whatsapp

סיפאפ וציוד נשימתי

סיפאפ וציוד נשימתי

סובלים מדום נשימה או תחושת מחנק בשינה? מכירים אדם אחר הסובל מהתסמונת? במאמר זה תמצאו את הפתרון הטוב ביותר שקיים היום לבעיה, ואשר יאפשר לכם או לאנשים היקרים לכם לישון באמת טוב בלילה: סיפאפ – המכשיר שמחזיר לכם את איכות השינה.


מכשירי סיפאפ (Cpap) – מאפשרים שינה שקטה ורצופה

מכשירי סיפאפ יעילים מאוד עבור המשתמשים בהם, כך, לפחות, על פי עדויותיהם האישיות. אבל על מנת להסביר את הביקוש הגדול שיש להם, חשוב להביא גם את הצד של בן או של בת הזוג הישנים לצד המשתמשים. בני הזוג, שעד השימוש במכשירי הסיפאפ לא ממש הצליחו לישון, או לפחות לא ליד בני זוגם, מדווחים על שיפור משמעותי באיכות השינה שלכם מאז התחלת הטיפול. מסתבר, שמכשיר ה-Cpap בהחלט עוזר למשתמשים בו לנשום בצורה תקינה ולא להגיע למצבים של דום נשימה, כך שהוא מפחית מאוד את עוצמת הנחירות ולפעמים אפילו מצליח "למגר" אותן לחלוטין. כתוצאה מכך, בני הזוג של משתמשי מכשיר הסיפאפ יכולים לישון לצד בן/ת זוגם, וכך לא רק איכות שנתם משתפרת, אלא גם הזוגיות מתחזקת. לאור כל זאת, אין בכלל ספק, שאם אתם סובלים מתסמונת דום הנשימה בשינה חשוב מאוד לנסות את השימוש במכשיר סיפאפ. יכול מאוד להיות ששיפור משמעותי באיכות החיים מתדפק עוד רגע על הדלת.

מהי תסמונת דום נשימה בשינה?

דום נשימה בשינה, כשמו כן הוא – הפסקת נשימה המתרחשת בזמן השינה בגלל צניחה של בסיס הלשון ושל קירות החיך והלוע אחורנית, אל עבר מערכת הנשימה. צניחה זו גורמת לחסימה של נתיב האוויר אל הריאות, ולכך שהאדם לא נושם במשך כמה עשרות שניות, עד שהגוף מצליח להתגבר על החסימה ולחזור לנשום כמו שצריך. במהלך פרק זמן זה, רמת ריווי החמצן צונחת, מופעל לחץ רב על הלב והריאות, הדופק עולה ואיתו לחץ הדם, והאדם, כמובן, מתעורר בבהלה בגלל תחושת חנק עזה.

 


מכיוון שהדבר יכול לקרות גם עשרות פעמים ביום, הרי שאיכות השינה נפגעת מאוד ובמקום לקום בבוקר רענן וטוב לבב, אותו אדם יקום עייף ויסבול מעייפות במשך כל היום, כמו גם מחוסר יכולת להתרכז ובחלק מהמקרים גם מפגיעה בזיכרון.

אבחון תסמונת דום נשימה בשינה

לא כל אדם שסובל מעייפות מתמשכת במהלך היום סובל מדום נשימה בשינה – ישנן סיבות נוספות שיכולות לגרום לכך. הדרך הטובה ביותר לאבחן את הגורמים היא לגשת לבדיקה במעבדת שינה מוכרת. הבדיקה במעבדה מצריכה הישארות שם למשך לילה אחד, במהלכו מחברים אלקטרודות לגופו של האדם ומקבלים את כל המידע הדרוש לאבחון מצבו. על פי תוצאות הבדיקה, אפשר לדעת בוודאות אם הנבדק סובל מהתסמונת ואם כן – מהי דרגת החומרה שלה אצלו ואם היא מחייבת טיפול בעזרת מכשיר Cpap או טיפול אחר. מעבדת שינה ביתית מספקת אף היא תשובה לגבי חסימה נשימתית במהלך השינה.

דרכים לטיפול בדום נשימה בשינה

עד היום הדרכים להתמודדות עם דום נשימה בשינה היו:

 

– סד מיוחד שאמור למנוע את חסימת נתיב האוויר.

ניתוחי לוע או שקדים – ניתוחים שמטרתם להרחיב את דרכי הנשימה וכך למנוע את חסימתו המוחלטת של נתיב האוויר.

הרזיה – אין ספק כי עודף משקל הוא גורם משמעותי להתפתחותה של התסמונת ושהרזיה בהחלט יכולה לשפר את המצב, אולם מכיוון שמדובר פעמים רבות בתהליך ארוך, הרי שחשוב למצוא פתרון ביניים עד להשגת המטרה הרצויה, וגם אז אי אפשר להיות בטוחים שזה יפתור לגמרי את הבעיה.
 

כל הפתרונות הללו עובדים רק בחלק מהמקרים, ולא מספקים פתרון משמעותי אמיתי. לעומת זאת, בשנים האחרונות פותח מכשיר מיוחד שמסייע היום להרבה אנשים לישון הרבה יותר טוב. קוראים לו סיפאפ – CPAP, והמשמעות היא Continuous positive airway pressure -  לחץ נתיב אוויר חיובי מתמשך.

אם כך, מהו סיפאפ?

מכשיר סיפאפ פותח על מנת לאפשר לכל מי שסובל מתסמונת דום נשימה בשינה לשדרג את איכות השינה שלו ולהתגבר על הבעיה. אמנם, מכשיר ה-Cלא פותר את הבעיה לגמרי, אבל הוא מבטיח אחוזי הצלחה מאוד גבוהים בהשארת נתיב האוויר פתוח. התוצאה – האדם הסובל מהתסמונת לא מגיע למצבים של חסימת נתיבי האוויר והוא יכול לישון שנת לילה רציפה ואיכותית, ללא נחירות רמות המאפיינות מצבים שכאלה וללא עשרות יקיצות שמפחיתות מאוד את איכות השינה.

מכשיר סיפאפ - איך הוא עובד?

מכשיר הסיפאפ מזרים לחץ אוויר רציף אל תוך מערכת הנשימה של המטופל דרך האף ו/או הפה. האוויר שחודר למערכת הנשימה מונע את צניחת בסיס הלשון, הלוע והחיך ומשאיר את נתיב האוויר פתוח כל הזמן. בדרך זו מונע ה-Cpap את התרחשות התופעה של דום נשימה וכן את התופעות הנלוות אליה שיכולות להיות חרדה מללכת לישון, עייפות יתר מתמשכת, בלבול וחוסר ריכוז ועוד.

הסוגים השונים של מכשיר סיפאפ (Cpap)

ישנם מספר מכשירי Cpap הנבדלים ביניהם בפונקציות השונות ובלחצי האוויר. מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי על מנת לבחור את המכשיר המתאים ביותר וכך ליהנות משיפור משמעותי לא רק של השינה, אלא של איכות החיים כולה.

 


חברת ויינמן ישראל (רכשה לאחרונה את חברת אס.אל.פי slp cpap) תעניק לך את הטיפול המסור ונציג מטעמה יגיע עד אליך על מנת להדריך אותך כיצד להשתמש במכשיר הסיפאפ. בנוסף, מעניקה מעבדת חברת ויינמן שירות תיקונים ואחריות למוצר.

כמה עולה מכשיר סיפאפ?

מחירו של מכשיר סיפאפ נע בדרך כלל בין 2,000 ₪ ל-7,000 ₪. מחיר מסיכת סיפאפ נע בין 550 ש"ח ל-1100 ש"ח.

מחיר מכשירי סיפאפ משתנה בהתאם לסוג המכשיר (לחץ קבוע / אוטומטי), לפונקציות אותן הוא מספק (שמירת נתונים וסטטיסטיקות, יכולת זיהוי סוג דום נשימה וכד'), גודל ומשקל, חיבורי חשמל לבית ולרכב, רעש ועוד. 
 

לחברי קופות החולים הסדרים שונים מול קופות החולים. לשם קבלת החזר נדרש אישור בדיקה במעבדת שינה והמלצה מרופא על הצורך במכשיר.

מכשיר סיפאפ – טיפול יעיל בתסמונת דום נשימה בשינה

אנשים הסובלים מתסמונת דום נשימה בשינה סובלים לא רק משינה באיכות גרועה הכוללת התעוררויות רבות כתוצאה מתחושת חנק, אלא גם מתופעות לוואי נוספות שמשליכות על כל אורח החיים שלהם. תופעות אלה כוללות, בין היתר, עייפות כרונית, אובדן ריכוז וזיכרון ועצבנות, שמפריעות לתפקוד הנורמטיבי ויכולות לגרום גם לפגיעה ביחסים עם הסביבה הקרובה. לאנשים אלה מומלץ מאוד לנסות לטפל בעצמם באמצעות מכשיר הסיפאפCpap) ) – אשר פותח במיוחד עבור הסובלים מהמצב, ועל פי מחקרים ודיווחים מהשטח משפר פלאים את איכות חייהם.
מכשיר זה מזרים אוויר בלחץ גבוה אל תוך מערכת הנשימה באמצעות מסכה המונחת על אפו / אפו ופיו של המטופל. אוויר זה מונע את הצניחה של הלשון ושל החך אל עבר נתיב האוויר, וכך נמנעת חסימתו. בדרך זו מנטרלים את הגורם לדום הנשימה, והמטופל יכול ליהנות משנת לילה איכותית כפי שהיא צריכה להיות.  

נחירות – חייבים טיפול מונע

נחירות הן סימפטומים לנשימה לקויה בזמן השינה. הן יכולות להתרחש בגלל דרכי נשימה צרות במיוחד או בגלל חסימה של דרכי הנשימה על ידי הלשון והחך (צניחת חך ולשון תוך כדי השינה), והן משפיעות מאוד לרעה על איכות השינה של הנוחר וגם של סביבתו. הטיפול בנחירות יכול להיות באחת מהדרכים הבאות: שימוש בסד ייעודי לחך – אשר אמור למנוע את צניחת החך והלשון; ביצוע ניתוח להרחבת דרכי הנשימה; שימוש במכשיר סיפאפ אשר מזרים כל הזמן אוויר בלחץ גבוה אל דרכי הנשימה ומונע את צניחת האיברים ואת חסימתן.

 


אנשים רבים מדווחים על שיפור ניכר במצבם לאחר השימוש ב-Cpap, וממליצים בחום לנסותו. השיפור באיכות השינה משפיע מאוד על ההתנהלות היומיומית, כולל שיפור בריכוז, עייפות מופחתת והרבה יותר שלווה פנימית. 

מכשיר סיפאפ - הפיתרון לנחירות בלילה!

אם בן או בת הזוג שלכם מפיקים נחירות בלילה, ולא כאלה שאפשר לסבול, אלא אלה החזקות במיוחד, יכול מאוד להיות שהם סובלים מתסמונת דום נשימה בשינה. על מנת לטפל במצב זה, חשוב קודם כל לבדוק מהו הגורם האמיתי למצב הזה של נחירות בלילה. זאת משום שיש גורמים נוספים שיכולים לגרום לכך, וחשוב לשלול אותם לפני שקובעים שמדובר בתסמונת. אם, בסופו של דבר מתברר שזוהי אכן התסמונת המפורסמת, מומלץ מאוד לרכוש מכשיר סיפאפ (Cpap) מתקדם, אשר מזרים אוויר בלחץ גבוה אל פנים הפה (בכיוון מעברי האוויר), מונע את צניחת האיברים הפנימיים וכך מפחית את ההיארעות של נחירות בלילה ומשפר בצורה משמעותית את איכות השינה.

 


למאמרים ולמידע נוסף לחץ כאן!   

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות