whatsapp
ציוד חובה למרפאות שיניים
ציוד חובה למרפאות שיניים

ציוד למרפאות שיניים


המרכיב העיקרי בתפקוד אופטימלי של מרפאות השיניים הוא באופן טבעי איכות כוח האדם - כלומרף הידע של רופאי השיניים והניסיון שלהם, ובפרט כאשר מדובר על פעולות שמחייבות מומחיות ייחודית כמו שיקום הפה ועקירות כירורגיות. יחד עם זאת, ישנה חשיבות רבה גם לציוד שנמצא במרפאה.

בפרט, ישנם פריטים בסיסיים שהינם חובה בכל מרפאת שיניים שמכבדת את עצמה, וכמובן גם את לקוחותיה.

מכשירי הדמיה

הרפואה הדנטלית השתכללה באופן משמעותי מאוד במאה ה-21, וכיום היא מציעה לנו מגוון רחב מאוד של אפשרויות, כולל רבות כאלה שלא היו קיימות בעבר. השתלות שיניים בהעמסה מידית, ניתוחים אורתגנטיים, ארתרוסקופיה של מפרק הלסת, השתלת עצם (כדי לאפשר שיקום פה גם במצבים קשים במיוחד שבהם עצם הלסת דלילה מדי) ופעולות נוספות נשענות על אבחון מדויק להפליא - ולצורך האבחון מחזיקות המרפאות האיכותיות גם ציוד הדמיה איכותי.

בפרט, תוכלו למצוא במרפאת פה ולסת בתל אביב מכשירי רנטגן שמצלמים את פנים הפה ומספקים למומחים תמונת מצב מפורטת ומדויקת, ועוד מוצר חיוני בקטגוריה זו היא מצלמה אינטראורלית שמספקת צילומים דיגיטליים ברזולוציות גבוהות במיוחד.

ציוד השתלות

פעולה מבוקשת במיוחד היא השתלת שיניים ולצורך כך נדרש אבזור ייחודי. ציוד להשתלות דנטליות כולל פריטים כמו זוויתן, מכשיר הברגות, ידיתנים כירורגיים ועוד. באופן טבעי לנוכח הרגישות הגבוהה של השימוש במכשור זה, נדרשת הקפדה מחמירה במיוחד על איכות הפריטים ועל בחירתם מתוך כל האפשרויות.

חד פעמי

עוד קטגוריה חשובה היא של ציוד חד-פעמי שמטרתו היא שמירה על סטריליות מוחלטת בכל טיפול וטיפול.

בין הפריטים בקטגוריה זו: מסיכות פנים (עם גומי או עם קשירה), כובע עם קשירה, כיסויים למשענת של המושב עליו יושבים המטופלים, כובעונים למכשירי הקידוח, חוטי תפירה שהם מתכלים ועוד.
גם בחירת ציוד חד פעמי מחייבת הקפדה מחמירה, על-מנת למנוע זיהומים ואי נעימויות.

אורתודנטיה

במרפאות הדנטליות שבהן מתבצעים טיפולי יישור שיניים תמצאו מן הסתם ציוד ספציפי לפעולה זו, שגם לה יש ביקוש נרחב.

הפריטים הנדרשים על-מנת להבטיח שיניים ישרות, דבר שיש לו חשיבות גם בהיבט הפונקציונלי וגם בהיבט האסתטי, הם דבקים שונים לצורך הקיבועים, אביזרים למשיכה ולהרחבה (ובהם גומיות לקשירה, קפיצים מניקל או מפלדה ועוד), חוטי תפירה ממשי, וכלים שבהם נעזר האורתודנט על-מנת לבצע את העבודה: פלייר, מחזיק טיובים, זונדה אורתודנטית, מחזיקי ברקט, מכופפי חוטים, דוחפי טבעות, מכווני חוטים, סקיילרים להורדת הדבק ועוד.

דגמי שיניים

פריט ציוד נוסף שניתן למצוא בכל מרפאת פה ולסת בתל אביב שמתאפיינת ברמה מקצועית ובפרט במודעות גבוהה לחשיבות מתן שירות קשוב ונגיש הוא דגמי שלד דנטלי.

באופן טבעי, הדגמים אינם חלק מהטיפול עצמו, אבל החשיבות שלהם רבה. חשוב לזכור שאנשים רבים מגיעים למרפאת השיניים עם חששות עמוקים. על הרופאים והרופאות לגלות רגישות לכך, ולנסות לפוגג את החששות והמתחים - ואחת הדרכים לכך היא מתן הסברים מפורטים. ההסברים כוללים התייחסות למצב הקיים, וכן פירוט של הטיפולים האפשריים על היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. הצגת כל פעולה רלוונטית על דגם שממחיש אותה היטב עוזרת למטופלים להבין באמת מה עומד להתרחש בפה שלהם, ומדוע, וכך לעבור את הטיפול עצמו ברגיעה.   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
בתי חולים צריכים להצטייד בריהוט כללי מגוון, הכולל, בין היתר, מיטות טיפולים סטנדרטיות, מיטות טיפולים חשמליות, ארוניות למיטת חולה, מעמדים טלסקופיים לרגל, עגלות טיפולים, עגלות לקיחת דמים, עגלות תרופות, שרפרפים לצוותים הרפואיים
ישנה חשיבות רבה לציוד שנמצא במרפאות שיניים.בפרט, ישנם פריטים בסיסיים שהינם חובה בכל מרפאת שיניים שמכבדת את עצמה וכמובן את לקוחותיה. על אילו פריטים מדובר? היכנסו למאמר >>
מחוללי חמצן, מפוחי הנשמה, סקשנים עם שעון. ציוד רפואי לקליניקה מסוג זה מבטיח, ככל שרק ניתן, שאם מטופל סובל ממצב המחייב ביצוע החייאה, במקום יימצא כל הציוד הדרוש שימקסם את הסיכוי להצילו.
ריהוט רפואי הוא שם כולל לרהיטים שיכולים להיות לעזר רב הן למטופלים והן למטפלים. ההגדרה כוללת מגוון רחב של מוצרים שיכולים להפוך את הטיפול לקל ונוח יותר עבור המטופל והמטפל כאחד, ואין ספק שכל קליניקה ומוסד רפואי צריכים להצטייד בהם.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות