whatsapp

ביטוחי בריאות

      
מהי פוליסת ביטוח סיעודי
תוחלת החיים בעולם המערבי עולה בצורה רציפה כבר שנים רבות. אי לכך אנו יכולים לראות אזרחים במדינות רבות מגיעים לגיל מופלג אך לא תמיד עם יכולת לנהל אורח חיים עצמאי. כך, יחד עם מקרים אחרים שבהם הופך אדם למקרה סיעודי חשוב שיהיו לו האמצעים השונים שיוכלו לאפשר לו להמשיך את חייו בצורה מכובדת וללא עומס כלכלי, וכד'.
 
לשם כך נועד ביטוח סיעודי שאותו מציעות חברות ביטוח פרטיות וגם קופות החולים בישראל. פוליסת ביטוח כזו היא הסכם בין אדם שמעוניין להבטיח מימון של עלויות אשפוז או טיפול סעודי, מבלי לקחת סיכון שלא יוכל לעמוד בהן במקרה הצורך, לבין חברת ביטוח. ככל חוזה גם כאן משולמת פרמיה מצד המבוטח ומוכנסים תנאים שונים ולעתים אף מתוחמת הפוליסה (אם מדובר בביטוח קבוצתי ולא אישי) בטווח זמן מסוים.
 
הנקודות החשובות בכל פוליסה
פוליסה של ביטוח סיעודי מורכבת מסעיפים שונים אך בדיקתה יכולה להיות קלה יותר אם מתייחסים למספר נקודות מהותיות. בראש ובראשונה חשוב להתייחס לתקופת הביטוח מאחר ואדם שהפך לסיעודי יכול למצוא את עצמו גם ללא כיסוי ביטוחי (זאת למעט מקרים חריגים ותגמולים חלקיים למשל). אם הזכרנו ביטוח קבוצתי הרי שהוא יכול להסתיים לאחר כ- 3-5 שנים, לכן יש להיות ערניים לכך.
 
הנקודה שקשורה לפרמיה חייבת להיבדק מאחר ומעבר להצמדת הפרמיה למדד ההפרשה יכולה לגדול מפאת גילו של המבוטח למשל (עד לגיל 65 שבו היא אינה יכולה להתייקר יותר). חברת הביטוח מעוניינת בפרטים אמיתיים לגבי מצבכם הבריאותי, ולאחר בדיקתכם היא יכולה להציב תנאים ולקבוע חריגים. נקודה זו יכולה לשנות את גובה הפרמיה או אפילו ליצור סירוב לקבלת אדם מסוים כמבוטח.
 
התייחסות מדויקת להיקף הכיסוי ולקבלת התגמול כמובן שאף אחד מאתנו לא מעוניין להגיע למצב סיעודי, אך ברגע האמת אנו רוצים לקבל את המגיע לנו מחברת הביטוח. לכן חשוב להכיר את אפשרויות התגמול ואת היקף הכיסוי. ביטוח סיעודי יאפשר קבלת תגמול חודשי בהתאם למה שנקבע בפוליסה, כך שהדבר יכול להיות לכל החיים ובמקרים אחרים רק למשך זמן מוגבל (כמו בביטוח קבוצתי שבו לרוב התגמול יהיה למשך 3-5, שזהו הזמן הממוצע לאשפוז סיעודי בישראל).
 
חברת הביטוח היא זו שקובעת האם הגיע אדם למצב סיעודי כשהיא מסתמכת על הגדרתו של רופא שבודק האם יש מוגבלויות ב-3 פעולות יומיות לפחות מתוך 6 הבסיסיות לניהול חיים עצמאי. בקשר לכיסוי הרי שאדם סיעודי או תשוש נפש יצטרך לעתים להציג קבלות בכדי לקבל החזר כספי (ביטוח מסוג שיפוי) או שעמידתו בתנאי הביטוח תאפשר לו את כספי התביעה של ביטוח סיעודי ללא קיזוזים (ביטוח מסוג פיצוי).
 
 
                 

לא נמצאו תוצאות עבור חיפוש זה
הפופולריים באתר הפופולריים באתר
במבצע!
CMS50D
₪78₪139
משלוח 39 ₪
אמון SOS בריאות
₪99
משלוח חינם
(kardia mobile 6l (6 leads
₪990₪1190
משלוח 49 ₪

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות