whatsapp
סיפאפ – ההמצאה שמשנה את החיים
סיפאפ – ההמצאה שמשנה את החיים

סיפאפ – ההמצאה שמשנה את החיים

כל מי שסובל מתסמונת דום נשימה יודע, ששגרת החיים שלו שונה לגמרי מזו של אנשים שאינם סובלים מהתסמונת. במקום לקום בבוקר אחרי שנת לילה איכותית ומספקת וליהנות מתפקוד חיובי ופעיל בשעות הערות, הם נאלצים להתמודד עם התעוררויות רבות בלילה, המלוות בבהלה גדולה בגלל תחושת המחנק המוכרת. כתוצאה מאיכותה הירודה של השינה הם עייפים במהלך רוב שעות היום וסובלים ממגוון תופעות לוואי, ביניהן חוסר יכולת להתרכז, עצבנות, פגיעה בזיכרון ועוד. כל אלה משליכים הרבה פעמים על יחסיהם עם הסביבה ויוצרים כאוס שאינו ניתן לשליטה.

יש מה לעשות

עד לפני מספר שנים אנשים התייחסו אל התסמונת כאל גזירה משמיים שצריך ללמוד לחיות איתה. חלק מהאנשים התייעצו עם רופאים שלעתים המליצו להם לבצע ניתוח להרחבת נתיב האוויר או למניעת צניחת הלשון או החך; אחרים פצחו בדיאטה כי אמרו להם שאם יירדו במשקל התסמונת תחלוף; קבוצה אחרת של אנשים בחרה בהרכבת סד דנטלי שאמור להסיט קדימה את הלסת התחתונה וכך להרחיב את נתיב האוויר. כל הפתרונות הללו סיפקו הקלה בלתי משמעותית מספיק, והתופעות של התסמונת בדרך כלל נמשכו כמעט באותה עוצמה. לפני מספר שנים פותח מכשיר חדשני, Cpap שמו, אשר בעזרת הזרמת אוויר בלחץ גבוה אל עבר מערכת הנשימה, מונע את צניחת החך והלשון כלפי מטה ואת חסימת נתיב האוויר. אמנם – השימוש במכשיר כרוך באי נוחות מסוימת הנובעת מהצורך לישון כל הלילה עם מסיכה על הפנים ולהתרגל לזרם האוויר שנכנס כל העת אל מערכת הנשימה, אבל אין בכלל ספק, שלאחר תקופת ההסתגלות – השיפור באיכות החיים הוא משמעותי ביותר.

אפשר לשפר עוד יותר

אין בכלל ספק שהשימוש במכשיר הסיפאפ משדרג בצורה כמעט בלתי נתפסת את איכות החיים של המשתמשים בו. הם ישנים לא מעט שעות רצופות בלילה, הם קמים רעננים ומוכנים ליום חדש, הזיכרן שלהם מתפקד בצורה הרבה יותר טובה, הם הרבה יותר מרוכזים וכמובן – פחות עצבניים. העובדה שהם לא עייפים במשך כל שעות היום משפרת בצורה משמעותית גם את איכות הקשרים שלהם עם הסביבה, עד שכל מי שחווה את זה ישמח לתאר בפניכם את השינוי. למרות זאת, יש אנשים שמשתמשים בסיפאפ ונהנים מחלק מהתוצאות שהוזכרו לעיל, אבל עדיין נאבקים בכל לילה מחדש באי הנוחות הכרוכה בשימוש במכשיר. בדיוק עבורם פותחו עזרים מיוחדים שנועדו להקל על תחושת חוסר הנוחות ולשפר עוד יותר את איכות השינה. בין האביזרים הלל ניתן למצוא מסיכות רכות לסיפאפ שפחות מורגשות על פני המשתמש, נחירונים – עזרים ש"מתלבשים" על הנחיריים ואינם מצריכים שימוש במסיכה גדולה שמכסה את האף ואת הפה כאחד ועוד. השילוב הזה בין מכשיר באיכות גבוהה לבין מסיכה שהיא הרבה יותר נוחה, הופך את השימוש בסיפאפ להרבה יותר ידידותי, ומעצים עוד יותר את יתרונותיו.

משתמשים רבים ומרוצים

בזכות השיפור המשמעותי באיכות החיים שעושה לו כנפיים בין אותם אנשים הסובלים מתסמונת דום נשימה בשינה, יש היום הרבה מאוד אנשים שמשתמשים בסיפאפ ושעל פי סקרים שנעשו בקרבם – זה העזר היעיל ביותר מבחינתם, שבאמת הראה תוצאות – ולאורך זמן. אם גם אתם סובלים מהמצב ורוצים לשפר את איכות חייכם – מומלץ שתנסו להשתמש בסיפאפ ותבדקו אם השיפור באיכות החיים ניכר גם אצלכם. אם כן – המשיכו להשתמש במכשיר, בשילוב העזרים שהופכים את השימוש בו להרבה יותר נוח עבורכם, וסוף סוף גם אתם תוכלו לישון בשקט.   

 
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מכשיר סיפאפ CPAP מיועד להקלת הסימפטומים של תסמונת דום נשימה בשינה, המאופיינת בחסימת נתיב האוויר במהלך השינה וגורמת לעצירת הנשימה
המלח מכיל נתרן וכרום, שני מינרלים אשר אחת מתכונותיהם הינה ספיחה של נוזלים. מכיוון שמרבית המחלות המדוברות מאופיינות בלא מעט נוזלים, הרי שאם אותם מינרלים נשאפים אל תוך הגוף פנימה, הם סופחים אליהם את הנוזלים (ביחד עם החיידקים ועם הווירוסים) ופותחים את דרכי הנשימה
אפקט חדר מלח אצלך בבית , אם אתם רוצים להרגיש הרבה יותר טוב אתם צריכים מאוורר מלח הפתרון האולטימטיבי לטיהור האוויר בביתכם ובבית העסק שלכם.
משאף מלח הוא מכשיר שבאמצעותו ניתן לשאוף את המלח ישירות אל דרכי הנשימה. כשעושים זאת בצורה נכונה ומקפידים על שימוש עקבי – התוצאות לא מאחרות לבוא. תוך זמן קצר ביותר ההרגשה משתפרת פלאים ועוצמתם של כל תסמיני האנרגיה, הצינון ושאר התופעות שצוינו לעיל תיחלש ובמקרים מסוימים היא אפילו תיעלם

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות