whatsapp
ציוד רפואי לקליניקה
ציוד רפואי לקליניקה

 ציוד רפואי לקליניקה – כל מה שחייב להיות שם


קליניקה שבה ניתנים טיפולים רפואיים צריכה לכלול ציוד מגוון על מנת לספק למטופלים המגיעים אליה את הטיפול המתאים לבעיה או למצב הרפואי שלהם. ישנה רשימה ארוכה של מוצרים ומכשירים שצריכים להיות בכל מתחם רפואי שכזה, ועל כל מי שמפעיל קליניקה לדאוג שהם אכן יימצאו שם. במאמר זה תוכלו לקבל מידע אודות חלק מהמוצרים שחשוב שיהיו בקליניקה רפואית וטיפים לבחירת ספק מתאים של ציוד שכזה. והעיקר, כמו תמיד, הבריאות.

הציוד שחייבים בקליניקה

הכלל הכתוב והלא כתוב אומר, שבכל מתחם שבו מוענקים טיפולים רפואיים צריך להימצא ציוד החיאה. אחרי הכול, דום לב או אירוע מוחי הם, לצערנו, אירועים שכיחים בקרב אוכלוסיות מסוימות שפוקדות את קופות החולים ואת בתי החולים באופן יחסית תדיר. מעבר לכך ישנם מקרים נוספים המחייבים ביצוע החייאה ו/או הסדרה של קצב הלב, ולכן ברור לגמרי שמדובר בציוד שהכרחי שיהיה שם. רשימה זו כוללת, בדרך כלל, את המכשירים הבאים:
·         מחוללי חמצן
·         מפוחי הנשמה
·         סקשנים
ציוד רפואי לקליניקה מסוג זה מבטיח, ככל שרק ניתן, שאם מטופל סובל ממצב המחייב ביצוע החייאה, במקום יימצא כל הציוד הדרוש שימקסם את הסיכוי להצילו.

בנוסף, בכל מתחם שכזה חשוב שיהיה ציוד רפואי לקליניקה שמאפשר לצוות הרפואי להעניק את הטיפול המיטבי למטופלים, כגון מקרר ומקפיא נייד לאחסון מנות דם ותרופות, מכלים תרמיים ועוד.

איך רוכשים ציוד רפואי לקליניקה?

מכיוון שמדובר בציוד ובמכשירים שחייבים להיות איכותיים ואשר צריכים להיות מוכנים לפעולה בכל רגע נתון, הרי שישנה חשיבות רבה לרכישתם מספק אמין המתמחה בתחום זה. ההמלצה הגורפת היא, לבצע בחינה מעמיקה של החברה המשווקת, על מנת להבטיח ככל שניתן שמדובר בחברה שאפשר לסמוך עליה – ועל המכשירים שלה. בחינה שכזאת כדאי שתכלול את כל הפרמטרים הבאים, או לכל הפחות את רובם:
·         ותק וניסיון – נכון, בוודאי ישנן חברות שהוקמו אך זה מכבר ובכל זאת משווקות ציוד רפואי לקליניקה ברמה אחרת, אולם אם אתם רוצים להיות כמה שיותר בטוחים, מומלץ להתקשר עם חברה מוכרת בתחום, אשר שמה הולך לפניה.
 
·         עבודה ברישיון – חשוב לוודא שהחברה המשווקת עובדת ברישיון ועל פי כל התקנים הקיימים היום בתחום אספקת הציוד הרפואי. זאת משום שכמו בכל תחום אחר, לצערנו גם בתחום זה פועלים גורמים שאינם מורשים לעסוק בתחום, המציעים ציוד במחירים נמוכים ביותר. מה שאותם גורמים לא יספרו לכם הוא, שהציוד שברשותם הוא ציוד משומש ולעתים אפילו כזה שאינו בטיחותי לשימוש. לעומת זאת, חברה שנציגיה יכולים להציג בפניכם רישיון שיווק של ציוד מסוג זה, תהיה בדרך כלל חברה שאפשר לסמוך עליה.
 
·         כל הציוד הדרוש – אמנם, ברוב המקרים הציוד שתצטרכו יהיה דומה ואפילו זהה לזה שנמצא בקליניקות אחרות, ולכן חברות רבות ישווקו את אותו מגוון של מכשירים, אולם לעתים יש צורך בציוד לא סטנדרטי שאין בכל המרפאות. לכן, גם אם קיבלתם המלצות מכאן ועד הודעה חדשה וגם אם אתם בטוחים שמדובר בחברה איכותית ואמינה, מאוד לא מומלץ שתסגרו איתה עסקה לפני שווידאתם שיש ברשותה את כל הציוד שדרוש לצרכים המסוימים שלכם.
 
·         אחריות מלאה – כשאתם רוכשים ציוד רפואי לקליניקה, אתם צריכים להתייחס לפעולת הרכישה ממש כאילו קניתם מוצר חשמלי חדש. כשאתם קונים מוצר שכזה אתם בוודאי מעוניינים שהוא יגיע באריזתו המקורית כשהיא סגורה, וכמובן – שיגיע עם תעודת אחריות שתאפשר לכם לפנות אל הספק בכל מקרה של בעיה או תקלה. אותו דבר צריך לקרות כשמדובר בציוד רפואי לקליניקה ובכלל: חשוב שתוודאו שאתם מקבלים ציוד חדש שמגיע אליכם באריזה סגורה, ושתעודת אחריות חתומה ותקפה מצורפת לכל אחד ואחד מהם.

אם תרכשו את הציוד על פי הפרמטרים שהוזכרו לעיל, סביר מאוד להניח שתוכלו לאזר את המרפאה שברשותכם בציוד איכותי ומתקדם ביותר. כתוצאה מכך תוכלו להעניק למטופלים שלכם טיפול יסודי ומסור – בהתאם לצרכים האישיים שלהם.

אז אם אתם מחפשים ציוד רפואי לקליניקה אשר גם יספק לכם את תוצאות הטיפול הטובות ביותר וגם ישרת אתכם לאורך זמן – גזרו ושמרו את רשימת הפרמטרים שנמצאת מעלה ופעלו על פיה. רוב הסיכויים שתקבלו את הציוד הטוב ביותר. 
 
כתבה: שיר שמולביץ
           
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מחוללי חמצן, מפוחי הנשמה, סקשנים עם שעון. ציוד רפואי לקליניקה מסוג זה מבטיח, ככל שרק ניתן, שאם מטופל סובל ממצב המחייב ביצוע החייאה, במקום יימצא כל הציוד הדרוש שימקסם את הסיכוי להצילו.
בתי חולים צריכים להצטייד בריהוט כללי מגוון, הכולל, בין היתר, מיטות טיפולים סטנדרטיות, מיטות טיפולים חשמליות, ארוניות למיטת חולה, מעמדים טלסקופיים לרגל, עגלות טיפולים, עגלות לקיחת דמים, עגלות תרופות, שרפרפים לצוותים הרפואיים
ישנה חשיבות רבה לציוד שנמצא במרפאות שיניים.בפרט, ישנם פריטים בסיסיים שהינם חובה בכל מרפאת שיניים שמכבדת את עצמה וכמובן את לקוחותיה. על אילו פריטים מדובר? היכנסו למאמר >>
ריהוט רפואי הוא שם כולל לרהיטים שיכולים להיות לעזר רב הן למטופלים והן למטפלים. ההגדרה כוללת מגוון רחב של מוצרים שיכולים להפוך את הטיפול לקל ונוח יותר עבור המטופל והמטפל כאחד, ואין ספק שכל קליניקה ומוסד רפואי צריכים להצטייד בהם.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות