whatsapp

גבס קל

גבס קל ליד, לרגל וכל איזור שתצטרכו!

 גבס תרמופלסטי סינטטי (הנקרא גם גבס קל) מיועד לקיבוע שברים ומותאם באופן אישי למטופל. זהו הגבס הטוב והמתקדם ביותר מכל סוגי הגבסים הנמצאים כיום בשימוש. גבס קל נחשב ליעיל ונוח לשימוש עבור רופאים ונוח במיוחד למטופלים.

 
סוגי גבס לשברים הקיימים כיום בשוק:
 • גבס לבן - הגבס המוכר לכולנו בו משתמשים במיון ובמוקדים לרפואה דחופה. גבס כבד, מגרד, לעתים מדיף ריחות לא נעימים ולא ניתן להרטיב או להתרחץ איתו. 
 • גבס קל מהדגם הסטנדרטי - עשוי מחומר אטום ובין הגבס לעור יש בד סופג לחות וזיעה, נרטב במים, ומתקשה להתייבש. 
 • גבס בהדפסת תלת מיימד - דורש תהליך של הדפסה שבמהלכו נדרשת גם התקנה של גבס ראשוני אחר. 
 • ישנם כמובן גם תחליף לגבס ומוצרי מדף מוכנים שניתן לרכוש בחנויות, אך אלו כלל אינם מותאמים אישית למטופל.

מהו גבס תרמופלסטי קל?

גבס פלסטי סינטטי ORDEKT נמס במים בטמפרטורה 65° עם כיסוי פוליאוריטן דו-צדדי מוקצף. בעת חימום, החומר הופך רך ומתאים לעיצוב. בשלב הבא, לאחר הוצאתו מהמים וייבוש קל, מתחיל תהליך החבישה כשטמפרטורת החומר נוחה למטופל. תוך מספר דקות הגבס התרמופלסטי מתקרר ויוצר מבנה קל משקל אך קשיח וצמוד לאיבר המטופל. אורך חיי הקיבוע בשימוש על גופו של המטופל כ-6 חודשים.
 
גבס קל תרמופלסטי מגיע בגדלים שונים ומתאים למבוגרים ולילדים.
 

היתרונות של גבס קל ליד ולרגל עבור המטופל:

 • גבס קל הוא מן הסתם קל משקל - ימי הגבס הכבד שייכים כבר לעבר. גבס תרמופלסטי קל אפילו יותר מהגבסים הקלים בשוק.
 • גבס קל הנו עמיד למים - עם גבס תרמופלסטי קל אפשר להתרחץ וללכת לים או לבריכה. הוא עשוי ללא בדים או חומרים סופגי מים ואינו דורש עוד שכבת בד מתחת בשונה מגבס קל או גבס פלסטי, לכן מתייבש במהירות אחרי רחצה.
 • היגיינה - גבס קל לניקוי ומאפשר היגיינה אופטימלית. 
 • גבס קל הנו מאוורר והיפואלרגני - גבס תרמופלסטי היפואלרגני, מאפשר לעור לנשום באמצעות פתחים גדולים ונוחים לאוורור וייבוש וכך נמנעים גם פצעי שינה ושפשופים.
 • התאמה מדויקת - דיוק מושלם לגוף מאפשר לרקמות מנוחה והחלמה אופטימליים.
 • עיצוב נוח ודק - עם גבס קל לרגל, למרפק וליד ניתן להתלבש בקלות, הוא נעים למגע, אינו מסורבל ואינו מסתבך בבגדים.
 

היתרונות של גבס קל תרמופלסטי למטפלים ולרופאים:

 • מעקב רפואי - החומרים מהם עשוי גבס קל תרמופלסטי מאפשרים מעקב רפואי אופטימלי בצילומי רנטגן. ניתן להוריד ולהחזיר אותו באמצעות רוכסן לצורך טיפולי פיזיותרפיה או טיפול רפואי אחר או לשנות את צורתו מבלי שצריך להניח מוצר חדש.
 • זהו גבס קל להתקנה ולהסרה - גבס קל להתקנה, משך ההתקנה כ 5 דקות לעומת עד חצי שעה בהתקנת גבס רגיל. הסרתו מתבצעת בקלות ובמהירות באמצעות הרוכסן ואינה דורשת מספריים או חיתוך ולא מייצרת אבק כמו בגבס רגיל.  לא נדרש טיפול מיוחד לאחר ההסרה. אינו מצריך סילוק מיוחד.
 • גבס סינטטי עמיד וקל לאחסון - תנאי האחסון שלו פשוטים, חיי המדף ארוכים. העיצוב חזק ושומר על צורתו לאורך זמן.
 • ניתן לעדכן ולעצב אותו מחדש - לגבס קל זיכרון פלסטי המאפשר לרופאים בכל עת להתאים את צורת האורתוזיס בהתחשב בדינמיקה של ההחלמה. ניתן לעצב בשנית את הגבס התרמופלסטי, להכניסו שוב למים חמים ולקבע מחדש במידה והגפה השתנתה לאחר ירידת הבצקת ושינויים בנפח.

קל גבס אישורים ותקנים

חומרי גבס תרמופלסטי מאושרים לשימוש רפואי ע"י ה FDA האמריקאי.
אישור אמ"ר - משרד הבריאות הישראלי.
תקן CE

איפה עושים גבס קל?

גבס קל תרמופלסטי ניתן להתאמה ע"י רופאים מנוסים העוסקים באורתופדיה או באמצעות גבסנים רפואיים שהודרכו והוסמכו ע"י היצרן (או ע"י נציג מטעמו שהוסמך על ידו).
ניתן להתקין גבס קל במרפאות או בבית הלקוח.
לחצו כאן - רשימת הרופאים המומחים בכירורגיה אורטופדית וגבסנים רפואיים המתקינים גבס קל.

רופא המעוניין להזמין יקבל הנחה מיוחדת במידה ומשלם באמצעות כרטיס מועדון יחד.
הבהרה! הרופא זכאי להנחה נוספת בהזמנת מלאי לקליניקה. לחץ כאן! ואנחנו נחזור בהקדם עם הצעה מתאימה.

האם ניתן לבצע החלפת גבס לגבס קל?

אם כבר גובסת בגבס סטנדרטי ההחלטה על החלפת הגבס הקיים בגבס קל תרמופלסטי אינה מובנת מאליו, ותתבצע אך ורק על ידי רופא אורטופד מומחה, לאחר שיעבור על צילומי הרנטגן שלך והמידע הרפואי הרלוונטי. מומלץ להתייעץ עם אחד הרופאים המומחים מתוך רשימת הרופאים המתקינים גבס קל.

כמה עולה גבס קל?

עלות גבס קל משתנה לפי סוג הגבס הנדרש.
מחיר גבס קל לפרק כף היד או למרפק נע בין 260-300 ש"ח
מחיר לגבס קל תרמופלסטי לרגל 430 ש"ח
מחיר גבס תרמופלסטי לאצבע נע סביב 80 ש"ח
עלות גבס קל הינה עבור המוצר בלבד ואינה כוללת את מחיר ההתקנה אצל הרופא או הגבסן.

האם אפשר להרטיב גבס קל תרמופלסטי?

גבס קל תרמופלסטי עשוי ללא בדים או חומרים סופגי מים ואינו דורש עוד שכבת בד מתחת בשונה מגבס קל או גבס פלסטי, לכן מתייבש במהירות אחרי רחצה, כך שאין שום בעייה להתקלח, ללכת לים או לבריכה.

האם אפשר לטוס עם גבס קל?

זו שאלה שאנשים רבים שואלים. התשובה היא כן, אפשר לטוס עם גבס קל תרמופלסטי. 
לעומת זאת חל איסור מוחלט לטוס עם גבס לבן סטנדרטי מאחר ובעת הטיסה הלחץ בגובה יכול ליצור נזק חריף לגבס ובעקבותיה לפציעה אורטופדית.
בטרם הטיסה מומלץ להוועץ עם רופא אורטופד מומחה שיספק לך אישור רפואי באנגלית. 

האם מותר לנהוג עם גבס?

נהיגה עם גבס יכולה להיות משימה מסובכת, מכיוון שהיא יכולה להשפיע על היכולת שלך לשלוט בהגה או להשתמש בדוושות. חשוב לקחת בחשבון את הבטיחות שלך ושל משתמשי דרך אחרים בעת נסיעה עם גבס.
אפשר לנהוג עם גבס קל, כל עוד זה לא מפריע לאף אחת מהפונקציות הדרושות של הנהיגה כמו בלימה והאצה. עם זאת, עליך להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתנסה לנהוג עם גבס. אם יש לך ספק אם אתה מסוגל לנהוג בבטחה או לא, אז עדיף לא להסתכן ולמצוא אמצעי תחבורה חלופיים.

תוך כמה זמן ניתן להוריד את הגבס?

כמו בכל סוגי הגבסים משך הקיבוע משתנה בין סוגי השברים, ולרוב נע בין 4 ל-6 שבועות. ההחלטה על הסרת הגבס מתבצעת על ידי רופא אורטופד.

כיצד מורידים את הגבס התרמופלסטי?

הסרת גבס קל תרמופלסטי מתבצעת בצורה קלה ומהירה באמצעות הרוכסן ואינה דורשת מספריים, מכשור ייעודי או חיתוך. 

האם ניתן לדרוך על הרגל עם גבס קל?

בדומה לכל סוגי הגבסים האחרים כאשר מניחים גבס על כף הרגל או הקרסול, אסור לדרוך על הרגל, וזאת בכדי לאפשר לעצם הפגועה ריפוי מיטבי. 

האפשר ניתן לעבור צילום רנטגן או MRI עם גבס קל תרמופלסטי?

כן. גבס תרמופלסטי עשוי מחומרים שניתן לבצע איתם בבטחה את כל סוגי בדיקות הדימות.
         

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות