whatsapp

וופורייזרים

במבצע!
BREEZE MINI
₪299₪499
משלוח 39 ₪
FENIX Pro
₪681
 ₪613 בקנייה עצמית
במבצע!
BREZZE PRO
₪399₪599
כבר לפני אלפי שנים גילו בני האדם את הסגולות הרפואיות של צמח הקנאביס. בפרט, נעשה בו שימוש להקלה על כאבים עזים והרגעת הנפש במקרים של מחלה קשה. במאה ה-21, הקנאביס הרפואי הופך למוצר פופולרי יותר ויותר בזכות יתרונותיו המשמעותיים והיכולת המוכחת שלו לסייע למי שסובל או סובלת מכאבים כרוניים, פוסט טראומה, סרטן (גם הסימפטומים של המחלה עצמה וגם הסימפטומים של הטיפולים בה) ועוד. על-מנת להשתמש בקנאביס הרפואי באופן מיטבי, מומלץ להיעזר בוופורייזר (Vaporizer), ולכן חשוב להקדיש תשומת לב לבחירת וופורייזר מומלץ.
חברת העיקר הבריאות, שהמומחיות שלה היא התאמת אביזרים ומוצרים רפואיים לצרכים הספציפיים של כל אדם, מציעה מבחר רחב של וופורייזרים.

"וופורייזר" (Vaporizer) - מהו?

וופורייזר הוא למעשה מכשיר אידוי של צמחים יבשים, ובפרט של צמח הקנאביס. זהו כלי פשוט מצד אחד, ומצד שני יעיל להפליא, ובזכותו ניתן למצות את המקסימום מהקנאביס הרפואי בלי תופעות לוואי לא רצויות שכרוכות בשאיפת עשן. עוד כדאי לדעת שישנם מכשירי אידוי שמסוגלים לאדות גם שמנים מוצקים, ושבכל מקרה אין צורך בניסיון בעישון, בצריכת קנאביס או בתפעול מכשיר האידוי כדי להשתמש בו באופן נכון.

כיצד עובד וופורייזר?

וופורייזרים כוללים תא מילוי ותא חימום. המהות של הפעולה פשוטה: בתא המילוי מניחים את הצמחים, כלומר את הקנאביס הרפואי, ותא החימום דואג לחמם את האוויר ובכך מייצר פעולת אידוי שמפיקה אדים רצויים מהצמח. הדגמים שמאדים גם שמנים מוצקים יכללו תא ייעודי לכך. החימום מתבצע במספר שיטות אפשריות, עליהן נפרט בהמשך.

איך להשתמש במכשירי אידוי?

לאחר שהמכשיר מבצע את פעולת האידוי, כל מה שנותר לעשות הוא לשאוף את האדים. השאיפות צריכות להיות אחידות, איטיות וארוכות - כ-5 שניות לכל שאיפה. דגש נוסף הוא שאיפות עמוקות, כאלה שמפעילות את הריאות והסרעפת ולא את השפתיים והגרון. עם הזמן מתרגלים לפעולה, ורוב המשתמשים מצליחים להחזיק את האדים בתוך הריאות על-מנת להגביר את האפקטיביות של החומר. כשהחומר בתא המילוי נגמר נפסקים האדים, וניתן להפסיק את הפעולה גם כשעדיין יש חומר בתא.

סוגי מכשירים

מכשירי אידוי נחלקים לניידים ונייחים. חלוקה נוספת היא בהתאם לשיטת החימום שמייצרת את האידוי הרצוי (פירוט בפסקה הבאה).
הבחירה בין וופורייזר נייד למכשיר נייח היא בהתאם לאופן השימוש הצפוי ולהרגלי החיים. מכשירי אידוי נייחים מאפשרים פעולה ארוכה יותר ולרוב מגיעים עם תא מילוי יחסית גדול. הסשן הממושך עשוי לספק טעם נקי במיוחד, אם כי גם דגם נייד איכותי מבטיח שימוש אפקטיבי וחוויה נעימה.
וופורייזרים ניידים נבחנים גם על סמך עוצמת הסוללה ומשך הפעולה שלה, כאשר לרוב ניתן להשתמש במכשיר האידוי בין הטענה להטענה במשך עד כשעה.

איך וופורייזרים שונים מייצרים חום לצורך האידוי?

במסגרת בחירת וופורייזר מומלץ להתייחס גם לשיטת החימום. השיטות הנפוצות ביותר הן הולכה והסעה. שיטת ההולכה - Conduction - היא הוותיקה והפשוטה יותר. העיקרון הוא שתא המילוי והחימום צמודים האחד לשני, ובזכות הסמיכות החום מאדה את החומר שבתא המילוי. סוג זה של וופורייזר מומלץ למי שמחפש מכשיר קטן וזול יחסית. החיסרון הבולט הוא אדים סמיכים ולעיתים הטעם לא אחיד. שיטת ההולכה לא מתאימה לבעלי ריאות לא חזקות.
השיטה השנייה, המתקדמת יותר, היא הסעה - Convection. בשיטה זו אין מגע בין שני התאים, והאוויר החם מוסע אל תא המילוי. היתרונות הם חימום אחיד וטעם נקי, והחיסרון הוא גודל (בגלל ההפרדה בין התאים יש צורך במכשיר גדול יותר).
סוג החימום משפיע גם על אופן הכנסת הקנאביס הרפואי: בחימום הולכה כדאי לדחוס את החומר, ואילו בחימום הסעה מומלץ להניח את הפרחים הגרוסים באופן משוחרר ולא דחוס (כדי לאפשר מעבר אוויר).

וופורוייזר – שאלות ותשובות

איך בוחרים וופורייזר?

הפרמטרים העיקריים הם סוג המכשיר (וופורייזר נייד או נייח), גודל התא, טכנולוגיית החימום, ממשק המשתמש (למשל מסך שמציג באופן ברור ונוח את הזמן שנותר לפעולה, את מצב הסוללה וגם את הטמפרטורה), מהירות ההגעה לטמפרטורה הרצויה, קלות השליטה בטמפרטורת החימום ונוחות השימוש. המומחים שלנו ישמחו לעזור לכם לבחור דגם אופטימלי עבורכם.

כמה וופורייזרים אמורים לעלות?

טווח המחירים המקובל הוא 500-1,000 ש"ח. אצלנו באתר תוכלו למצוא מכשירי אידוי איכותיים בעלות משתלמת במיוחד.

האם האידוי באמת יותר בריא מעישון?

כן. הבעירה גורמת לשחרור חומרים בעייתיים שעלולים להזיק למערכת הנשימה, והעשן פוגע בחלל הפה. יחד עם זאת, גם אידוי מחייב באופן טבעי התנהלות מושכלת ובפרט הקפדה על מינונים נכונים.

האם ישנו ריח כאשר משתמשים במכשיר אידוי הצמחים?

לא. אידוי צמחים לא גורם לשחרור חומרים שמייצרים את הריח הלא נעים שנובע מעישון.

כיצד מנקים את הוופורייזר?

כדי לנקות מכשיר אידוי יש להשתמש באלכוהול בריכוז גבוה של 90% או יותר. את תא האידוי, שהוא חלל צר, ניתן לנקות עם מקל אוזניים ספוג באלכוהול הנ"ל. אם התא נשלף, הדרך הנוחה ביותר היא להניח אותו לכחצי שעה בכוס זכוכית עם אלכוהול. גם את החלקים האחרים שבאים במגע עם הצמחים אפשר להניח בכוס לצורך החיטוי. כמו כן, ישנם מגבונים ייעודיים שספוגים באלכוהול לניקוי קשית השאיפה וחלקי המכשיר החיצוניים.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות