ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות
ניידות ותנועה
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
רהיטים לבית, מזרונים וציוד ספורט
השכרת ציוד
אתה נמצא כאן

  

הנגשת אתרי אינטרנט – לא רק רצוי, אלא חובה

לפני כמה חודשים הרשת געשה בגלל שמועה, לפיה אתרים שלא יבצעו הנגשה לאנשים בעלי מוגבלויות – קרי, לאנשים כבדי ראייה, כבדי שמיעה ובעלי מוגבלות מוטורית שלא מאפשרת להם לתפעל את העכבר ייפגעו ובעליהם ייקנסו. אז אמנם הרשת געשה, אבל לא קם קול צעקה, כי כולם הבינו שמדובר בצעד שהוא בגדר חובה.
עד לא מזמן הרבה מאוד אתרי אינטרנט לא נגישים לאנשים בעלי מוגבלויות, שכן הפונטים היו קטנים מדיי ולקויי ראייה לא היו יכולים לקרוא אותם; סרטוני הווידיאו הוצגו ללא כתוביות ולא היו נגישים ללקויי שמיעה; הניווט באתר ללא עכבר היה קשה עד בלתי אפשרי בכלל ומי שסובל במוגבלות בתנועה לא יכול היה לקבל את כל המידע, והיו עוד דברים שלא אפשרו לאנשים מיוחדים לקבל את כל המידע שמקבלים האנשים ה"רגילים". כל אלה גרמו לחיקוק החוק שקבע, כי על כל בעלי האתרים, בעיקר אלה שמנהלים אתרים בני 30 עמודים ומעלה המציגים מידע שרלוונטי לציבור – לבצע הנגשת אתרים כוללת עד חודש אוקטובר 2016.

מה אומר החוק?

חוק שוויון זכויות לאנשים בעלי מוגבלויות משנת 1998 קבע, כי אסור לפגוע בזכויותיהם של אנשים מוגבלים ושיש לבצע כל פעולה כדי להנגיש עבורם שירותים שונים. בדצמבר 2012 תוקנו תקנות נוספות, ובהן סעיף ספציפי (סעיף 35) העוסק בנגישות אתרי אינטרנט.
על מנת לאכוף את הנושא, הוא לווה באזהרה, שאתרים שבהם לא תתבצע הנגשת אתרים, ייפגעו. הפגיעה, כך אמרו, תתבטא באפשרות להרשעה פלילית, קנס גבוה ביותר או כל עונש אחר שעליו יחליט בית המשפט. כמו כן, כל ארגון או אדם יכול להגיש תביעה נגד בעל האתר בגין העובדה שלא הפך את האתר שלו לאתר אינטרנט נגיש ולתבוע את הנגשת האתר או פיצוי כספי ללא הוכחת נזק בסך של עד 50,000 ₪. בעל האתר חשוף גם להגשת תביעות ייצוגיות.
אמנם, בפועל אי אפשר לעקוב אחרי הנושא בצורה האופטימלית, אולם אין בכלל ספק שמדובר בנושא חשוב, ושכל מי שברשותו אתר צריך להפוך אותו להיות אתר נגיש לבעלי מוגבלויות.

הנגשת אתרי אינטרנט – כך תעשו את זה נכון

הדרך לבצע הנגשה לאתר אינטרנט כרוכה בהרבה מאוד פעולות ומצריכה שימת לב להרבה מאוד פרטים. קצרה היריעה מלפרט את כל מה שצריך להיות נגיש, ולכן נציג כאן רק את עיקרי הדברים. אתר אינטרנט נגיש הוא אתר שכולל את הפרמטרים הבאים:
·         פונט גדול / שניתן להגדיל – אפשר שברירת המחדל תהיה הצגת אתר עם פונט רגיל (היינו – בינוני / קטן), אבל חייבת להיות אפשרות להגדיל את הפונט בלחיצת כפתור. היום יש הרבה מאוד מערכות ותוספום שמאפשרים את זה, וזה לא כרוך בפיתוח מסובך.
 
·         כתוביות לסרטונים / קטעי קול – אם באתר מוצגים סרטוני וידיאו או מושמעים קטעי קול, עליהם להיות מלווים בכתוביות על מנת שגם בעלי ליקויי שמיעה יוכלו לקבל את האינפורמציה המועברת בהם.
 
·         תפעול באמצעות מקלדת – חשוב מאוד שכל מה שמצריך הקלקת עכבר, יוכל להתבצע גם באמצעות הקלדה על מקלדת פיזית או וירטואלית, על מנת שגם אנשים המתקשי בתפעול העכבר יוכלו לקבל את המידע.
 
·         שליטה על תזוזה – אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז או עם קושי בוויסות החושי, יתקשו להתמצא באתר שיש בו הרבה תזוזות וריצודים. לכן, כל אתר שמציג פלאשים, תמונות זזות או כל מיצג תנועתי אחר – חייב לאפשר לאנשים לעצור את החלק שזז או להעלים אותו לגמרי.
יש עוד הרבה דברים שצריכים להתבצע על מנת שאתר יהיה נגיש, ואפשר למצוא רשימות שלהם באינטרנט ולעבוד לפיהן.
רק חשוב לזכור: הנגשת אתרי אינטרנט חייבת להיות חלק בלתי נפרד מהתכנון של אתרים חדשים וחייבת להתבצע באתרים הקיימים, על מנת שכולם, כולל כולם, יהיו שווי זכויות ויוכלו לקבל את המידע שמגיע להם לקבל לא בחסד, אלא בזכות.
בסופו של דבר, הפיכת אתר לנגיש גם מאפשרת לבעלי האתר להגיע לקהל גדול יותר של גולשים, והרי חשיפה גדולה יותר היא בדרך כל הדבר שכל בעלי האתרים רוצים.
אז אם אתם מקימים אתר חדש – ודאו שהמפתחים עושים את כל מה שצריך על מנת שהוא יהיה אתר נגיש, ואם יש לכם אתר, עשו את מה שצריך לצורך הנגשת אתר אינטרנט – לטובת האנשים בעלי הצרכים המיוחדים ולטובתכם שלכם.
הצוות המקצועי של העיקר הנגישות עומד לשירותכם בטל' 072-2159090 או דרך האתר, וישמח לספק לכם ייעוץ הכוונה והדרכה בכל הנוגע לנגישות אתרי אינטרנט
       לא נמצאו מוצרים
חפש מוצר מבוקש

חדשות
חושב שאתה לידר? בטוח שאתה מעצב דעת קהל? במידה ואתה מאמין שאתה כזה הרשם למערכת הלידרים שלנו ותתחיל...

אמצעי התגוננות מסיכות וסרבלים

חובת הנגישות כוללת התקנת רמפה לצד גרמי מדרגות: מבחר רמפות החל מ 590 שח

מכשיר טנס מבצע לחברי הקופות

השרות שקבלת היה מצוין? רוצה לפרגן לנו? לכתיבת חוות דעת באתר זאפ לחץ כאן!

מובהר, כי לא ניתן להחזיר מוצר ולבטל את העיסקה לאחר ההתקנה והתאמה אישית בבית המזמין לשביעות רצונו.

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!

מובהר כי שימוש במוצר גורם להרעה במצבו ממצב"חדש" ל"משומש" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) לא ניתן להחזירו

علاج ملح في بيتك

משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צריכה.


דפי מידע
רשימת הצטיידות לטיפול ביתי
אנחנו בתקשורת
הצהרה על קיום עסקה טלפונית
אודות החברה
התחייבות העיקר הבריאות
הצהרת פרטיות
מחירון פרסום באתר
תקנון
מפת האתר

מנוף הרמה לנכים או לסיעודיים
מנוף הרמה לנכים מתאים לשימוש ביתי ולשימוש מוסדי בבתי אבות או מחלקות בבתי חולים. פע...

מטפס מדרגות זחל המאפשר למבוגרים או לנכים, לעלות ולרדת במדרגות
מעלון מטפס מדרגות זחל תוצרת אירופה -הכנס/י לקבלת פרטים ומחיר!

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!
דפיברילטור (Automated External Defibrillator) הינו מכשיר החייאה אוטומטי מציל חיים ...

כל מה שהקליניקה שלך צריכה
משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צ...


iso 9001


בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית