ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות ניידות ותנועה
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
ספורט ופנאי
מוצרים לבית, לגינה ולחצר
השכרת ציוד
ראשי נגישות ייעוץ לנגישות התאמת דיור על ידי מרפא בעיסוק

התאמת דיור על ידי מרפא בעיסוק

משלוח
חינם

התאמת דיור על ידי מרפא בעיסוק

לפרטים 072-2159090
עריכת סקר ע"י מרפא בעיסוק וייעוץ להתאמת הבית למצבו הרפואי של האדם כדי לעזור לו לתפקד


התאמת דיור על ידי מרפא בעיסוק

מטרת תהליך התאמת דיור: לסייע לאנשים עם מוגבלות בניידותם בהתאמת דירת מגוריהם ודרכי הגישה אליה.

למי מיועד ייעוץ להתאמת דיור ?
ייעוץ להתאמת דיור על ידי מרפא בעיסוק מסייע לאדם סיעודי או בעל מוגבלות בניידות ובתנועה לשפר את איכות חייו ואת איכות חייהם של בני המשפחה והמטפלים העיקריים. טבעי לחלוטין שמטופל ומשפחתו יעדיפו את החיים בבית בחיק המשפחה על פני חיים במוסד שיקומי או סיעודי. חשוב במיוחד שתנאי המגורים יאפשרו טיפול יעיל, וישמרו על סביבה בטוחה מפני נפילות חבלות ופגיעות. לכן הכרחי להתאים את הבית לצרכיו של קרוב המשפחה בעל מוגבלות בניידות או בתנועה, הן בתהליך שיקום, התמודדות עם נכות או במצב סיעודי.
 
מה כולל ייעוץ להתאמת דיור?
 • המלצות להתאמת חדרי מגורים, מקלחת ושירותים, מטבח וחדר עבודה לצרכים המיוחדים.  
 • הכוונה למיצוי זכויות דרך הוועדה הבין-משרדית במשרד השיכון לצורך קבלת מענק או הלוואה לשיפוץ הבית או לסיוע במימון של מעלון.
 • המלצות על קבלנים, מהנדסים ובעלי מקצוע בעת שיפוץ הבית לצורך הנגשתו.
 • המלצות להתאמת דרכי הגישה לבית, לגינה ולחנייה.

הנגשת הבית וסביבתו מתייחסת הן לשינויים קלים בבית הנוגעים לפעולות יומיומיות בסיסיות, כגון: התאמה של גובה המיטה או הכיסא (לצורך קימה), התאמת גובה מושב האסלה, מגוון ידיות אחיזה (לשמירה על שווי משקל ולסיוע בקימה בטוחה) והן לשינויים מבניים גדולים יותר הנחוצים לצרכי ניידות ובטיחות כגון: החלפת אמבטיה במקלחון, הרחבת פתחים בדירה, התקנת מעקה למדרגות והתקנת מעלון.
 
מה התהליך כולל?
 • מרפא בעיסוק יבצע ביקור בית במסגרתו יבצע הערכה תפקודית הכוללת איסוף מידע כוללני על המטופל הנוגע בכל ההיבטים קוגניטיבי, מוטורי, תחושתי, רגשי, נפשי ובין אישי. בנוסף יבחן את גורמי התמיכה האנושיים של המטופל (משפחה, מטפל עיקרי, מטפל זר) ויבצע הערכה של סביבת המגורים הפיזית בתוך הבית ובסביבתו.
 • לאחר איתור הגורמים המעכבים והמעודדים ובהתאם לרצונותיו של האדם ובני משפחתו יסיק המרפא בעיסוק מהן ההתאמות והשינויים הנחוצים בביתו ובסביבתו של המטופל.
 • מתן מכתב המלצות מפורט לשיפור הנגישות ושיפוץ פנים הבית ושינוי החוץ הנדרשים. 
 • שרטוט של שינויי הפנים הנדרשים.
 • הכוונה לצורך מיצוי זכויות למול גורמים מסייעים בקהילה (משרד הבריאות/ משרד השיכון/ משרד הקליטה/ הקרן לרווחת ניצולי שואה), ליווי המשפחה בהגשת המסמכים הרלוונטיים לגורם המממן.
 • ליווי וייעוץ לאורך כל הדרך – ייעוץ בזמן השיפוץ או בעת העבודות לשינוי תנאי הדיור. הנחייה וליווי של אנשי המקצוע לצורך ביצוע מיטבי של התכנית הנדרשת.
 • אישור השינויים שבוצעו (לפי הצורך).
 • המלצה על אביזרי עזר ואסטרטגיות התמודדות לצורך שיפור התפקוד. 
 • הדרכה לשימוש מיטבי באביזרי שיקום וניידות הנמצאים בבית.
 • הערכת צרכים בנושא אביזרי שיקום וניידות והפנייה לצורך מימוש זכויות למול הגורמים המסייעים בקהילה.
 

מוצרים משלימים
עיצוב והנגשה ללקוח הפרטי עפ"י שרית גיטליס
דגם GITLIS


עיצוב פנים, ייעוץ ואדריכלות תוך התייחסות לגורמי נגישות, תכנון נגישות עתידי לבתים פרטיים והתאמת אביזרי נגישות
עיצוב והנגשה ללקוח הפרטי עפ''י שרית גיטליס
   
פרטים נוספים מחיר כולל מע''מ: ₪1.00
משלוח חינםבטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית