whatsapp

דפיברילטור

דפיברילטור – מחזיר את הלב לקצב

מכשיר החייאה דפיברילטור, מפעם בעברית, הוא מכשיר בעל מטרה חשובה אחת: להחזיר ללב את קצת פעולתו התקין.

דפיברילטור הינו מכשיר החייאה שיוצר תהליך של דפיברליזציה (באנגלית: Defibrillation) שהמטרה שלו היא לתת שוק חשמלי ללב שחדל לפעום או ללב שלא עובד בצורה סדירה ובאמצעות שוק חשמלי זה להחזיר את הלב לפעולה סדירה ולחיים בכלל.

בעצם כיום, זהו מכשיר ההחייאה היחידי שיכול להציל את חיינו במקרים של התקפת לב ודום לב.

מכשיר הדפיברילטור מיועד לשימוש במצבים של דום לב פתאומי, ולכן מומלץ מאוד לשימוש על ידי כל מי שסובל מפרפור חדרים ומהפרעות בקצב הלב. אולם, מכיוון שדום לב יכול להיגרם גם ללא אזהרה מוקדמת, חוקק בישראל חוק שלפיו חלה חובה להציב מכשיר החייאה דפיברילטור בכל מקום ציבורי שבו שוהים 500 אנשים ויותר, כחלק בלתי נפרד מציוד ההחייאה. 


למידע נוסף על חוק הדפיברילטורים לחצו כאן. 

סוגי דפיברילטורים

ישנם מספר סוגים של מכשיר החייאה דפיברליטור:

מכשיר דפיברילטור ידני 

הדפיברילטורים הידניים נמצאים בבתי חולים ובמוסדות רפואיים שונים. מכשירי החייאה אלה הם בעלי מימדים גדולים יחסית, דורשים חיבור לחשמל ומצריכים ידע רפואי נרחב בתפעולם. מכשירים אלה מחוברים אל חזהו של החולה באמצעות אלקטרודות, כאשר הצוות הרפואי הוא זה שמחליט על עוצמת השוק החשמלי בהתאם למצבו של המטופל.

מכשיר דפיברילטור אוטומטי

מכשיר החייאה דפיברליטור, שלאחר חיבורו לגוף המטופל יכול לזהות בעצמו מתי צריך לתת למטופל שוק חשמלי. רוב הדפיברילטורים מסוג זה גם נותנים הוראות קוליות למפעיל, וכך הוא יכול לסייע למי שנזקק לטיפול – גם מבלי להבין ברפואה. לרכישת אחד הדגמים המובילים שלנו מסוג זה, לחצו כאן.

מכשיר דפיברילטור פנימי

ישנם דפיברילטורים שמושתלים מתחת לעור יחד עם קוצב הלב, והם מתאימים לאנשים שסובלים ממצבים של פרפור חדרים. שני היתרונות הגדולים של מכשירים אלה הם שאם מתרחשת הפרעה בקצב הלב הם יכולים לסייע במהירות, וכמובן העובדה שהם מאפשרים לאותם אנשים להמשיך בשגרת החיים ולהתנייד בחופשיות ממקום למקום.

מה ההבדל בין דפיברילטור חצי אוטומטי לדפיברילטור אוטומטי?

עד לאחרונה, דפיברילטור חצי אוטומטי היה למעשה הדפיברילטור המוכר לנו יותר מפני שהיה שכיח יותר וניתן היה למצוא אותו בכל אמבולנס של מגן דוד אדום. 

למכשיר דפיברילטור חצי אוטומטי תכונה עיקרית המבדילה אותו מהדפיברילטור האוטומטי: כדי להפעיל דפיברילטור חצי אוטומטי נחוץ רקע וידע רפואי, זאת אומרת נדרש גם שיקול דעת מקצועי בזמן ההפעלה ולכן למשל פרמדיקים של מד"א עוברים לפני השימוש הו הדרכה והכשרה מיוחדת. במכשיר דפיברילטור חצי אוטומטי הנתונים מוצגים אל המשתמש המפעיל אך הוא זה שמעבד אותם ועליו להחליט בעצמו כמה אנרגיה חשמלית לשלוח אל המטופל. במכשיר דפיברילטור אוטומטי לעומת זאת המכשיר עצמו הוא זה שיחליט כמה אנרגיה חשמלית נחוצה לשלוח אל המטופל.

תמיד עדיף שגורם מוסמך יבצע את פעולות ההחייאה אך בהעדר גורם מוסמך או צוות רפואי והיה ונתקלתם באדם שלקה בליבו דפיברילטור אוטומטי שיהיה קרוב אליכם יוכל להציל את חייו. גורם הזמן הוא משמעותי ואין טעם להמתין לצוות רפואי במקרים שכאלה.

למי מתאים מכשיר דפיברילטור חצי אוטומטי?

מכשיר דפיברילטור חצי אוטומטי מתאים במיוחד למרפאות פרטיות, אמבולנסים, חובשים מוסמכים, חברות שמגישות עזרה ראשונה ובמיוחד למי שהוכשר ועבר הדרכה כיצד להשתמש במכשיר. 

ציוד חירום להחייאה והצלת חיים במקומות ציבוריים, בבתי ספר ובמקומות עבודה

בשנת 2008 התקבל חוק הצבת מכשירי החייאה דפיברילטורים במקומות ציבוריים. עד מרץ 2018 חובת הצבת מכשיר החייאה דפיברילטור חלה רק במקומות ציבוריים שבהם 500 איש ומעלה. מקומות אלה כללו רשויות מקומיות, קניונים, מקומות עבודה, משרדי ממשלה,  מוסדות להשכלה על תיכונית ושדות תעופה,. 

בחודש מרץ 2018 אישרה מליאת הכנסת בקריאה שלישית את חובת הצבת מכשיר החייאה דפיברילטור בכל מוסדות החינוך בישראל. מעתה, כאמור, יוצב מכשיר דפיברילטור בבתי ספר ובכל מוסדות החינוך בארץ.

חוק הדפיברילטורים שיפר מאוד את איכות חייהם של אנשים רבים הסובלים מאי סדירות בקצב הלב או מפרפור חדרים. היום, העובדה שניתן לרכוש ציוד רפואי לצורכי החייאה שמותאם במימדיו ובאופן התפעול שלו לשימוש במוסדות רפואיים ובבתים פרטיים, משפרת את איכות חייהם עוד יותר.

באתר העיקר הבריאות תוכלו להשיג דפיברילטורים המיוצרים על ידי החברות המובילות בתחום ואשר עומדים בכל דרישות התקן.

טבלת השוואה למכשירי דפיברילטור - לחץ כאן

כמה עולה דפיברילטור?

בעמוד זה ניתן לראות השוואת מחירים של דפיברילטורים. דפיברילטור אינו מוצר זול. זהו מכשיר מורכב ורגיש במיוחד ועלותו אינה נמוכה. דפיברילטור הוא מכשיר להצלת חיים ומחיר חיינו אינו ניתן למדידה והשוואה. אנו בהעיקר הבריאות מציעים לך דפיברילטורים במחיר נוח.

רכישת דפיברילטור מתקדם במחיר משתלם!

לפני רכישת דפיברילטור מומלץ לבדוק עלות נוספת מעבר למחיר המכשיר, כגון: הדרכה, אלקטרודות, סוללות וארון במידת הצורך. בנוסף, מומלץ לבדוק עם כמה שנות אחריות מגיע המכשיר.
 

לקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי לבחירת הדפיברילטור המתאים ביותר לצורכיכם – צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם. 
        

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות