ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות
ניידות ותנועה
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
רהיטים לבית, מזרונים וציוד ספורט
השכרת ציוד
אתה נמצא כאן ראשי מאמרים ציוד דיאגנוסטיקה לרופאים
 ציוד דיאגנוסטיקה לרופאים

ציוד דיאגנוסטיקה לרופאים – חשיבות האיכות


רופאים, סטאז'רים ותלמידים שעושים את צעדיהם אל עבר עולם הרפואה, ולא משנה אם מדובר בתחומים השונים של הרפואה המערבית או בתחומיה השונים של הרפואה המשלימה, זקוקים הרבה פעמים לציוד דיאגנוסטיקה שיאפשר להם להיות עם היד על הדופק, תרתי משמע, ולאבחן את מצבם של המטופלים שלהם. מכיוון שהיום אפשר לקנות כמעט כל דבר באמצעות האינטרנט, מצאנו לנכון לכתוב מאמר שמסבר את האוזן בדבר חשיבות האיכות של מוצרים אלה שנועדו לאבחון. כשיהיה ברור בצורה כמה שיותר מוחלטת איזה ציוד דיאגנוסטיקה מומלץ לרכוש ואיזה לא, אנו תקווה שהביקוש לציוד האיכותי יותר יגדל, על מנת להקטין את האפשרות לביצוע אבחונים לא מדויקים במקרה הטוב, ושגויים לחלוטין במקרה הרע.

רואים רחוק רואים שקוף

ציוד דיאגנוסטיקה איכותי הוא כזה שעונה על כל הפרמטרים הבאים:
 
  • מיוצר על ידי חברה המתמחה בתחום של ייצור מכשור רפואי.
  • עומד בכל תקני הייצור והבטיחות הנדרשים מאותו סוג של ציוד רפואי.
  • מגיע עם תעודת אחריות מקורית המבטיחה אחריות ארוכת טווח (לפחות שנה).
  • מגיע עם הוראות שימוש מדויקות ומפורטות, שיאפשרו למטפל להשתמש בו בצורה נכונה ולפענ כראוי את תוצאות האבחון.
פרמטרים אלה יבטיחו, ככל שניתן, שהתוצאות שישיגו הבדיקות שיתבצעו באמצעות הציוד האמור תהיינה תוצאות מדויקות שיאפשרו למטפל לבצע אבחנה מדויקת של מצבו. הדבר הוא בעל חשיבות קריטית מכיוון שאבחון לקוי גורר אחריו טיפול לקוי, ומכאן הדרך עד למצב בלתי הפיך, חלילה, הולכת ונהיית קצרה מרגע לרגע.
 

איזה לחץ!

על מנת להמחיש את הדברים שנכתבו מעלה, ניקח את הדוגמה הבאה: תארו לעצמכם שרופא משתמש במד לחץ דם שיוצר על ידי חברה קיקיונית שאינה מוכרת בתחום של שיווק ציוד רפואי, על מנת לאבחן את מצבו של בחור צעיר, אתלט, שלא סובל מכל מחלת רקע והגיע לרופא רק כדי לבצע את הבדיקה השגרתית שהוא מבצע אחת לשנה. פתאום מד הלחץ דם מתחיל "להשתולל" ומראה ערכים מאוד גבוהים. מדידה נוספת מראה ערכים דומים, ומדידה שלישית מבהירה לרופא שאין מנוס מלרשום לאותו בחור, שעד עכשיו היה בריא לגמרי, כדורים להורדת לחץ הדם. מכיוון שאותו בחור לא שש להכניס אל גופו תרופות, הוא מחליט לקבל חוות דעת שנייה מרופא אחר. הרופא, שמשתמש במד לחץ דם מקצועי איכותי מתוצרת חברה אירופאית מובילה בתחום של ייצור מכשור רפואי, לא מבין על מה הרעש. לחץ הדם תקין לחלוטין. על מנת שלא יהיה מקום לספק מודדים לבחור לחץ דם במכשיר שלישי, שתומך, כמובן, בתוצאות שהראה המכשיר השני: אין שום בעיה, והבחור יכול לחזור לביתו רגוע ולהמשיך בשגרת יומו. לו היה הבחור מסתמך על מה שאמר לו הרופא הראשון, בהסתמך על התוצאות שנתן לו המכשיר שברשותו, הוא היה מכניס אל גופו כדורים שהוא בכלל לא צריך.
 

רואים, שומעים, חושבים

ציוד רפואי נוסף שחשוב להבטיח שהוא כזה המיוצר על ידי חברות מוכרות ומובילות בתחום של ייצור מכשור רפואי, הוא זה שרופאים עושים בו שימוש אינסופי כמעט: סטטוסקופאוטוסקופ ואופטלמוסקופ. הסטטוסקופ משמש לצורכי אבחון מחלות לבביות וראתיות, האוטוסקופ לבדיקת אוזניים והאופטלמוסקופ לבדיקת קרקעית העין, ולכן אין ספק שהם חייבים להיות איכותיים ביותר. שימוש במכשירים לא איכותיים שמיוצרים על ידי חברות המעוניינות להרוויח כסף ולא לדאוג למשתמש הסופי, עלול לגרום למתן טיפול לא נכון ולהחמרת מצבו של החולה. למעשה, שימוש במכשור רפואי שאינו עומד בכל התקנים הדרושים יכול לסכן מאוד את המטופל, ולגרום להתדרדרות חמורה במצבו ובהרגשתו כאחד.
 

לבדוק – זה כל הסיפור

על מנת שמצבים כמו זה שתואר מעלה, שאגב אכן קורים ולא בתדירות נמוכה, חשוב מאוד שציוד רפואי שמגיע לרופאים ולמטפלים יהיה רק כזה שעבר את כל בדיקות האיכות ושעומד בתקני האיכות והבטיחות כאחד. על מנת לסבר את האוזן נאמר, שבזכות היכולת לקבל מידע אודות כל מוצר כמעט, בהחלט אפשר לרכוש ציוד ומכשור רפואי דרך האינטרנט, אולם חשוב לדעת ממי רוכשים אותם ולוודא שמקבלים עליהם אחריות. כך, גם אם משהו לא עובד כמו שצריך, יש לכם אל מי לפנות על מנת לקבל את השירות המתאים במסגרת האחריות. 
 

לסיכום

רכישת ציוד ומכשור רפואי היא אינה דבר של מה בכך. לכן, מאוד לא מומלץ לבצע רכישה רק על פי קריטריון המחיר וגם לא על פי מהירות ההגעה, אלא רק על פי החברה היצרנית והעמידה בתקנים המחמירים ביותר. רכישה כזאת תבטיח לכם, ככל שניתן, ביצוע אבחון מדויק של מצב החולה ומתן המלצות לטיפול רפואי שתוצאותיו יהיו שיפור משמעותי של מצב החולה. אז אם אתם צריכים ציוד רפואי לרופאים, ודאו שאתם רוכשים מוצרים איכותיים, כדי שתוכלו לבצע אבחנות רפואיות מדויקות וליהנות מהדיוק לאורך זמן.

  
חזרה לרשימה

חדשות
על פי התקנות שיהיו בתוקף מיום ראשון 27.12.20 לא ניתן לבצע איסוף עצמי מבית העסק

חובת הנגישות כוללת התקנת רמפה לצד גרמי מדרגות: מבחר רמפות החל מ 590 שח

מכשיר טנס מבצע לחברי הקופות

השרות שקבלת היה מצוין? רוצה לפרגן לנו? לכתיבת חוות דעת באתר זאפ לחץ כאן!

מובהר, כי לא ניתן להחזיר מוצר ולבטל את העיסקה לאחר ההתקנה והתאמה אישית בבית המזמין לשביעות רצונו.

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!

מובהר כי שימוש במוצר גורם להרעה במצבו ממצב"חדש" ל"משומש" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) לא ניתן להחזירו

علاج ملح في بيتك

משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צריכה.


דפי מידע
רשימת הצטיידות לטיפול ביתי
אנחנו בתקשורת
הצהרה על קיום עסקה טלפונית
אודות החברה
התחייבות העיקר הבריאות
הצהרת פרטיות
מחירון פרסום באתר
תקנון
מפת האתר

מנוף הרמה לנכים או לסיעודיים
מנוף הרמה לנכים מתאים לשימוש ביתי ולשימוש מוסדי בבתי אבות או מחלקות בבתי חולים. פע...

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!
דפיברילטור (Automated External Defibrillator) הינו מכשיר החייאה אוטומטי מציל חיים ...

כל מה שהקליניקה שלך צריכה
משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צ...

מטפס מדרגות זחל המאפשר למבוגרים או לנכים, לעלות ולרדת במדרגות
מעלון מטפס מדרגות זחל תוצרת אירופה -הכנס/י לקבלת פרטים ומחיר!


iso 9001


בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית