whatsapp
מוצרים מיוחדים לכבדי משקל
מוצרים מיוחדים לכבדי משקל

מוצרים מיוחדים לכבדי משקל – החיים הופכים קלים יותר

אם אתם או מי מבני משפחתכם סובלים מעודף משקל קיצוני, לבטח מוכרים לכם מצבים שעבור אדם רזה יותר הם עניין שבשגרה, ואילו עבור כבדי המשקל הם בחזקת קושי, אם לא בעיה של ממש. מאמר זה לא מתיימר לדון בסיבות לעודף משקל, אלא לתת לכם טיפים שיסייעו לכם או ליקרים לכם לחיות עמו בנוחות המקסימלית האפשרית.
 
הקלה בשגרת היום
 
אנשים בעלי משקל עודף מתקשים הרבה פעמים לשאת את משקלם. כובד, סרבול ותחושה של קוצר נשימה הם חלק משגרת יומם. פעילויות שנראות טריוויאליות לאנשים במשקל תקין, כגון רחצה באמבטיה, הליכה קצרה ואפילו שינה על מיטה סטנדרטית נראות לפעמים לאנשים בעלי משקל עודף כמו משימה בלתי אפשרית.
 
על מנת להקל על הקושי בנשיאת המשקל הכבד הומצאו הרבה מאוד  מוצרים מיוחדים לכבדי משקל, שישפרו בצורה משמעותית את איכות חייהם:
 
מיטה סיעודיתישנם מקרים בהם אנשים בעלי עודף משקל לא יכולים לעשות שימוש ברהיטים סטנדרטיים, שאינם מיועדים לשאת עומס שכזה. כשמדובר באדם הזקוק לעזרה סיעודית, חשוב שתהיה לו מיטה נוחה שתאפשר הן שינה טובה עבורו והן גישה נוחה לצוות שמטפל בו. מיטה סיעודית חשמלית היא מיטה רחבה מהרגיל, חזקה ויציבה מאד, וניתן לכוון את גובהה החל משלושים ועד לשמונים סנטימטרים. גם שיפוע המיטה ניתן לכיוון נמוך, באופן בו תהיה גישה נוחה לרגליים. בכלל, כמעט כל חלק במיטות אלה ניתן לכוונון, כמו למשל משענות הגב והירכיים, וכן גובה המיטה עצמה. הכוונון נעשה באמצעות שלט רחוק, והחלקים הם כולם בעלי מנועים חשמליים. שלט ידני הקיים אף הוא במיטה, מאפשר את נטרולן של חלק מהפונקציות במידת הצורך. חשוב לדעת כי לא כל מיטה סיעודית יכולה להתאים לכבדי משקל. למעשה, ישנן מיטות מיוחדות לכבדי משקל שמסוגלות לשאת עד 250 ק"ג. מיטות אלה מאפשרות ירידה ועלייה נוחות יותר ומאפשרות שכיבה בנוחות מרבית.
 
·        כיסא רחצה מיוחדכחלק מהמכלול רב של מוצרים מיוחדים לכבדי משקל, קיים גם כסא רחצה מיוחד המותאם למידותיהם. כסא כזה מקל על הרחצה באופן משמעותי, שכן כבדי משקל מתקשים הרבה פעמים בעמידה ממושכת.. כסא רחצה זה ניתן למצוא עם או בלי גלגלים, לפי הצורך.
 
·        כיסא שירותים עם סיר – כיסא זה מסייע משמעותית לבעלי עודף משקל קיצוני בישיבה ובקימה בחדר השירותים, והופך את השהות שם לבטיחותית יותר. את משענת הכיסא ואת גובהו ניתן לכוון בהתאם למשקל הגוף, כך שישיבה וקימה תתאפשרנה בקלות. אל הכיסא מוצמד סיר המיוצר מחומר קל לניקוי ומאפשר למטופלים לעשות את צרכיהם בצורה נוחה ובבטחה. בכיסא זה ניתן להשתמש גם בשעת הרחצה.
 
·         כיסא גלגלים –כיסא גלגלים מיוחד המיוצר עבור בעלי משקל עודף. קיימים מספר דגמים, חלקם מותאמים אפילו עד למשקל של 130 קילוגרמים. הייחוד של כיסאות גלגלים אלה הוא, שהם בעלי משענת גב מיוחדת ומותאמת ליושב בה. את המשענת הזאת ניתן להטות עדלזווית של שלושים מעלות, כך שהיא נותנת תמיכה מלאה וחזקה לגב בכלל ולעמוד השדרה המותני בפרט. כסאות גלגלים לכבדי משקל, ברובם מעוצבים כך, שרוב המשקל של היושב בהם מועמס על הגלגלים האחוריים, והכיסא עצמו נותר יציב.
 
קיימים מוצרים מיוחדים לכבדי משקל במגוון תחומים נוספים, ביניהם משקל דיגיטלי שביכולתו לשאת עד משקל של שלוש מאות קילוגרמים, מנוף הרמה מיוחד למשקלים כבדים, כיסא גלגלים מחוזק למקרים קיצוניים של עודף משקל ומכשירים רבים נוספים.
 
איכות חיים במשקל כבד
 
בעת רכישת מוצרים מיוחדים לכבדי משקל, חשוב לתת את הדעת על כך שהם צריכים להתאים למצבו של המשתמש, למשקלו ולמגבלותיו הפיזיות. חשוב לזכור גם, כי מוצרים אלה אמורים לסייע לכבדי המשקל, ולאפשר להם ניהול חיים כמה שיותר שגרתי ותקין. לכן, כדאי מאוד לרכוש רק מוצרים שעשויים מחומרים איכותיים ומעוצבים בעיצוב המותאם להם, על מנת שיוכלו לשאת את המשקל הכבד של המשתמשים בהם לאורך זמן.
 
רק מוצרים באחריות
 
בעת רכישת מוצרים מיוחדים לכבדי משקל חשוב להקפיד לקבל תעודת אחריות שתאפשר לכם למסור אותם לתיקון או להחליף אותם בחדשים – בכל מקרה של בעיה או תקלה. לכן, מומלץ מאוד לרכוש רק מוצרים מתוצרת חברות ידועות בתחום ומחנות אמינה ומוכרת שמבטיחה לכם לא רק איכות אלא גם אחריות.

למאמרים ומידע נוסף בנושא מוצרים מיוחדים לכבדי משקל לחץ כאן!

    
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
אנשים בעלי משקל עודף מתקשים הרבה פעמים לשאת את משקלם, על מנת להקל על הקושי בנשיאת המשקל הכבד הומצאו הרבה מאוד מוצרים מיוחדים לכבדי משקל, שישפרו בצורה משמעותית את איכות חייהם.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות