whatsapp
הקשר בין אחוזי שומן גבוהים בגוף והסיכון להתקף לב
הקשר בין אחוזי שומן גבוהים בגוף והסיכון להתקף לב

הקשר בין אחוזי שומן גבוהים בגוף והסיכון להתקף לב

הלב הוא האיבר שעליו מושתתים החיים. על מנת שימשיך לתפקד על הצד הטוב ביותר לאורך כמה שיותר זמן, חשוב מאוד לשמור עליו באדיקות. האויב מספר אחת של הלב הוא התקף לב, וחשוב לנקוט בכל האמצעים על מנת למנוע אותו, ככל שרק ניתן. במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש על הקשר בין אחוזי שומן גבוהים בגוף ובין התקף לב, ועל חלק מהדרכים הקיימות שיוכלו לסייע לכם להימנע ממנו.
 
גורמי הסיכון להתקף לב
 
יש לא מעט גורמי סיכון להתקף לב, כגון עישון, צריכת אלכוהול ועוד, אולם אחד הבולטים שבהם הוא אחוזי שומן גבוהים בגוף. חשוב לציין, כי מדובר ברמה גבוהה של אחוזי שומן ולאו דווקא במשקל. יכול להיות אדם שאינו שמן, אולם שרמת אחוזי השומן ביחס למשקל גופו – תהיה גבוהה. כך למשל, אדם אתלטי ושרירי במיוחד, יכול להיחשב לאדם שסובל מעודף משקל בגלל שמסת השריר בגופו שוקלת הרבה, אולם חישוב פשוט באמצעות מד אחוזי שומן יראה, שרמת אחוזי השומן שלו תקינים לחלוטין, ואולי אפילו נמוכים. לעומת זאת, יכול להיות אדם שלא ייראה בעל עודף משקל חריג, אולם כשייבדק, מד אחוזי השומן יראה שאחוזי השומן בגופו גבוהים יתר על המידה.
 
רמה תקינה של אחוזי שומן בגוף
 
הרמה התקינה של אחוזי השומן בגוף משתנה בין גברים לנשים, כמו גם בין טווחי גילאים שונים. כך למשל, רמה של 11 אחוזים ומטה עבור גברים בגילאי 29-20 נחשבת מצוינת, ואילו בגיל 60 ומעלה הרמה שנחשבת מצוינת היא 16% ומטה. אצל נשים, לעומת זאת, רמה של 16% שומן בגילאי 29-20 תיחשב מצוינת, ובגיל 60 ומעלה תהיה זו רמה של כל אחוז שקטן מ-20. ישנן טבלאות המפרטות בצורה מדויקת את רמת אחוזי השומן הרצויה לכל מין בכל גיל, ומומלץ מאוד לחפש אותן ולהיעזר בהן כדי למצוא את מקומכם על הטבלה. לצורך הבנת הנושא בצורה יותר מעמיקה נציין, כי אצל גברים בגיל הממוצע של 49-40 רמה לא טובה של אחוזי שומן שיכולה להיות גם מסוכנת היא רמה של 26%-24%, ואילו אצל נשים באותו גיל הרמה שעלולה להיות מסוכנת היא של 33% ומעלה. יש נוסחה לחישוב האחוז המדויק של השומן בגוף, והיא משתנה בין גברים ונשים:
 
הנוסחה מבוסס על מין, היקף מותניים (waist) ומשקל (weight):בדיקת אחוזי שומן לפי נוסחא זו מצריכה מדידות מדויקות של המשקל ושל היקף המותניים, ואם משתמשים בה חשוב מאוד לזכור, כי המועד הטוב ביותר לבצע אותה על מנת לקבל תוצאה מדויקת הוא בבוקר, ממש כשקמים מהשינה. בנוסף, יש להשתמש בסרט מידה שאינו נמתח, ושאי אפשר להדק בעזרתו את הגוף. רק כך ההיקף יהיה מדויק ויאפשר לכם לקבל תוצאה נכונה.
 
השמנת יתר – אחוזי שומן גבוהים בגוף
 
מצב שבו אחוזי השומן בגוף גבוהים מדיי, מוגדר מצב של השמנת יתר. אם להציג את הדברים בצורה סכמטית פשוטה, הרי שמצב שבו המסה של רקמות השומן גדול בכ-30% ממסת הגוף הכוללת של גבר ובכ-40% ממסת הגוף הכוללת של אישה – מוגדר כהשמנת יתר. השמנת יתר כשלעצמה, עלולה לגרום למחלות שונות, גם כאלה שמסכנות חיים, כגון התקף לב.
 
משקל דיאגנוסטי – דרך קלה ונוחה למדידת אחוזי השומן בגוף
 
כאמור, דרך אחת למדוד את אחוזי השומן בגוף היא באמצעות ביצוע מדידות והצבתן בנוסחה שהבאנו לעיל. הדבר מצריך דיוק מרבי במדידות, ולא תמיד נותן תוצאות מדויקות. היום, בזכות התפתחות הטכנולוגיה, ניתן לבצע מדידת אחוזי שומן בגוף באמצעות משקל דיאגנוסטי. מדובר במשקל שמציג גם את משקל הגוף, אבל גם נתונים חיוניים נוספים שמספקים תמונת מצב כוללת בכל מה שקשור להרכב הגוף.
 
משקלים דיאגנוסטיים מודדים אחוזי שומן, נוזלים ומסת גוף בגוף באופן מדויק ביותר. זאת בזכות החיישנים הרגישים שלהם, אשר מבצעים מדידות מדויקות ובתוך כמה שניות מספקים נתונים שאפשר לסמוך עליהם. המשקלים מופעלים באמצעות דריכה עליהם, ממש כמו כל משקל רגיל, והם מסוגלים לשמור בזיכרון נתונים של יותר ממשתמש אחד. באמצעות המשקל הדיאגנוסטי אפשר לדעת בכל רגע נתון מהו משקל הגוף ומהם אחוזי השומן, כך שניתן לשלוט במצב בצורה הטובה ביותר.

משקל דיאגנוסטי wi-fi למעקב יעיל אחרי משקל הגוף. מדובר במשקל דיאגנוסטי אלחוטי מדוייק ואמין ביותר, המציג את המשקל, אחוזי השומן ומדד מסת הגוף (BMI) על גבי האייפון, אנדרואיד, אייפד, או המחשב האישי שלך. המשקל שולח את הנתונים שנאספו באמצעות האינטרנט האלחוטי, ישירות לחשבון המשתמש באתר, לרופא לתזונאית או למאמן הכושר האישי שלך.
משקל זה מבטל את הצורך בניהול מעקב באמצעות טבלאות מסורבלות ואיתו תוכל לגייס את כל הסובבים אותך למלחמה נגד אחוזי השומן הגבוהים.
 
הקשר בין אחוזי שומן גבוהים בגוף והתקף לב
 
כפי האמור מעלה, אנשים הסובלים מהשמנת יתר, קרי – אנשים שאחוזי השומן בגופם גבוהים מאוד, עלולים לסבול ממחלות שונות, ביניהן גם התקף לב. הפחתה של גורם סיכון זה יכולה בהחלט לשפר את המצב ולהקטין את הסיכון ללקות בהתקף לב. מעקב שגרתי אחר אחוזי השומן בגוף (באמצעות משקל דיאגנוסטי או בכל אמצעי אחר) ושמירה על אחוזי שומן תקינים – יכולים להפחית מאוד את הסיכון ולשפר מאוד את איכות החיים.
 
באתר העיקר הבריאות תוכלו למצוא משקלים דיאגנוסטיים מתוצרת החברות המובילות בתחום, שיסייעו לכם לשמור על האחוזים הנכונים של שומן בגופכם. בהצלחה!
 

כתבה: שיר שמולביץ
 
    
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
תחושת כאב ואי נוחות בחלק האחורי של הגוף היא בהחלט לא נעימה, וככל שתקדימו את הטיפול בה, כן ייטב. השאלה היא: מה גורם לאי-נוחות? המשיכו לקרוא כדי ללמוד על טחורים לעומת פיסורה, וכן איך ניתן להתמודד עם הגורם שמסב לכם את התחושה הלא נעימה הזו.
לפניכם 10 דרכים שיעזרו לכם להימנע ממיגרנה, או לתפקד בצורה מיטבית גם כשהיא כבר מתרחשת כולל מידע על עזרים להקלה על מיגרנה
מדריך והמלצות לשמירה על לחץ דם תקין, מהם מדדי לחץ דם תקינים, מה גורם ללחץ דם גבוה, סימפטומים ללחץ דם גבוה ועוד
פיברומיאלגיה, או בשמה העברי דאבת, הינה תסמונת שכיחה ביותר המתבטאת בכאב מפושט במערכת השרירים. מה התסמינים? מי נמצא בקבוצת הסיכון? אילו שינויים יש לקיים באורח החיים כדי לטפל בה? כל זאת ועוד בכתבה שלפניכם.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות