whatsapp
צינור למכשיר CPAP
צינור למכשיר CPAP

צינור למכשיר CPAP

לא כולם מודעים לבעיה של דום נשימה בשינה (Sleep Apnea), אך המציאות היא שזו בעיה המשפיעה על החיים של רבים מאיתנו – עד 5% ויותר מהאוכלוסיה המבוגרת. התיסמונת מתבטאת בהפסקות חוזרות של הנשימה במהלך הלילה, כשכל אחת מהן נמשכת 10 שניות ויותר. מיקרים קשים של התיסמונת סובלים מעשרות הפסקות כאלה מדי שעה בכל הפסקה כזאת רמת החמצן בדם נופלת, והגוף כולו עובר לפעול ב"מצב חרום", מה שמוביל לפגיעות קשות בכל המערכות בגוף. תוצאות מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות קושרות את תיסמונת דום נשימה בשינה (דנ"ש) לבעיות רפואיות שונות וקשות, ובהן מחלות כלי דם ולב, גלאוקומה, סכרת ועוד. מעבר לפגיעה הפיזית, העייפות הכרונית של הלוקים בתיסמונת מעלה את שכיחותן של תאונות דרכים ועבודה, פוגעת בחיים החברתיים ואפילו מובילה לדיכאון.

 

הטיפול המומלץ והאפקטיבי ביותר בתיסמנת הינו מכשיר הנשמה (CPAP) המבטיח נשימה רצופה לאורך כל הלילה. המכשיר הינו מדחס זעיר ושקט המוצב ליד המיטה, ומחובר בצינור למסכה המולבשת על האף. מעבר לשיפור המיידי בתחושת העייפות והנירפות של המשתמש, המחקרים מראים שיפור מתמשך בכל הפרמטרים הפיזיולוגיים, עד כדי חזרה לערכים בריאים.

את תיסמונת דום נשימה בשינה ניתן לזהות רק באמצעות הקלטה וניתוח של מספר ערוצים פיזיולוגיים במשך שנת הלילה. לאחר זיהוי הבעיה מתאימים לסובל את הלחץ הטיפולי והמסכה המתאימים, בהם הוא אמור להשתמש בכל לילה. אלפי אנשים בישראל, ומיליונים בעולם, מטופלים באמצעות המכשיר בהצלחה רבה.

מכשיר CPAP הינו הצלחה גדולה מבחינה טיפולית, אבל הוא קשה להסתגלות. מבחינה פסיכולוגית, קשה לחולה לקבל את העובדה שהחל מאותו לילה הוא יהיה קשור למכשיר ומסכה לכל ימי חייו. מעבר לכך, לחץ האויר המסופק ע"י המכשיר, המבטיח נשימה רצופה, הינו קשה להסתגלות, ויכול לעורר תחושת הדומות להצטננות קשה ואפילו לכאבי ראש או אוזניים. המסכה, במיוחד כאשר אינה מותאמת כהלכה, עלולה לדלוף או ללחוץ על הפנים ועוד. עם כל זאת, מי שמטופל בהצלחה והתגבר על הקשיים הראשוניים לא יוותר על הטיפול אפילו ללילה אחד – גם כשהוא יוצא לטיול או לנופש, ואפילו ללינה בשטח. במענה לדרישות המשתמשים, בשנים האחרונות מכשירי ה CPAP הולכים ונעשים קטנים וקלים יותר, והשיאן העולמי (בקוטן) אינו גדול יותר מזוג קופסאות סיגריות! גם המסכות הולכות ונעשות קטנות ונוחות יותר. עם זאת, הצינור המחבר בין המכשיר למסכה נשאר אבן הנגף במערכת – באורך של כמעט שני מטר, ובקוטר של 2.5 ס"מ, הוא קשה לגילגול ואריזה, ועלול להנזק אם יתכופף יותר מדי או יימעך.

בכדי לעזור למשתמשי CPAP מטיילים מנסה כיום חברת אינוטק לגייס מימון ראשוני לייצור צינור CPAP ראשון מסוגו בעולם, שפותח במיוחד "לאנשים בדרכים". בזמן השימוש, הצינור החדש - TravelHose-   הינו במימדים של הצינור הרגיל בעת השימוש. לצורך אריזה ונשיאה, לעומת זאת, הוא מתכווץ לאורך של 20 ס"מ בלבד, והינו מוגן מכל אפשרות של מעיכה או קריעה! הודות לגמישות המופלאה שמציג הצינור הוא גם נוח יותר לשימוש, קל יותר ואפילו נעים יותר למגע הודות לשימוש במעטפת פוליאוריטאן רפואי במקום ה PVC המקובל.

לצפייה בסרטון הסבר על המיזם לחץ כאן!

  
      
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
משאף מלח הוא מכשיר שבאמצעותו ניתן לשאוף את המלח ישירות אל דרכי הנשימה. כשעושים זאת בצורה נכונה ומקפידים על שימוש עקבי – התוצאות לא מאחרות לבוא. תוך זמן קצר ביותר ההרגשה משתפרת פלאים ועוצמתם של כל תסמיני האנרגיה, הצינון ושאר התופעות שצוינו לעיל תיחלש ובמקרים מסוימים היא אפילו תיעלם
מכשיר מלח ביתי מאפשר לכם ליהנות בדיוק מאותם היתרונות של חדר מלח – מבלי לצאת מפתח הבית או ממקום העבודה. מדובר במכשיר חשמלי הפולט אל חלל האוויר תרסיס מלח טבעי המפזר בחלל יונים שליליים וכך מסייע גם לספיחת הנוזלים וגם לטיהור האוויר בחדר
מהי מחלת ריאות חסימתית? מהי מחלת ריאות רסטרקטיבית? התסמינים של מחלת ריאות חסימתית ורסטרקטיבית, טיפול במחלות ריאה באמצעות מחולל חמצן, איך עובד מחולל החמצן?
הריאות הן איבר הנשימה העיקרי שלנו, שתפקידו העיקרי הינו לשאוף את האוויר בכדי לקלוט חמצן ולפלוט פחמן דו חמצני. החמצן עובר אל מערכת הדם, ואילו התאים בגוף זקוקים לחמצן כדי להתפתח ולפעול כשורה.ישנן מספר מחלות ריאה, ובכתבה זו בחרנו להתמקד בשלוש מהן: אסתמה, COPD ויתר לחץ דם ריאתי עורקי.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות