הליכה. 
קרע בשרירי השוק עשוי להיות כרוני בעקבות פציעה ארוכת טווח או פגיעה כתוצאה מתנועה חדה. 
 

מה הסימפטומים של קרע בשרירי השוק?

הסימפטומים של קרע בשריר התאומים תלויים בחומרת הפציעה. מתיחה קלה יכולה להשאיר אותך עם כאב ותחושות של שריר תפוס בתוך החלק התחתון של הרגל שלך. במקרה כזה, אתה עדיין תוכל ללכת, אבל זה עלול להיות לא נוח.
סימנים אחרים של קרע בשריר שוק כוללים:
 • כאב חד ופתאומי בשוק
 • נפיחות קלה
 • דלקת
 • אדמומיות
 • חבורות
 • קושי או חוסר יכולת לעמוד על הרגל הפצועה
 • נוקשות או חולשה ברגל הפצועה
קרע חמור בשרירי השוק שלך יכול להשאיר אותך עם תחושות של כאב חד. פציעה כזו יכולה גם להשפיע על הניידות שלך, דבר שימנע ממך ללכת.
 

איך לטפל בקרע בשרירי השוק?

הזמן הדרוש להחלמת הקרע בשוק תלוי בחומרת הפציעה. רמת החומרה הנמוכה ביותר לוקחת בדרך כלל כ-7 עד 10 ימים להירפא, פציעה בדרגה בינונית תירפא בתוך כ-4 עד 6 שבועות, ואילו פציעה ברמת החומרה הקשה ביותר תצריך כ-3 חודשים לריפוי מלא. עד לריפוי הקרע בשריר התאומים, ניתן להשתמש בטיפולים הבאים:
 
 • טיפול באמצעות קרח או קומפרס קר: יש לעטוף את הקרח במטלית רכה ולהניח על השוק במשך 10 דקות. אתה יכול לחזור על התהליך כל שעה או שתיים במשך שלושת הימים הראשונים של הפציעה שלך אם עדיין ישנה נפיחות.
 • כרית חימום: וודא לפני השימוש כי הכרית אינה חמה מדי, ולעולם אל תירדם עם כרית חימום על הרגל שלך. נסה לא להשתמש בכרית החימום מיד מפני שהחום עלול לגרום לשוק שלך להתנפח עוד יותר.
 • טיפול ותמיכה באמצעות גרב אלסטית לשוק: הגרב האלסטית מסייעת בהקלה על הכאב בשוק שמתעורר בעקבות הקרע בשריר, ומעוררת את זרימת הדם באזור. היא יכולה לעזור להפחית את הנפיחות ולהגביר את הניידות. כמו כן, הגרב מסייעת בשליטה על הנוזלים העודפים ומספקת נוחיות לשריר התאומים. הגרב נצמדת לגוף ואינה מחליקה, נסגרת באמצעות סקוץ' המאפשר התאמה אישית, ובכך למעשה הגרב מתאימה לשימוש לאורך שעות יום רבות ומאפשרת חופש תנועה. 
 • מקם את הרגל מעל לגובה הלב: ככל הניתן. פעולה זו תעזור להקטין את הנפיחות באזור. 
 • הקפד לנוח לפחות יום שלם: חזור לפעילות הרגילה שלך ובמיוחד לפעילות הספורטיבית רק לאחר שכבר אין כאב לגמרי בשוק שלך, והנפיחות ירדה.
 • תרופות נגד כאבים ללא מרשם: אלא אם כן הרופא שלך הורה אחרת, ניתן ליטול תרופות נגד כאבים ובכך להקל עליהם. חלק מהתרופות האלו הן גם נוגדות דלקות ומפחיתות נפיחות.
אם הסימפטומים שלך לא משתפרים בתוך כמה ימים, ייתכן שפציעה שלך חמורה יותר ממה שחשבת. מקרים חמורים יותר עשויים להצריך ניתוח או טיפולי פיזיותרפיה. הרופא שלך יכול גם לרשום תרופות נוגדות כאב חזקות יותר - אלו נלקחות רק באופן זמני ולא צריך להשתמש בהן לעתים קרובות יותר מאשר המליץ הרופא.
 

סיבוכים בעקבות קרע בשריר

טיפול מהיר חשוב להחלמה שלך. אמנם זה עלול להיות קשה לתת לרגל הפצועה לנוח במשך כמה ימים, אך כל תזוזה מוקדמת מדי יכולה להחמיר את המצב.
כמו כן, קיים סיכון לקרע חוזר בשריר בתוך שבוע עד שבועיים כעבור הפציעה הראשונית. כ-30% מהאנשים הסובלים מפציעות בשרירים בסופו של דבר סובלים מפציעות חוזרות ונשנות. הסיכויים הם גדולים יותר בקרב ספורטאים הממשיכים להתאמן באותו ענף ספורט ובכך מאמצים את אותם השרירים שוב ושוב. לכן להרשות לעצמך זמן התאוששות מספיק הוא קריטי לטיפול בשרירי השוק שלך.
זה גם אפשרי לפתח בקע בשריר כתוצאה של קרע בשריר התאומים. זה קורה כאשר שריר השוק שלך בולט מתחת לעור שלך, ויוצר גבשושית גלויה. אמנם מצב זה לא בהכרח כואב, אך בליטה זו חייבת להיות מטופלת על ידי רופא, כדי למנוע פגיעה נוספת בשרירים.
 
 
למידע נוסף ולרכישת גרב אלסטית לשוק – צרו קשר בטל' 072-2159090 או דרך האתר, ואנחנו נשמח לעזור ולעמוד לשירותכם.
 
  

כתבה: קרן מסילתי  
חזרה לרשימה


חדשות
דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!

מכשיר טנס מבצע לחברי הקופות

חובת הנגישות כוללת התקנת רמפה לצד גרמי מדרגות: מבחר רמפות החל מ 590 שח

השרות שקבלת היה מצוין? רוצה לפרגן לנו? לכתיבת חוות דעת באתר זאפ לחץ כאן!

מובהר, כי לא ניתן להחזיר מוצר ולבטל את העיסקה לאחר ההתקנה והתאמה אישית בבית המזמין לשביעות רצונו.

מובהר כי שימוש במוצר גורם להרעה במצבו ממצב"חדש" ל"משומש" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) לא ניתן להחזירו

علاج ملح في بيتك


דפי מידע
הלוואה לחברי קרן מכבי
אנחנו בתקשורת
הצהרה על קיום עסקה טלפונית
אודות החברה
התחייבות העיקר הבריאות
הצהרת פרטיות
מחירון פרסום באתר
תקנון
מפת האתר


מנוף הרמה לנכים או לסיעודיים
מנוף הרמה לנכים מתאים לשימוש ביתי ולשימוש מוסדי בבתי אבות או מחלקות בבתי חולים. פע...

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!
דפיברילטור (Automated External Defibrillator) הינו מכשיר החייאה אוטומטי מציל חיים ...

מנוף כסא הרמה + העברה
מתקן הרמה סיעודי לנכים, כסא העברה, כיסא רחצה ושירותים וכיסא מנוף להכנסת המטופל לרכ...

לתאום נסיעת מבחן חינם בקלנועית חשמלית המתקפלת בלחיצה על שלט לחץ כאן!
בוא להתנסות צלצל וקבע נסיעת מבחן 072-2159090


iso 9001


בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית