ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות ניידות ותנועה
קלנועית
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
מוצרים לבית, לחצר ולספורט
השכרת ציוד
אתה נמצא כאן ראשי מאמרים תנועה בגיל הזהב
 תנועה בגיל הזהב

תנועה בגיל הזהב

 
יכולת התנועה העצמאית היא מרכיב משמעותי מאוד בקביעת איכות החיים של קשישים ושמירה על בריאותם. טיפול בקשישים צריך לבחון את יכולת התנועה האופטימאלית עבורם ולהבטיח שתהיה ביטחון ויציבות לא רק עבור שמירה על איכות חיים טובה יותר, אלא גם כנגד נפילות שעשויות לגרום לפציעות קשות ולנזקים בריאותיים נוספים. שימוש באביזרי תנועה נכונים, כגון מקלות הליכה, הליכונים, רולטרים או במקרים קשים יותר, גם כיסאות גלגלים, מגדיל באופן משמעותי את יכולת התנועה ומקטין את הסיכוי לנפילות.
 
מקל הליכה הוא אמצעי התנועה הבסיסי והזול ביותר ויש הרואים בו אביזר אופנתי בנוסף לתפקודו כמכשיר עזר לתנועה. המקל מיועד לאלו המסוגלים לנוע עצמאית, אך צריכים נקודת משען כדי לייצב את התנועה ולמנוע נפילות. ניתן למצוא מקלות הליכה מסוגים שונים, מקלות מתקפלים מאפשרים קיפול ואחסון בתיק היד, לעומתם מקלות הליכה טלסקופיים הם בעלי משקל נמוך במיוחד. ניתן גם למצוא מקלות שהופכים לכיסא ישיבה, מקלות הליכה בעלי מספר רגליות המאפשרים יציבות רבה יותר ועוד סוגים רבים. 
 
 בעת בחירת מקל הליכה יש לבחון התאמה לגובה הקשיש ולמבנה גופו, כך שהמקל לא יגרום לכיפוף ובנוסף לא יהיה מועד להחלקות מסוכנות. מקלות מסוימים מאפשרים את התאמת גובה המקל למשתמש בו.
 
ההליכון מיועד לקשישים בעלי יכולת תנועה מוגבלת יותר ומאפשר יכולת תנועה באזורים מוגבלים בעיקר בסביבת הבית. ניתן למצוא הליכונים מסוגים שונים, אולם לרוב מדובר בארבע רגליות (לרוב מאלומיניום), המחוברות למוטות המאפשרים אחיזה נוחה והשענות על המכשיר. כמו מקלות ההליכה גם הליכונים באים במגוון צורות, חשוב להקפיד על נוחות השימוש. יש לבחון את גובה נקודות האחיזה ונוחות האחיזה בהן, ולהתאים את ההליכון למשתמש כך שהיציבה שלו תישמר והוא לא יהיה רכון מידי לעבר ההליכון. ניתן למצוא הליכונים המאפשרים התאמת הגובה שלהם לפי דרישה.
 
הרולטור בנוי באופן דומה להליכון, כך שמשקל הגוף נסמך כמעט לגמרי על המכשיר ההופך לרגלי המשתמש. אולם הרולטור מתוחכם יותר ומאפשר יכולת תנועה רחבה יותר גם מחוץ לבית. בניגוד להליכון שלא בהכרח מבוסס על גלגלים, הרולטור בנוי על שלושה או ארבעה גלגלים ומאובזר לרוב במכשור נוסף כגון, ידיות בלימה, סל נוח להנחת חפצים, אפשרויות התאמת גובה הידיות וקיפול שונות.
 
הרולטור מאפשר לקשישים להגיע בקלות ובעצמאות יחסית למקומות רחוקים כגון הסופרמרקט. אולם בשל מחירו הגבוה יותר יש להקפיד בקנייתו על בחירה נוחה ונכונה. בניגוד למקלות ההליכה והליכונים, כמעט בכל הרולוטרים יש אפשרות להתאים את גובה הידיות, אולם בשל מימדיו הגדולים והשימוש בו מחוץ לבית, יש להקפיד על בחירת רולטור קומפקטי המאפשר כניסה נוחה דרך דלת הבית וקיפול ואחסון נוחים.
 
כיסא הגלגלים מיועד לאוכלוסייה שאיבדה כמעט לחלוטין את יכולת התנועה ואף העמידה העצמאית. כיסא הגלגלים המתאים לקשישים הוא כיסא הגלגלים המונע באופן מכני, או הקלנועית הבנויה ככלי רכב לכל דבר. כיסאות גלגלים מדגמים אחרים, הדורשים הנעה ידנית מיועדים עבור משתמשים בעלי יכולת תפקוד גבוהה בייחוד בפלג הגוף העליון, וחלקם מצריכים אדם נוסף שידחוף את כיסא הגלגלים ומשמשים לרוב עבור טיפול בקשישים.
 
בחירת כיסא גלגלים עשויה להיות מורכבת יותר, זאת בשל המגוון הרחב של סוגי כיסאות הגלגלים. יש לבחון את מידות הכיסא ולהתאים אישית את הכיסא לנוחות המשתמש בו. 
 
     
    
חזרה לרשימה

חדשות
דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!

מכשיר טנס מבצע לחברי הקופות

חובת הנגישות כוללת התקנת רמפה לצד גרמי מדרגות: מבחר רמפות החל מ 590 שח

השרות שקבלת היה מצוין? רוצה לפרגן לנו? לכתיבת חוות דעת באתר זאפ לחץ כאן!

מובהר, כי לא ניתן להחזיר מוצר ולבטל את העיסקה לאחר ההתקנה והתאמה אישית בבית המזמין לשביעות רצונו.

מובהר כי שימוש במוצר גורם להרעה במצבו ממצב"חדש" ל"משומש" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) לא ניתן להחזירו

علاج ملح في بيتك

משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צריכה.


דפי מידע
רשימת הצטיידות לטיפול ביתי
אנחנו בתקשורת
הצהרה על קיום עסקה טלפונית
אודות החברה
התחייבות העיקר הבריאות
הצהרת פרטיות
מחירון פרסום באתר
תקנון
מפת האתר


דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!
דפיברילטור (Automated External Defibrillator) הינו מכשיר החייאה אוטומטי מציל חיים ...

כל מה שהקליניקה שלך צריכה
משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צ...

רשימת הציוד הנדרש לצורך אשפוז, שיקום וסיעוד ביתי
מצורפת רשימת הצטיידות לצורך טיפול ביתי, על מנת להקל את ההתנהלות, ולאפשר טיפול בית...

מטפס מדרגות זחל המאפשר למבוגרים או לנכים, לעלות ולרדת במדרגות
מעלון מטפס מדרגות זחל תוצרת אירופה -הכנס/י לקבלת פרטים ומחיר!


iso 9001


בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית