whatsapp
גרביים אלסטיות – להמריץ את מחזור הדם
גרביים אלסטיות – להמריץ את מחזור הדם

גרביים אלסטיות – להמריץ את מחזור הדם

כאשר מחזוריות הדם בגוף נפגמת והדם לא מצליח לזרום בצורה תקינה מכפות הרגליים למעלה, נוצר מצב שבו הדם מצטבר בחלק התחתון של הרגל. מצב זה יכול לגרום להיווצרות של דליות ברגליים, לכאבים חזקים ולבצקות, ובמקרים חמורים אף לנמק שמצריך קטיעה של הרגל. על מנת לסייע במצבים שכאלה, הנובעים בדרך כלל ממחלות שונות אך יכולים לנבוע גם מעמידה ממושכת על כפות הרגליים בשילוב גנטיקה לא טובה, מומלץ מאוד להשתמש בגרביים אלסטיות.

מהן גרביים אלסטיות?

גרביים העשויים מבדים מיוחדים אשר מפעילים לחץ חזק יחסית על הרגל. כתוצאה מהפעלת הלחץ הדם לא יכול להישאר במקומו, והוא נדחף כלפי מעלה, כפי שצריך לקרות. כך מסייעות הגרביים האלסטיות להפחתת גודש הדם הרגליים ולהקטנת הסיכון לבצקות, לכיבים ולנמקים, ותורמות מאוד לזרימת דם תקינה בגוף, שהינה חיונית תמיד.
היום ניתן להשיג גרביים אלסטיות באיכות גבוהה במיוחד, העשויות בטכניקות שונות שמטרתן להגביר את הלחץ על הרגל. ניתן להשיג גרביים ברמות לחץ שונות, בהתאם לחומרת המצב. גרביים אלסטיים ברמת לחץ בינונית יתאימו למצבים קלים יותר של הרגל, ואילו במצבים חמורים יותר של ורידים מאוד בולטים ושל פצעים – כדאי יהיה לבחור בגרביים היוצרות לחץ חזק יותר על הרגל.
ניתן להשיג גרביים אלסטיות בעיצובים המותאמים לגברים ולנשים ואשר נראות בדיוק כמו גרב רגילה.
מי זקוק גרביים אלסטיות?
יש לא מעט אנשים שהשימוש בגרביים אלסטיות יוכל לשפר מאוד את איכות חייהם:
אנשים הסובלים ממחלת הסוכרתבעיקר אם הסוכרת לא מאוזנת כשהסוכרת לא מאוזנת נוצרת הרבה פעמים פגיעה בכלי הדם הפריפריאליים, דבר שמביא לכך שהדם שמגיע לכפות הרגליים לא עולה בצורה תקינה בחזרה לחלק העליון של הגוף. השימוש בגרביים אלסטיים בדרגת לחץ קלה עד בינונית יוכל לסייע במקרים שכאלה. חשוב מאוד שלא להשתמש בגרביים בדרגת לחץ גבוהה במקרה של חולי סוכרת, שכן אלה עלולות להחמיר את המצב ולגרום להיווצרות פצעים וכיבים ברגליים.
אנשים הסובלים מתרומבופלביטיס (דלקת וריד פקקתית) שטחי - דלקת בדופן וריד (ראה דלקת וריד) עם פקקת משנית בתוך החלק הפגוע של הווריד. מצב זה מאפיין מאוד נשים הרות, וזאת בגלל השינויים הפיזיולוגיים בדמן וההשפעות של הלחץ התוך-בטני. הדלקת יכולה לפגוע בוורידים שטחיים או עמוקים, כאשר פקקת בווריד עמוק עלולה לגרום לתסחיף ריאתי. השימוש בגרביים אלסטיות יכול לסייע מאוד במצבים של דלקת בוורידים שטחיים, ולשפר מאוד את איכות החיים.
אנשים הסובלים מדליות ברגליים  -דליות ברגליים הן בעצם ורידים בולטים שנראים למרחוק ויוצרים מראה מאוד לא אסתטי של הרגל. מצב זה נוצר בגלל שחיקה של השסתומים הנמצאים בוורידים שברגליים, שמביאה לכך שהדם לא יכול לעלות בחזרה לחלק העליון של הגוף בצורה תקינה. הישארותו של הדם בחלק התחתון של הגוף מביא להבלטת הוורידים, דבר שמעבר למראה הלא אסתטי עלול לגרום לבעיות נוספות. שימוש בגרביים אלסטיים יכול לסייע מאוד במקרים של ורידים ברגליים וגם למנוע היווצרות של ורידים בולטים נוספים, וזאת באמצעות הלחץ שהם מפעילים, המחייב את הדם לזרום כלפי מעלה.
נשים בהיריוןכפי האמור לעיל, השינויים ההורמונליים החלים בגופן של נשים בהיריון הלחץ הרב שמופעל על הבטן יכול לגרום לנשים בהיריון למצבים של כאבים ברגליים ושל דליות (אם זה בשילוב גנטיקה זה בהחלט יכול להיות יותר גרוע). לכן, לנשים הרות הסובלות מדליות ברגליים או מכאבים, מומלץ מאוד להשתמש בגרביים אלסטיות באיכות טובה לאורך כל תקופת ההיריון, ובמיוחד בחציו השני, אז המשקל שהן צריכות לשאת הוא הרבה יותר גדול.
חשיבות האיכות של הגרביים
אין ספק, כי שימוש נכון בגרביים אלסטיים יכול לסייע מאוד לאנשים הסובלים מדליות ברגליים, מפצעים ומכאבים. על מנת שהתועלת תהיה מקסימלית, חשוב מאוד לבחור גרביים אלסטיים מתוצרת חברה מוכרת ובמידת הלחץ המתאימה, ולהשתמש בהן רק על פי ההנחיות הרפואיות שקיבלתם. התוצאה – מניעת הופעה של ורידים בולטים נוספים, הפחתה בעוצמת הכאבים ושיפור משמעותי של איכות החיים. 

כתבה שיר שמולביץ.
 
    
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
גרביים העשויים מבדים מיוחדים אשר מפעילים לחץ חזק יחסית על הרגל. כתוצאה מהפעלת הלחץ הדם לא יכול להישאר במקומו, והוא נדחף כלפי מעלה, כפי שצריך לקרות. כך מסייעות הגרביים האלסטיות להפחתת גודש הדם הרגליים ולהקטנת הסיכון לבצקות, לכיבים ולנמקים, ותורמות מאוד לזרימת דם תקינה בגוף, שהינה חיונית תמיד
סוכרת היא מחלה מטבולית – מחלה הקשורה בחילוף החומרים בגוף. מחלה זו נגרמת כתוצאה מכך שהגוף אינו מסוגל לפרק את הסוכרים בדם ולהכניס אותו לתאים, כפי שהוא עושה אצל אדם בריא. אצל אדם בריא הלבלב מפריש הורמון שנקרא אינסולין, והוא זה שדואג להכנסת הסוכר לתאים. אצל אדם סוכרתי הלבלב לא מפריש אינסולין או שהוא מפריש אותו בכמות לא מספקת, ולכן רמת הסוכר בדם נשארת גבוהה
הסיבה השכיחה ביותר לתופעת דליות ורידים ברגליים או כפי שנוהגים להגיד בשפה העממית ורידים ברגליים הינה אי ספיקת שסתומים. בוורידים שלנו נמצאים שסתומים חד-כיווניים, שתפקידם לאפשר את זרימת הדם לכיוון הלב בלבד. כשפעילותם של השסתומים תקינה, הדם מצליח לחזור אל הלב גם מכפות הרגליים, למרות הקושי לזרום כנגד כוח המשיכה. אבל, כאשר השסתומים הללו אינם עובדים בצורה תקינה, לא כל הדם מצליח לחזור אל הלב מכפות הרגליים, וחלק ממנו נשאר בוורידים וגורם להם להתנפח ולבלוט.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות