whatsapp
מד לחץ דם מקצועי – כי גילוי מוקדם הוא המפתח
מד לחץ דם מקצועי – כי גילוי מוקדם הוא המפתח

מד לחץ דם מקצועי – כי גילוי מוקדם הוא המפתח

כמו שכולנו כבר יודעים, לחץ דם גבוה הוגדר כרוצח השקט. זאת משום שאנשים רבים יכולים להמשיך לתפקד כרגיל ולא לדעת שלחץ הדם שלהם מטפס, ויום אחד, בלי כל הכנה מוקדמת, הם מקבלים התקף לב, אי ספיקת לב, מפרצת או מחלת כליות כרונית. על מנת למנוע את המצבים הללו, חשוב לכל אחד, ובמיוחד לאנשים מבוגרים עם נטייה ללחץ דם גבוה, להצטייד במד לחץ דם מקצועי, שיאפשר להם להיות עם היד על הדופק כל הזמן.
הסיכונים שבלחץ דם גבוה
יתר לחץ דם יכול, כאמור, להוביל למחלות חמורות ולהתקף לב. זאת משום שהוא עלול לגרום לפגיעה בכלי הדם של רקמות רגישות כמו הלב, העין והמוח, פגיעה שיכולה להביא לכל אחד מהמצבים שתוארו לעיל. אבל, אם אדם נמצא במעקב רפואי שגרתי, הכולל מדידה של לחץ הדם, ניתן לאתר את העלייה בלחץ הדם ולתת טיפול מתאים, אשר ימנע את הגעתו של המטופל למצבים האלה.
מדידה נכונה של לחץ דם
על מנת לדעת בדיוק את רמת לחץ הדם, חשוב לבצע את הבדיקה במד לחץ דם מקצועי, וחשוב גם לבצע אותה בצורה נכונה. ראשית, לא מסתמכים על בדיקה אחת. יש לבצע שתי מדידות לפחות, בתנאים הבאים:
·         מנוחה – חשוב לנוח לפני ביצוע הבדיקה משום שכל מאמץ מעלה את לחץ הדם.
·         אי שתיית קפה או משקאות אלכוהוליים – קפאין ואלכוהול גורמים לעלייה בלחץ הדם.
לחץ דם גבוה מוגדר בשתי רמות שונות:
·         לחץ דם מדרגה 1 - 140-159/90-99.
·         לחץ דם מדרגה 2 – ערכים שמעל 160/100.
למרות זאת, אצל אנשים הסובלים ממחלות כרוניות כמו סוכרת או מחלת כליות, ההגדרה של לחץ דם גבוה תהיה שונה, וכל ערך שמעל 130/80 ייחשב גבוה וייתכן שיצריך טיפול.
איך מטפלים?
הטיפול בלחץ דם גבוה יתחיל בדרך כלל משינוי תזונתי. הפחתה של מזונות המכילים סוכר, הפחתה של מזונות עתירי מלח והפחתת צריכה של טבק ושל משקאות אלכוהוליים יכולות מאוד לסייע. כמו כן ביצוע של פעילות אירובית והפחתת מתחים יכולים לעזור גם הם. כל אלה, אגב, יכולים להוות גם טיפול מונע מצוין, כך שלאנשים שיש להם קרובי משפחה עם יתר לחץ דם או שעלולים לפתח לחץ דם גבוה בגלל מחלות כרוניות כגון אלה שהוזכרו מעלה, מומלץ מאוד לנקוט בפעולות אלה כדרך חיים.
אם השינוי באורח החיים לא עוזר, מתחילים בטיפול תרופתי. את התרופות ומינונן קובע הרופא על פי מצב המטופל. לעתים יש צורך בשילוב של שתי תרופות או יותר, על מנת להגיע למצב הרצוי – לחץ דם שאינו עולה על 130/80.
מדידת לחץ דם – אפשר גם בבית
אמנם, מצב של יתר לחץ דם עלול להיות מסוכן, אבל אם מאתרים את העלייה בשלבים הראשונים – בהחלט אפשר למנוע את ההתדרדרות ולשוב לאיזון באמצעות שינוי הרגלים ו/או תרופות מתאימות. העידן בו אנו חיים הביא איתו יתרון משמעותי עבור מי שצריך לעקוב אחרי לחץ הדם שלו, שזה למעשה כולנו: אם בעבר היינו צריכים לגשת למרפאה ולחכות לתורנו כדי למדוד את לחץ הדם, הרי שהיום אפשר לעשות את זה בבית. כל מה שצריך לעשות הוא לרכוש מד לחץ דם מקצועי, המיוצר על ידי חברה אמינה ומשווק על ידי חברה שמספקת ביחד איתו גם אחריות מלאה, ולבצע מדידות אחת לתקופה. מכשיר שכזה שעלותו אינה גבוהה ביחס לתרומה שיש לו לבריאות שלנו, יכול לסייע מאוד ואפילו להציל חיים.
לכן, ההמלצה היא לחיות נכון ולאכול נכון, וגם לאבזר את הבית במד לחץ דם מקצועי, שיעזור לכם לשמור על הבריאות שלכם ושל היקרים לכם.
זכרו: גילוי מוקדם הוא המפתח לשמירה על הבריאות שלכם. לכן, רכישת מד לחץ דם ביתי היא דבר מבורך, אולם חשוב מאוד לבצע את הבדיקה בדרך שתוארה מעלה. ביצוע לא נכון של הבדיקה עלול להוביל לקבלת תוצאה שגויה. הקפידו לפעול לפי ההוראות, ובכל מקרה של קבלת תוצאה לא תקינה – גשו לרופא.

כתבה שיר שמולביץ.
 
 
     
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
על מנת לדעת בדיוק את רמת לחץ הדם, חשוב לבצע את הבדיקה במד לחץ דם מקצועי, וחשוב גם לבצע אותה בצורה נכונה. ראשית, לא מסתמכים על בדיקה אחת. יש לבצע שתי מדידות לפחות, בתנאים הבאים, מנוחה – חשוב לנוח לפני ביצוע הבדיקה משום שכל מאמץ מעלה את לחץ הדם, אי שתיית קפה או משקאות אלכוהוליים – קפאין ואלכוהול גורמים לעלייה בלחץ הדם
סטטוסקופ, אוטוסקופ ואופטלמוסקופ. הסטטוסקופ משמש לצורכי אבחון מחלות לבביות וראתיות, האוטוסקופ לבדיקת אוזניים והאופטלמוסקופ לבדיקת קרקעית העין, ולכן אין ספק שהם חייבים להיות איכותיים ביותר.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות