whatsapp
אבחון רפלקסולוגי
אבחון רפלקסולוגי

אבחון רפלקסולוגי 

ארבעת היסודות אדמה, מים, אש ואוויר
 
כאשר אני עושה אבחון רפלקסולוגי אני משתמשת בעיקרון היסודות.
בטבע ישנם ארבעה יסודות – אדמה, מים, אש ואוויר. הם שונים זה מזה אך יחד עם זאת , משלימים זה את זה, חוברים יחד לאיזון מושלם. כך גם אצלינו, בני האדם, מתקיימים ארבעה יסודות אלו. החיים יהיו מלאי הרמוניה, הגשמה, חיוניות ושמחה כאשר היסודות הללו מאוזנים.
 
כשם שגוף האדם משתקף בכף הרגל, כך גם ארבעת היסודות ועל פיהם נערך האבחון הרפלקסולוגי. הם שונים זה מזה אך יחד עם זאת , משלימים זה את זה, חוברים יחד לאיזון מושלם. כך גם אצלינו, בני האדם, מתקיימים ארבעה יסודות אל החיים יהיו מלאי הרמוניה, הגשמה, חיוניות ושמחה כאשר היסודות הללו מאוזנים.
 
כשם שגוף האדם משתקף בכף הרגל, כך גם ארבעת היסודות ועל פיהם נערך האבחון הרפלקסולוגי.

יסוד האדמה – ממוקם בעקב כף הרגל ומייצג את הרגליים, איברי הרבייה והאגן
האדמה, מייצגת בסיס, טריטוריה, יציבות, שורשים, ביתיות, חושניות, יצרים, צרכים ומסורת. חוסר איזון ביסוד זה יכול להתבטא בבעיות פוריות, בעיות גניקולוגיות שונות, בעיה בערמונית, טחורים ועוד.
מבחינה הוליסטית יכול להצביע על חוסר יציבות בבית, בעיות בנושאי פרנסה, בעיות ביחסים עם ההורים.

יסוד המים – ממוקם במקביל לגשר כף הרגל על עצם הקשת. כולל את הבטן, ואיברי הגוף הפנימיים של מערכת העיכול, כמו כבד, לבלב, וכיס מרה: המים מייצגים – רגשות, חוויות, מסתורין, אומץ, פחד וחרדות. מים יכולים לזרום בשלווה כאשר אנו רגועים או לזרום בשצף קצף כאשר אנו בסערת רגשות. מים עומדים , שאינם זורמים, יהפכו לביצה טובענית.
חוסר איזון ביסוד המים יכול להתבטא בבעיות במערכת העיכול כמו עצירויות, גזים ונפיחות, אבנים בכיס מרה ובכליות.
מבחינה הוליסטית יכול להצביע על רגישות יתר, אנשים שנוטים להיפגע בקלות, הפכפכות, חוסר החלטיות, פחדנות.
 
יסוד האש – ממוקם בכריות המדרך. כולל את הלב, הריאות הידיים והשכמות: 
האש מייצגת את תחושת הערך העצמי והאגו שלנו, עשייה והתלהבות. אש מאוזנת תבוא לידי ביטוי בשמחת חיים ויצירתיות, יכולת לתת ולקבל עם הרבה אהבה.  במצב לא מאוזן יכולה לשרוף ולעכל כל מה שנקרה בדרכה .
 חוסר איזון ביסוד האש יכול להתבטא בבעיות במערכת הנשימה, כמו אסטמה וברונכיטיס, בעיות לב ולחץ דם. 
מבחינה הוליסטית יכול להצביע על עצבנות יתר, אלימות, הרס עצמי.
 
יסוד האוויר – ממוקם באצבעות. כולל את הראש, איברי הפנים והחושים: 
יסוד האוויר מייצג את כל החושים שלנו, תקשורת עם העולם – פנימה והחוצה, אינטליגנציה, תבונה, הגיון ורוחניות. אוויר מאוזן יבוא לידי ביטוי באינטואיציה חזקה, חושים מחודדים, חשיבה מפותחת.
חוסר איזון ביסוד האוויר יכול להתבטא בכאבי ראש,מיגרנות, סחרחורות, בעיות ראיה, דלקות באזניים.
מבחינה הוליסטית יכול להצביע על מחשבה לא מאורגנת, "אסטרונאוטיות", ריחוף, בעיות קשב וריכוז. 
 
בכל אחד מאיתנו יש מעט מכל יסוד וכמעט תמיד יהיה יסוד אחד או שניים דומיננטיים. מטרת האבחון הרפלקסולוגי על פי ארבעת היסודות היא לזהות יסודות חזקים ולטפח אותם, ומצד שני לאבחן את היסודות החלשים ולחזק אותם על מנת להביא לאיזון והרמוניה.
 
  
לימור ביטון, רפלקסולוגית בכירה

       
     
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
דיקור סיני אקופונטורה מבוסס על החדרת מחטים לנקודות ייחודיות בגוף אשר גורמות על פי הרפואה הסינית לריפוי, מניעת מחלות ושיפור הבריאות...
כאשר אני עושה אבחון רפלקסולוגי אני משתמשת בעיקרון היסודות. בטבע ישנם ארבעה יסודות – אדמה, מים, אש ואוויר.
מהי רפואה סינית? מהן שיטות הטיפול ברפואה הסינית? באילו בעיות ניתן לטפל באמצעות רפואה סינית? המדריך על רפואה סינית

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות