עדשות מגע
עדשות מגע

עדשות מגע (contact lens)

כיום כבר לא צריך להיות עם הפרעות ראייה על מנת להשתמש בעדשות מגע. אלפי אנשים מרכיבים עדשות מגע במטרה לשפר את הראייה ולהחליף את זוג המשקפיים, אך קיימים גם אנשים רבים אשר צבע העיניים שלהם לא מוצא חן בעיניהם ובעזרת עדשות ראייה צבעוניות הם יכולים לבחור להחליף את צבע העיניים מחום לכחול או מירוק לשחור. 
 
כ-2% מאוכלוסיית העולם משתמשים בעדשות באופן יומיומי למטרה זו או אחרת. עדשות המגע נועדו להחליף את המשקפיים ומטרתם הראשונית הייתה לעזור לאדם לשפר את הראייה. העדשות מונחות באופן ישיר על קרנית העין ולעומת המשקפיים, הן קלות משקל, בלתי נראות, אינו צוברות אדים, אבק ולכלוך על הזגוגית, מאפשרות שדה ראייה רחב,  ונוחות לשימוש.

כמו כן, בהפרעת הראייה קרטוקונוס, אין אפשרות לעזור לאדם רק באמצעות המשקפיים ויש צורך לשלב בטיפול הרפואי גם עדשות מגע.

על מנת לדעת האם את\ה יכול להשתמש בעדשות מגע, יש צורך לגשת לרופא עיניים או אופטומטריסט, בכדי לבדוק האם עדשות מגע מתאימות לך מבחינת מצב בריאותי, מצב ראייה, אלרגיות, רגישויות וכדומה. ישנם אנשים אשר אינם יכולים להשתמש בעדשות מגע בשל רגישות או אלרגיות בעיניים או לעדשה, יובש בעיניים, עבודה בסביבה מאובקת או בסביבה עם כימיקלים ובנוסף במחלות כרוניות כגון: סוכרת, שיגרון, פעילות יתר של בלוטת התריס, נמצא שקיים קושי בשימוש בעדשות מגע.

באופן כללי, ניתן להתחיל להשתמש בעדשות מגע מגיל 11 בערך, כמובן שבגילאים צעירים אלו מומלץ לגשת לרופא עיניים לפני השימוש בעדשות מגע. בנוסף, כל אדם המרכיב עדשות מגע, חייב ללכת כל חצי שנה לערך לבדיקת עיניים על מנת לוודא שהכל בסדר בראייה ולא נוצרו שינויים פיזיולוגים או פתולוגים בשל השימוש בעדשות מגע. 
 
אילו סוגי עדשות מגע קיימות?
מהם החסרונות של עדשות-מגע?
עדשות מגע מאוד יעילות למרבית האנשים ונמצאות בשימוש יומיומי ברחבי העולם אצל יותר ממאה מליון אנשים. אך בתחילת השימוש בעדשות מגע, ייתכן וירגיש האדם תחושת "גוף זר" בעין, תחושה זו תעלם לאחר תהליך הסתגלות קצר. לרוב השימוש בעדשות קשות מצריך תהליך הסתגלות רב יותר מאשר השימוש בעדשות רכות. כמו כן, על מנת לשמור על עדשות המגע, יש צורך לטפל בהן באופן יומיומי באמצעות חומר חיטוי מיוחד לעדשות מגע.
 
         
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
בכתבה זו תוכלו לקבל את כל המידע אודות מזון רפואי, לרבות תפקידו – בעיקר עבור האוכלוסייה בגיל השלישי אבל גם באופן כללי, הדרכים לצרוך אותו וכמובן – הדרך לזהות צורך של אדם מסוים במזון מסוג זה.
הטיפול ב- COPD הוא טיפול תרופתי, אולם חשוב מאוד לתמוך בו באמצעות תזונה מתאימה. החשיבות הרבה של תזונה נכונה במקרים האלה היא גדולה במיוחד. עוד על אופיין של מחלות נשימה חסימתיות ועל האופן שבו טיפול תזונתי יכול לסייע לטיפול בהן – תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם.
נקודות חן נחשבות לפעמים כסממן המתריע בפני בעיה בריאותית במאמר המצורף תוכלו להבין על נקודות "החן" קצת יותר!
כיצד תזונה נכונה יכולה לשפר את מצבם של החולים במחלת כליות כרונית ואילו מוצרי מזון כדאי להוסיף לתפריט היומי? כל התשובות לשאלות אלה ולשאלות נוספות – במאמר שלפניכם.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות