whatsapp

אופטלמוסקופ

3.5V COAXIAL OPHTHALMOSCOPE
₪890
 ₪846 בקנייה עצמית
משלוח חינם
₪289
 ₪275 בקנייה עצמית
משלוח 39 ₪
עם בסיס ושנאי
₪1,220
 ₪1159 בקנייה עצמית
משלוח חינם
pocket junior
₪859
 ₪816 בקנייה עצמית
משלוח חינם
₪969
 ₪921 בקנייה עצמית
משלוח חינם
₪599
 ₪569 בקנייה עצמית
משלוח חינם
3.5V STANDARD OPHTHALMOSCOPE
₪890
 ₪846 בקנייה עצמית
משלוח חינם
₪1,390
 ₪1320 בקנייה עצמית
משלוח חינם
Otoscope lamp
₪179
 ₪170 בקנייה עצמית
משלוח חינם
71032
₪249
 ₪232 בקנייה עצמית
משלוח חינם
₪1,100
 ₪1045 בקנייה עצמית
משלוח 49 ₪
₪2,420
 ₪2251 בקנייה עצמית
אופטלמוסקופ – רואים לכם בעיניים
כאשר אדם מגיע לבדיקת עיניים אם בגלל טשטוש בראייה ואם בגלל כל בעיה אחרת, בדיקת הרופא מתחילה בדרך כלל בבדיקה באמצעות אופטלמוסקופ. המכשיר מאפשר לרופא לראות בבירור את העין בזכות הפנס שמחובר לקצהו, וכך הוא יכול לבחון את מצב הרשתית וזגוגית העין כאחד.

אבל מהו בדיוק אופטלמוסקופ ואיך הוא עובד?

אופטלמוסקופ (בלועזית: Opthalmoscope) סטנדרטי הוא מכשיר ידני קטן בגודל של פנס, אשר בקצהו יש מספר עדשות ייעודיות. בערת עדשות אלה יכול המכשיר ליצור תמונה מוגדלת עד פי 15 של העין, כך שהרופא או האחות אשר מבצעים את הבדיקה יכולים להתרשם בקלות ממצבה של העין. בדיקה זו הינה בדיקה ראשונית, אשר גם בהתאם לממצאיה מחליטים מה יהיה המשך הטיפול – אם בכלל.
סוג נוסף של אופטלמוסקופ הוא פנס שקשור לרצועת מצח, ואשר באמצעותו ובאמצעות מספר עדשות נוספות המוחזקות ביד, יכול הבודק לבצע בדיקה יסודית יותר של העין. בדיקה שמתבצעת באמצעות Opthalmoscope כזה מספקת תמונה רחבה יותר על מצב העין, כי הבודק יכול לראות בצורה טובה יותר את פנים העין ואת קרקעית העין. בדיקה זאת מתבצעת גם כשהמטופל סובל מקטרקט, למשל, כי פנס זה מאפשר לראות את קרקעית העין גם דרך הקטרקט ומספק ראייה רחבה של הרשתית.

מתי מבצעים בדיקה באמצעות אופטלמוסקופ?

בדיקה באמצעות אופטלמוסקופ מתבצעת כחלק מכל בדיקת עיניים סטנדרטית, בכל מקרה של תלונה מצד מטופלים על בעיה בעין. כמו כן, בדיקה זאת היא בדרך כלל חלק בלתי נפרד מבדיקה גופנית שגרתית.

אילו מצבים ניתן לזהות בעזרת אופטלמוסקופ?

האופטלמוסקופיה מאפשרת לרופאי עיניים ולמומחים נוספים לקבל אינדיקציה על מצב העיניים ולזהות מצבים רפואיים שונים, ביניהם:
  • היפרדות רשתית– מצב בו הרשתית נפרדת מקיר העין בגלל קרע שנוצר בה. מצב כזה מחייב טיפול מהיר, שכן ללא טיפול הראייה עלולה להתדרדר עד כדי עיוורון בלתי הפיך.
  • גלאוקומה–מצב שבו תאי עצב הראייה מתנוונים ומתים, דבר שגורם להתדרדרות של יכולת הראייה. מחלה זו נגרמת בדרך כלל בגלל גיל מבוגר, סוכרת לא מאוזנת, יתר לחץ דם, ניתוחי עיניים, תורשה ועוד, והיא מחייבת טיפול לטובת שמירה על יכולת הראייה.
  • קטרקט– מצב שבו עדשת העין נעכרת, דבר אשר גורם לירידה חדה בכושר הראייה. קטרקט מופיע ברוב המקרים בגיל מבוגר, אבל גם יכול להיות מולד או להיגרם כתוצאה מחבלה בעין.
  • מחלות עיניים נוספות– ישנן מחלות עיניים נוספות אשר ניתן לאתר באמצעות אופטלמוסקופ, לרבות כלזיון (שעורה), דלקת בעין, דלקת בעפעף בצקת בקרנית ועוד.

אופן ביצוע הבדיקה

על מנת לבצע בדיקה באמצעות אופטלמוסקופ צריך להתבונן בעין דרך העדשות, כאשר הפנס הממוקם בקצה המכשיר מסייע לראייה טובה יותר של המצב. למרות זאת, יש מקרים בהם הרופא יעדיף לבצע הרחבת אישונים לפני הבדיקה, על מנת שהאור הבוקע מהמכשיר לא יצמצם את אישוני הנבדק וכך יפריע לבודק לבצע בדיקה של העין דרך האישון.
רופאים המצוידים באופטלמוסקופים מתקדמים יוכלו לבצע את הבדיקה גם כשהאישונים מצומצמים, שכן מכשירים אלה מאפשרים לקבל תמונה ברורה של העין גם דרך אישונים בעלי קוטר של כ-2 מילימטרים.

העיקר הבריאות –אופטלמוסקופים ואביזרים לאופטלמוסקופים

העיקר הבריאות מציעה מגוון רחב של אופטלמוסקופים לשימוש במרפאות עיניים ובמכונים לביצוע בדיקות עיניים וטיפולים במחלות עיניים. אצלנו ניתן להשיג אופטלמוסקופ פיקולייט, סטים של אופטלמוסקופ ואוטוסקופ לבדיקת אוזניים, ידיות נטענות לראשי אופטלמוסקופ, מערכת שלמה לאבחון דיאגנוסטי לחדרי רופא, ראשי אופטלמוסקופ, מטענים, נורות ועוד.
כל המכשירים מיוצרים על ידי החברות המובילות בתחום ומיוצרים תחת פיקוח קפדני ותואם את כל תקני משרד הבריאות.

לקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי לבחירת אופטלמוסקופ צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם 


  

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות