whatsapp
רולטור ברך – יש אלטרנטיבה לקביים
רולטור ברך – יש אלטרנטיבה לקביים

רולטור ברך – יש תחליף לקביים

אם נפצעתם או עברתם ניתוח שדורש מכם לא לשאת משקל על הרגל למשך תקופה מסוימת עד שהרגל תתרפא סביר להניח שיגידו לכם להשתמש בקביים. אתם עשויים לחוש שהתניידות כזו עבורכם אינה נוחה. הבעיה עם קביים מסורתיים היא שהם מקשים לבצע גם משימות פשוטות הדורשות שימוש בידיים במקביל להליכה ולסחוב אתכם משהו זה כבר כמעט בלתי אפשרי. בנוסף, ההליכה עם הקביים עלולה להעמיס על הכתפיים, הזרועות והגב, לא ניתן לעמוד ולנוח ללא ידיים. 
 
אם אתם רוצים להמשיך להיות פעילים בצורה רגילה ככל האפשר תוך כדי תהליך הריפוי של הפציעה ברגל, רולטור ברך הוא חלופה מצוינת לקביים.
רולטור ברך יכול לעזור, שכן הוא מנטרל את העומס מהכתפיים והידיים. הידיים נשארות זמינות, וניתן להמשיך לעשות את רוב המטלות והפעילויות הרגילות.
רולטור ברך, המכונה גם הליכון ברך או קורקינט ברך הוא מכשיר רפואי על גלגלים הנראה דומה לקורקינט של ילדים בעל 4 גלגלים. 
רולטור ברך מומלץ להחלמה מפציעות מתחת לברך ביניהן: שבר או כאב בקרסול, קרע בגיד אכילס, פציעה בקרסול, נקע בקרסול, לאחר ניתוח בכף הרגל או בבהונות או ניתוח בקרסול.
הרולטור משמש למטופלים שיכולים לתפקד עם רגל אחת (שדוחפת). הרגל החלשה הפגועה מונחת במנוחה בזווית של 90 מעלות על משטח הרולטור והרגל השנייה הבריאה דוחפת ומסיעה אותו ומאפשרת הליכה למעשה על ידי רגל אחת בלבד. התמרון לכוון הרצוי מתבצע בקלות על ידי הכידון.
 

אז מה היתרונות של רולטור ברך על פני קביים?

כאמור, היתרונות של שימוש בקורקינט ברך כוללים ניידות משופרת, עומס מופחת על הגוף, והוא הרבה יותר נוח לשימוש - מה שיכול לתרום לחוויית התאוששות חיובית יותר.
 
חופש תנועה
רולטור ברך מספק חופש תנועה אם נפצעתם מתחת לברך, מה שמאפשר לכם להישאר פעילים ולשמור על ניידות במהלך תקופת ההחלמה. הוא מתקפל ונכנס לרכב במהירות ובקלות רבה ומאפשר התניידות גם מחוץ לבית.
 
תמיכה ללא משקל
רולטור ברך תומך ברגל הפגועה ללא משקל, ומפחית את הסיכוי לשאת משקל על הרגל הפגועה ואת הסיכון מפני פציעה נוספת.
 
מאמץ מופחת בפלג הגוף העליון
בהשוואה לקביים, קורקינט ברך דורש פחות כוח בפלג הגוף העליון, שומר על המשתמש במצב זקוף טבעי ומאפשר לידיים להיות חופשיות בעמידה במקום.
 
נוחות 
רולטור ברך מציע נוחות, שכן הוא מספק פלטפורמה יציבה ונוחה למנוחה של הרגל הפצועה.
 
בריאות נפשית
שימוש בקורקינט ברך יכול להיות בעל השפעה חיובית משמעותית על הבריאות הנפשית בכך שהוא מאפשר לכם להישאר פעילים ולשמור על שגרת היומיום שלכם - ובכך לתרום לחשיבה חיובית יותר במהלך תקופת ההחלמה.
 
 
חשוב להכיר גם את החסרונות:
רולטור ברך יכול להיות מאתגר לשימוש על משטחים לא אחידים כמו חצץ, דשא או אבנים. עלייה או ירידה במדרון תלול גם כן יכולה להיות מאתגרת במיוחד.
בשימוש ממושך מאוד, קיים סיכון להחלשות שרירים ברגל הפגועה מאחר והיא אינה בשימוש בזמן הפעלת קורקינט ברך. פעילות גופנית סדירה ופיזיותרפיה יסייעו לנטרל השפעה זו.
אין להשתמש בבקורקינט ברך במדרגות.
אל תשתמשו בקורקינט ברך אם יש לכם בעיות בשיווי המשקל, בקואורדינציה או בראייה, או אם הרגל הלא פצועה שלכם אינה מספיק חזקה ובריאה.
 
אז אם מצאתם את עצמכם במצב שבו אסור לכם לשאת משקל על הרגל במשך תקופה מסוימת - רולטור ברך הוא הפתרון!
 
פורסם בתאריך 02 במאי 2024 / נכתב ע"י נעמה יפת
   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
סקירה על היתרונות שמציע רולטור למבוגרים, מדוע רולטור מומלץ ומשפיע בצורה חיובית על מגוון היבטים בחיי היומיום.
הרולטור הוא ההליכון המודרני, ניתן להשתמש ברולטור בנוחות בבית ומחוץ לבית באמצעותו ניתן לנוע כמעט בחופשיות וללא סיוע...
מחלות ניווניות מתייחסות לבעיות רפואיות המחריפות לאורך זמן. הן כוללות סוגים רבים של מחלות, ביניהן מחלות ניוון שרירים הפוגעות בשרירי ההליכה. לפיכך, חולים רבים מוגבלים בתנועה. כיצד ניתן להקל עליהם ולשמור על איכות חייהם ככל הניתן?
מיועדים למניעת נפילות ומעידות של קשישים וכן לקשישים המתקשים בהליכה וזקוקים לתמיכה חיצונית.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות