whatsapp

גרביים לסוכרתיים

גרביים לסוכרתיים, גרבי בריאות
כידוע, הסוכרת הופכת להיות נפוצה מאוד בעולם כולו ויש כאלה המגדירים אותה כבר כמגיפה עולמית. הגורמים לכך הם רבים: תזונה לקויה, אורח חיים לחוץ, חוסר פעילות גופנית וכמובן – תורשה. אחד הסיבוכים של מחלת הסוכרת, בעיקר אם היא לא מאוזנת, הוא בעיות בכפות הרגליים, כגון פטריות, זיהומים וכיבים שיכולים להתפתח ולגרום לנמק ואף לצורך בקטיעה של כף הרגל. הדבר קורה בגלל פגיעה בכלי הדם הקטנים המצויים בפריפריה – האזורים הנמצאים בקצוות של הגוף, כשכפות הרגליים הן הראשונות להיפגע. הפגיעה שמתרחשת בכלי הדם גורמת לכך שהדם לא זורם לכפות הרגליים בצורה תקינה, מה שעלול לגרום לנמק, לפצעים ולפטריות באזור. הפתרון לכך הוא שימוש בגרביים לסוכרתיים – גרביים מיוחדים אשר מגנים על כפות הרגליים מפני פציעות וכן מהיווצרות של פטריות וחיידקים.

 
גרביים לסוכרתיים – ככה זה עובד

גרביים לסוכרתיים הינם בעלי תפרים שטוחים ולכן אינם מפעילים לחץ מיותר על כפות הרגליים. בנוסף, מכיוון שהגרביים עשויים מחומרים אנטי-בקטריאליים, הם מונעים היווצרות של זיהומים ושל פטריות, מונעים היווצרות של ריחות לא נעימים ומאפשרים לחולי הסוכרת ליהנות מאיכות חיים הרבה יותר גבוהה. העובדה שהתפרים שטוחים ושהגרביים עשויים מבדים לא לוחצים מסייעת למעבר תקין של הדם לכפות הרגליים ומפחיתה את הסיכון להיווצרות כיבים ונמקים. החומרים מהם עשויים הגרביים הינם גם מונעי זעזועים וכך מגנים על אותם אזורים החשופים לפגיעות ולפציעות. אין ספק, כי השימוש בגרביים לסוכרתיים מומלץ מאוד עבור כל מי שסובל מהמחלה ורוצה לשמור על כפות הרגליים שלו, וגם עבור מי שכבר סובל מהתחלה של פגיעה.

גרביים לסוכרתיים – לשמירה על איכות החיים

אם אתם סובלים מסוכרת, ולא משנה אם מדובר בסוכרת מסוג 1 או בסוכרת מסוג 2, מומלץ שיהיו ברשותכם גרביים לסוכרתיים. זאת משום שסוכרת, ובעיקר אם היא לא מאוזנת, עלולה לגרום למחלות בכלי הדם, אשר יכולות לגרום להיווצרות של נפיחויות, כיבים או נמקים בכפות הרגליים. גרביים לסוכרתיים מיוצרים ללא גומי, וכך מונעים לחץ על כף הרגל ומאפשרים זרימת דם חופשית. אם תרכשו גרביים לסוכרתיים המכילים סיבי נחושת, תוכלו גם למנוע היווצרות של פטריות ובקטריות בכפות הרגליים, תופעות אשר יכולות להיגרם גם הן כתוצאה מהמחלה. חשוב מאוד לרכוש גרביים מיוחדים אלה, וכך להן על כפות הרגליים שלכם וליהנות מחיים בריאים וטובים יותר.

רגל סוכרתית – כך תשמרו עליה

אם אתם סוכרתיים בוודאי שמעתם את הביטוי "כף רגל סוכרתית" וכנראה שהאנדוקרינולוג שלכם גם בודק את מצבן של הרגליים שלכם מפעם לפעם. זאת משום שאנשים שסובלים מסוכרת, ובעיקר אלה שלא מצליחים להגיע לאיזון טוב לאורך זמן, עלולים לסבול ממחלות בכלי הדם שיכולות להביא לליקוי בזרימת הדם אל כפות הרגליים. התוצאה של מחלות שכאלה יכולה להיות כאבים ונפיחויות במקרה הטוב והתפתחות של פצעים וכיבים במקרה הפחות טוב. לכן, חשוב מאוד לטפל ברגל סוכרתית ולהיבדק אחת לתקופה, וחשוב גם לנסות למנוע את הבעיות הללו. הדרך המומלצת ביותר היום למניעה ולטיפול במצבים קיימים ברגל הסוכרתית היא גריבת גרביים לסוכרתיים, אשר אינם מפעילים לחץ על המקום ומעודדים זרימת דם תקינה.

כף רגל סוכרתית – מאפיינים והמלצות

כף רגל של אנשים הסובלים מסוכרת צריכה להישמר מכל משמר. זאת משום שהיא חשופה לפגיעות שונות בכלי הדם כתוצאה מהסוכרת, וחשוב לעשות כל מה שאפשר על מנת שתישאר בריאה, ללא נפיחויות, ללא כיבים וללא פצעים. הדרך הטובה ביותר לשמירה על כף הרגל הסוכרתית ולמניעת מחלות בכלי הדם, היא גריבת גרביים לסוכרתיים. גרביים אלה הינם ללא גומי ולכן אינם מפעילים לחץ על כף הרגל הסוכרתית אלא מאפשרים זרימה חופשית של דם אל כף הרגל וממנה. מכיוון שכף רגל סוכרתית נוטה יותר לפתח פטריות ובקטריות, מומלץ לרכוש גרביים לסוכרתיים אשר מכילים סיבי נחושת, וזאת משום שהנחושת סופחת אליה את הרטיבות וכך מונעת את התפתחות הפטריות.

גרביים לחולי סוכרת – הגרביים שעושים את ההבדל

גרביים לחולי סוכרת מתוכננים כך שלא יופעל כמעט לחץ על כפות הרגליים. הגרביים עשויים ללא תפרים וללא גומי, כך שהן לא לוחצים על הרגליים, והם גם בדרך כלל מכילים חלקיקי כסף או נחושת, אשר גם סופחים לחות ומונעים התפתחות של פטריות וגם מונעים ריחות רעים. בנוסף, לגרביים לחולי סוכרת יש בדרך כלל עקב גבוה המספק הגנה מוגברת לאזור העקב, והם עבים במיוחד על מנת לספק בלימת זעזועים ולמנוע פציעות. מעבר לכך, יש הרבה מאוד גרביים לחולי סוכרת שכוללים רצועות תמיכה למניעת החלקה, ובדרך כלל תמצאו בהם גם פתחי אוורור המיועדים, כמובן, לנידוף הזיעה. כל אלה, בנוסף לטכניקות שונות לשיפור האחיזה בכף הרגל, הופכים את הגרביים הללו למתאימים ביותר עבור חולי הסוכרת. 

גרביים ללא תפר – למניעת לחצים מיותרים

אם אתם סובלים מבעיות בזרימת הדם, כדאי שתצטיידו בגרביים ללא תפר. מדובר בגרביים מיוחדים המתאימים במיוחד לחולי סוכרת ולאנשים הסובלים מזרימת דם לקויה; גרביים אלה מיוצרים ללא תפר ובדרך כלל גם ללא גומי, ולכן אינם מפעילים כמעט שום לחץ על כפות הרגליים. התוצאה של גריבת גרביים ללא תפר היא, שלדם קל יותר לזרום באזור וגם לחזור ממנו בחזרה לעבר הלב, וכך יכולות להימנע תופעות לא רצויות כגון התפתחות של כיבים, נמקים, נפיחויות ועוד. יש גרביים בגבהים שונים ובעוביים שונים, ויש גם כאלה הכוללים סיבי נחושת הסופחים את הזיעה ואת הלחות ומגנים על הרגל גם מפני התפתחות פטריות. על מנת לבחור את הגרביים ללא התפר שמתאימים לכם ביותר מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.

גרביים 100% כותנה – כי הבד עושה את ההבדל

להווי ידוע, כי אנשים סוכרתיים נוטים לסבול מבעיות שונות הקשורות לכלי הדם, בעיקר באזורים הפריפריאליים, היינו – כפות הרגליים וכפות הידיים. למעשה, כפות הרגליים הן הרגישות ביותר בשל העובדה שהן צריכות לשאת את כובד הגוף במשך שעות רבות מדי יום. על מנת למנוע מצבים לא נעימים כגון נפיחויות, בצקות וכיבים, מומלץ מאוד לעשות שימוש בגרביים 100% כותנה. הבד הרך והאיכותי אינו מפעיל כל לחץ על כף הרגל ומאפשר לדם לזרום בחופשיות, ואם בוחרים גרבי כותנה שהם גם ללא תפר – משיגים את התוצאה האופטימלית מבחינת ההגנה על כף הרגל הסוכרתית.

גרבי נחושת – לטיפול בכף רגל סוכרתית

אין ספק, כי אנשים הסבלים מסוכרת צריכים להיות עם היד על הדופק בכל מה שנוגע לבריאות כפות הרגליים, וזאת בשל נטייתם לסבול יותר מבעיות בזרימת הדם לאזורים הפריפריאליים. בעיות שכאלה עלולות לגרום להיווצרות נפיחויות, פצעים וכיבים שעלולים להסתבך, ולכן חשוב מאוד לנסות למנוע מצבים שכאלה בכל דרך אפשרית. אחת הדרכים שנמצאו יעילות ביותר היא שימוש בגרבי נחושת המיועדים לסוכרתיים. גרביים אלה מכילים סיבי נחושת אשר גם סופחים את הלחות מכף הרגל וכך מסייעים במניעת התפתחות של פטריות ובקטריות, וגם תורמים להפרשה מוגברת של קולגן, שמצדו תורם להתחדשות מוגברת של התאים. לכן, אם אתם סוכרתיים וסובלים מהתופעות שהוזכרו כאן, מומלץ מאוד שתצטיידו בגרבי נחושת מתאימים. גם אם אתם לא סובלים מהתופעות אבל כן סובלים מסוכרת, מומלץ להקדים תרופה למכה ולהתחיל להשתמש בגרבי נחושת כבר עכשיו, על מנת לתרום לבריאות כפות הרגליים שלכם ולאיכות חיים טובה יותר בעתיד.

בריאות כף הרגל – מתחילה בגרביים

אם אתם סובלים מסוכרת ובריאות כף הרגל חשובה לכם (ורצוי שתהיה חשובה כי סוכרתיים, כידוע, מוטים לסבול מבעיות בזרימת הדם אל כפות הרגליים, בעיקר במצב של סוכרת לא מאוזנת), מומלץ מאוד שתרכשו גרביים מיוחדים לסוכרתיים, אשר אינם מפעילים לחץ על הרגל ומאפשרים זרימת דם חופשית אל כפות הרגליים ובחזרה אל הלב. על מנת לשמור באמת על בריאות כף הרגל, מומלץ להסתייע בגרביים לסוכרתיים המכילים סיבי נחושת, וזאת משום שמלבד העובדה שהם תורמים ליצירת קולגן שמזרז את קצב התחדשות התאים, הם גם סופחים אליהם את הזיעה ואת הלחות שבכפות הרגליים וכך מסייעים במניעת התפתחות של פטריות ובקטריות, שנוטות להתפתח יותר בכפות הרגליים של אנשים הסובלים מסוכרת.

גרבי בריאות – כף רגל בריאה לחיים טובים יותר

אם אתם סובלים מסוכרת, מומלץ שיהיו בארון הבגדים שלכם גם גרבי בריאות – גרביים מיוחדים לסוכרתיים אשר מיוצרים מ-100% כותנה, ללא תפר ורצוי שיכילו גם סיבי נחושת. גרביים אלה ייטיבו עם כפות הרגליים שלכם מכל הבחינות: גם ימנעו התפתחות של בקטריות ושל פטריות, שנוטות להתפתח יותר אצל סוכרתיים, גם יתרמו להתחדשות מהירה יותר של התאים (בזכות סיבי הנחושת) וגם לא ילחצו על הרגל ויאפשרו זרימה תקינה של דם אל כפות הרגליים ומהן בחזרה. על מנת לרכוש את גרבי הבריאות המתאימים ביותר לצרכים שלכם ולמצבכם הרפואי, מומלץ מאוד להתייעץ עם הרופא המטפל ולבקש שייתן לכם הנחיות מדויקות לרכישה. אין ספק, שהשימוש בגרבי בריאות אלה יסייע לכם לשמור על בריאות כפות הרגליים שלכם, דבר שהוא חיוני מאוד לשמירה על איכות חייכם.

טיפול ברגל סוכרתית – הכול מתחיל ברגליים

הרבה אנשים חושבים, שכשמדברים על טיפול ברגל סוכרתית מדברים על ביקור אצל רופאים, ביצוע פדיקור רפואי על בסיס תקופתי ועוד כהנה וכהנה פרוצדורות מורכבות. אין ספק, שמדובר גם בפרוצדורות אלה, אולם חשוב להבין שטיפול בכף רגל סוכרתית מתחיל בגרב שגורבים. כף רגל סוכרתית נוטה לפתח יותר פטריות ובקטריות ולהיפגע ממחלות שונות הקשורות לליקויים בזרימת הדם. גריבת גרביים לסוכרתיים אשר עשויים מ-100% כותנה, ללא תפרים ומכילים סיבי נחושת, יכולה לסייע מאוד בשמירה על כף הרגל, ולהפחית את הסיכויים להתפתחות המצבים שהוזכרו לעיל. לכן, אם אתם סובלים מסוכרת חשוב מאוד שתרכשו לעצמכם את הגרביים המתאימים לכם (על פי הנחיית הרופא), וכך תוכלו ליהנות מאיכות חיים טובה יותר. 
  
 
למאמרים ולמידע נוסף לחץ כאן!
 
 
   

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות