ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות ניידות ותנועה
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
ספורט ופנאי
מוצרים לבית, לגינה ולחצר
השכרת ציוד
אתה נמצא כאן ראשי מאמרים מה ההבדל בין TENS ל-EMS
 מה ההבדל בין TENS ל-EMS

מה ההבדל בין TENS ל-EMS 

גוף האדם הוא מכונה משוכללת במיוחד, שמבוססת על מעבר של אותות חשמליים. גם תחושת כאב היא בסופו של דבר תוצר של פעילות חשמלית, ושני מכשירים משוכללים שמנצלים עובדה זו כדי לסייע למי שחש כאבים מסוגים שונים הם TENS ו-EMS. במקביל למכנה המשותף המשמעותי הנ",ל ישנם גם הבדלים בין שני סוגי המכשירים ובעמוד זה תמצאו הסברים מפורטים לגבי השוני - וגם לגבי התועלת שניתן להפיק מהם.

עצבים תחושתיים ועצבים מוטוריים

ההבדל המהותי בין הפעולה של מכשיר Tens לבין זו של מכשיר EMS היא בסוג העצבים שמושפעים מהפעולה – מכשירי Tens משפיעים בעיקר על העצבים התחושתיים, אלה שמיידעים את המוח לגבי התרחשויות שונות ברחבי הגוף ובעצם מייצרים את התחושות, כולל זו של הכאב. לעומת זאת, מכשירי EMS משפיעים על העצבים המוטוריים, שתפקידם הוא להעביר מסרים מהמוח אל השרירים ובעצם להפעיל ולכווץ אותם.

 

הסיבה לכך שנדרשים שני מכשירים שונים כדי לגרות את העצבים התחושתיים ואת העצבים המוטוריים היא ששני סוגי תאי עצב אלה פועלים בתדרים שונים: 

 
  • מכשיר ה-TENS - השם הוא ראשי תיבות של הביטוי Transcutaneous Electro Nerve Simulation, ובעברית “גירוי חשמלי של עצבים תת-עוריים” - פועל בתדרים אשר מפעילים את העצבים מהסוג הזה ובפרט כאמור העצבים התחושתיים. 
  • מכשיר ה-EMS - השם הוא ראשי תיבות של הביטוי Electro Muscular Stimulation, ובעברית “גירוי חשמלי שרירי” - פועל בתדרים שמשפיעים על העצבים המוטוריים.
בחירת המכשיר נקבעת בהתאם למאפיינים הספציפיים של הכאב או של המצוקה איתה מבקשים להתמודד באמצעות הגירוי החשמלי. השתכללות הטכנולוגיות הרלוונטיות הביאה לכך שישנם גם דגמים ביתיים של שני סוגי המכשירים. עוד כדאי לדעת שהבחירה היא לא רק בין מכשיר טנס למכשירי EMS, אלא שישנם גם מכשירים שמשלבים TENS ו-EMS ובאופן טבעי האפקטיביות שלהם גבוהה במיוחד.

איך עובד מכשיר TENS?

מכשיר טנס מעביר כאמור זרם חשמלי - קל ומדויק, כמובן - לנקודות מפתח בגוף שנבחרו בקפידה בהתאם לצורך הטיפולי. האותות החשמליים מועברים באמצעות אלקטרודות, חודרים את העור על כל השכבות השונות שלו ומגיעים אל יעדם, העצבים התחושתיים. המרצת עצבים אלה גורמת לשתי פעולות חשובות: ראשית, הגירוי המדויק משבש את העברת המידע לגבי הכאב, כך שהמוח פשוט לא "יודע" שכואב לנו. בהיעדר תחושה, הכאב פשוט לא קיים. 
 

הפעולה השנייה של מכשירי הטנס היא עידוד שחרור אנדורפינים מבלוטת יותרת המוח - האנדורפינים הם חומרים כימיים שמהווים משככי כאבים טבעיים ובנוסף הם מרוממים את מצב הרוח (מצבים אחרים שבהם בלוטת יותרת המוח משחררת אנדורפינים הם צחוק, יחסי מין, אינטראקציה עם בעלי חיים ידידותיים ועיסוי - כך שקל לדמיין עד כמה רבה התועלת של מכשירי ה-TENS).
 

באמצעות מכשיר TENS ניתן לטפל באפקטיביות במגוון רחב של סוגי כאבים - הן כאלה כרוניים (שבדרך כלל מתאפיינים בעוצמה נמוכה יחסית אבל לא מרפים לאורך זמן, נמשכים שבועות וחודשים ומייצרים תסכול מתמשך) והן כאלה אקוטיים (כאב אקוטי הוא אמנם כאב זמני אבל עוצמתו גבוהה). השיפור בתחושות וכתוצאה מכך באיכות החיים ניכר, כשבמקביל חשוב כמובן לבחן את מקור הכאב, גם אם הוא לא מורגש יותר, ולטפל בכך.
 

בנוסף לטיפול בכאב - כולל במקרים של מיגרנות, כאבי מחזור, כאבים בגב, ראומטיזם, דלקות בשריר ועוד - עשוי ה-TENS לסייע גם בחיזוק שרירים, למשל בעקבות פציעות ספורט. שימוש אפשרי נוסף במכשירים אלה הוא עזרה ליולדת לעבור את הלידה עם מינימום כאב. 

איך עובד מכשיר EMS?

מכשיר EMS משמש בעיקר לחיזוק שרירים מכל הסוגים. פעולת המכשיר היא כאמור גירוי של עצבים מוטוריים, ובעצם חיקוי פעולת המוח כך כך שאפשר לתת הוראות למגוון רחב של שרירים לפעול ולהתכווץ. בזכות יכולת זו מסייעים מכשירי ה-EMS לטפל במקרים של ספאזם (התכווצויות לא רצוניות של שרירים), עקמת, חוסר שליטה בשלפוחית השתן, אטרופיה והיפרטרופיה וגם כשישנם שרירים שנגרם להם נזק עצבי מסוים. 

לעתים נקראים מכשירים אלה "טנס מוטורי" כדי להבחין ביניהם לבין מכשיר טנס "רגיל" שכאמור משפיע על העצבים הסנסוריים.

איך להבטיח מקסימום תועלת ממכשירי EMS ו-TENS?

על-מנת לממש את מלוא הפוטנציאל של מכשירי הטנס וה-EMS, מומלץ לרכוש דגם איכותי שמתאים לצרכים הספציפיים שלכם. פנייה לחברה מקצועית ועתירת ניסיון בתחום המוצרים לטיפול בכאב ובבעיות שרירים תעניק לכם את העזרה הדרושה בהבנה מהו המוצר הנכון ביותר עבורכם.

בטרם רכישת מוצר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט ו/או מומחה מוסמך אחר.

 


באתר העיקר הבריאות מגוון מכשירי טנס ו-EMS מתקדמים. לצפייה במגוון המכשירים ורכישה אונליין, עברו לעמוד הקטגוריה באתר.
למידע נוסף צרו קשר בטלפון 072-215-9090 או דרך האתר, ואנחנו נשמח לעזור ולעמוד לשירותכם.

          
חזרה לרשימה

חדשות
דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!

מכשיר טנס מבצע לחברי הקופות

חובת הנגישות כוללת התקנת רמפה לצד גרמי מדרגות: מבחר רמפות החל מ 590 שח

השרות שקבלת היה מצוין? רוצה לפרגן לנו? לכתיבת חוות דעת באתר זאפ לחץ כאן!

מובהר, כי לא ניתן להחזיר מוצר ולבטל את העיסקה לאחר ההתקנה והתאמה אישית בבית המזמין לשביעות רצונו.

מובהר כי שימוש במוצר גורם להרעה במצבו ממצב"חדש" ל"משומש" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) לא ניתן להחזירו

علاج ملح في بيتك


דפי מידע
הלוואה לחברי קרן מכבי
אנחנו בתקשורת
הצהרה על קיום עסקה טלפונית
אודות החברה
התחייבות העיקר הבריאות
הצהרת פרטיות
מחירון פרסום באתר
תקנון
מפת האתר


מנוף כסא הרמה + העברה
מתקן הרמה סיעודי לנכים, כסא העברה, כיסא רחצה ושירותים וכיסא מנוף להכנסת המטופל לרכ...

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!
דפיברילטור (Automated External Defibrillator) הינו מכשיר החייאה אוטומטי מציל חיים ...

מטפס מדרגות זחל המאפשר לבוגרים או לנכים, לעלות ולרדת במדרגות
מעלון מטפס מדרגות זחל תוצרת אירופה -הכנס/י לקבלת פרטים ומחיר!

מנוף הרמה לנכים או לסיעודיים
מנוף הרמה לנכים מתאים לשימוש ביתי ולשימוש מוסדי בבתי אבות או מחלקות בבתי חולים. פע...


iso 9001


בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית