whatsapp
איך בוחרים רולטור?
איך בוחרים רולטור?

איך בוחרים רולטור?

מחלות ובעיות רפואיות רבות גורמות לאיבוד שיווי המשקל, איבוד היציבה ולעיתים קרובות אף לבעיה בניידות. בעיות ומחלות אלו, שכיחות בעיקר בגיל הזהב, עקב שינויים ומחלות כרוניות השכיחות ביותר בגיל זה. (כגון: הפרעות ראייה, הפרעות שמיעה, תשישות, אלצהיימר, דמנציה, בעיות בברכיים, אוסטיאופורוזיס, רגל סוכרתית, חוסר ריכוז, קטרקט, דלקות פרקים, תופעות לוואי של תרופות, בעיות בירכיים, בעיות ריכוז עקב מחלות נפש, וכדומה). כמו כן, ישנם גם אנשים צעירים, אשר עקב מחלות מולדות או נרכשות, פגיעות טראומה בראש, תאונות וכדומה אינם מסוגלים ללכת יותר או מתקשים לנוע ללא עזרה.  

בנוסף, אחת הבעיות השכיחות והנפוצות ביותר בגיל הזהב, היא בעיית הנפילות. קשישים רבים מועדים ונופלים ועקב כך נגרמות עוד בעיות רפואיות, כגון: שברי צוואר הירך. בעיות אלו ורבות אחרות, מורידות את איכות החיים, האדם אינו מסוגל להתנהל באופן עצמאי, הוא תלוי בטוב ליבם ובעזרתם של אחרים,אין ביכולתו להגיע למקומות שונים באם בביתו או בחוץ. הפתרון האידיאלי לכל אדם הסובל מבעיית ניידות, באם קשיש או צעיר, הוא להיעזר ברולטור.
רולטור הוא אביזר תנועה אשר מיועד למנוע נפילות ומעידות. הרולטור יעזור לאדם המתקשה ללכת, לא מסוגל ללכת, מתעייף מהר, מתקשה ללכת לזמן גדול יותר ממספר דקות עקב בעיות רפואיות, נכות או מתקשה ללכת ללא עזרה חיצונית.
מסקרים שנעשו בשנה האחרונה, נמצא שחלה עלייה בשכיחות הקשישים (כ-24% מהאוכלוסייה הכללית), אשר זקוקים לסיוע ועקב כך פונים למרכזים שונים וחנויות, במטרה למצוא אביזרי תנועה שונים באם רולטורים או הליכונים.
בעזרת רולטור יכול האדם להפוך כל משימה קשה ובלתי אפשרית למשימה קלה וזורמת.
 
מהו הרולטור?
הרולטור הוא בעצם הליכון מודרני ומשוכלל יותר. ברולטור ניתן להשתמש גם בבית וגם לסידורים שונים מחוץ לבית (סופרמרקט, מסעדות, הופעות, הרצאות וכדומה). הרולטור הינו פתרון קל ונוח לשימוש ולתפעול באמצעותו ניתן לחזור לחיות חיים נורמאלים ושגרתיים.
הרולטור בנוי כמו הליכון בתוספת גלגלי עזר, מעצורי יד ובלמים לעצירה, בכדי למנוע החלקות, איבוד שליטה ומעידות. ניתן למצוא את הרולטור בצורות, גדלים וסוגים שונים, בהתאם לצרכים של האדם בהתאם למצבו הבריאותי. ישנם רולטורים אשר בנוים כמו הליכון עם תוספת גלגלים וישנם רולטורים אשר בנויים מארבעה גלגלים ומושב המאפשר לכל אדם עצירה ומנוחה בכל זמן ומקום.
 
כיצד לבחור רולטור?
בקניית רולטור יש צורך לשים לב למספר פרטים חשובים. כיוון שהרולטור משמש כביכול כ"רגליי" האדם, הוא צריך להתאים באופן ספציפי. ולכן, בקניית רולטור יש לתת תשומת לב מרבית לגובה ידית האחיזה והאם ניתן להתאימה על פי גובה האדם, המרחק בין ידיות האחיזה צריכות להיות בהתאם למבנה גופו של האדם. כמו כן, מומלץ לבדוק שהרולטור חזק דיה לתמוך באנשים בעלי משקל עודף. מומלץ לבדוק שהרולטור ניתן לסחיבה והוא אינו כבד מדי. בנוסף, מומלץ לבדוק שהרולטור אינו רחב מדי וניתן לעבור איתו בדלתות הבית, ניתן לקפל אותו ולאפסן אותו ובקלות בבית או ברכב.
כיוון, שאף אדם אינו נולד עם הכישרון הטבעי להשתמש ברולטור, יהיה צורך להתאמן בשימוש בו לפחות מספר ימים, להבין כיצד לתפעל ולתפקד איתו במצבים שונים, כל זאת בכדי להתרגל לחיות עם "הרגליים" החדשות.
 
     
       
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מחלות ניווניות מתייחסות לבעיות רפואיות המחריפות לאורך זמן. הן כוללות סוגים רבים של מחלות, ביניהן מחלות ניוון שרירים הפוגעות בשרירי ההליכה. לפיכך, חולים רבים מוגבלים בתנועה. כיצד ניתן להקל עליהם ולשמור על איכות חייהם ככל הניתן?
מקל הליכה כמה פשוט כמה חשוב! המקל יכול למנוע נפילות ונזק לגוף והוא חיוני וחשוב לכל מי שזקוק לתמיכה נוספת בהליכה ובנידות.
חשוב להבין כי קיימים בשוק מגוון עצום של מוצרי תנועה כגון: מקלות הליכה, הליכונים ורולטורים שונים, התאמת האביזר בהתאם לצורכי המשתמש חיונית ביותר מצורף מאמר הסבר קצר על כל אחד מהאביזרים.
סקירה על היתרונות שמציע רולטור למבוגרים, מדוע רולטור מומלץ ומשפיע בצורה חיובית על מגוון היבטים בחיי היומיום.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות