whatsapp
צינור למכשיר CPAP
צינור למכשיר CPAP

צינור למכשיר CPAP

לא כולם מודעים לבעיה של דום נשימה בשינה (Sleep Apnea), אך המציאות היא שזו בעיה המשפיעה על החיים של רבים מאיתנו – עד 5% ויותר מהאוכלוסיה המבוגרת. התיסמונת מתבטאת בהפסקות חוזרות של הנשימה במהלך הלילה, כשכל אחת מהן נמשכת 10 שניות ויותר. מיקרים קשים של התיסמונת סובלים מעשרות הפסקות כאלה מדי שעה בכל הפסקה כזאת רמת החמצן בדם נופלת, והגוף כולו עובר לפעול ב"מצב חרום", מה שמוביל לפגיעות קשות בכל המערכות בגוף. תוצאות מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות קושרות את תיסמונת דום נשימה בשינה (דנ"ש) לבעיות רפואיות שונות וקשות, ובהן מחלות כלי דם ולב, גלאוקומה, סכרת ועוד. מעבר לפגיעה הפיזית, העייפות הכרונית של הלוקים בתיסמונת מעלה את שכיחותן של תאונות דרכים ועבודה, פוגעת בחיים החברתיים ואפילו מובילה לדיכאון.

 

הטיפול המומלץ והאפקטיבי ביותר בתיסמנת הינו מכשיר הנשמה (CPAP) המבטיח נשימה רצופה לאורך כל הלילה. המכשיר הינו מדחס זעיר ושקט המוצב ליד המיטה, ומחובר בצינור למסכה המולבשת על האף. מעבר לשיפור המיידי בתחושת העייפות והנירפות של המשתמש, המחקרים מראים שיפור מתמשך בכל הפרמטרים הפיזיולוגיים, עד כדי חזרה לערכים בריאים.

את תיסמונת דום נשימה בשינה ניתן לזהות רק באמצעות הקלטה וניתוח של מספר ערוצים פיזיולוגיים במשך שנת הלילה. לאחר זיהוי הבעיה מתאימים לסובל את הלחץ הטיפולי והמסכה המתאימים, בהם הוא אמור להשתמש בכל לילה. אלפי אנשים בישראל, ומיליונים בעולם, מטופלים באמצעות המכשיר בהצלחה רבה.

מכשיר CPAP הינו הצלחה גדולה מבחינה טיפולית, אבל הוא קשה להסתגלות. מבחינה פסיכולוגית, קשה לחולה לקבל את העובדה שהחל מאותו לילה הוא יהיה קשור למכשיר ומסכה לכל ימי חייו. מעבר לכך, לחץ האויר המסופק ע"י המכשיר, המבטיח נשימה רצופה, הינו קשה להסתגלות, ויכול לעורר תחושת הדומות להצטננות קשה ואפילו לכאבי ראש או אוזניים. המסכה, במיוחד כאשר אינה מותאמת כהלכה, עלולה לדלוף או ללחוץ על הפנים ועוד. עם כל זאת, מי שמטופל בהצלחה והתגבר על הקשיים הראשוניים לא יוותר על הטיפול אפילו ללילה אחד – גם כשהוא יוצא לטיול או לנופש, ואפילו ללינה בשטח. במענה לדרישות המשתמשים, בשנים האחרונות מכשירי ה CPAP הולכים ונעשים קטנים וקלים יותר, והשיאן העולמי (בקוטן) אינו גדול יותר מזוג קופסאות סיגריות! גם המסכות הולכות ונעשות קטנות ונוחות יותר. עם זאת, הצינור המחבר בין המכשיר למסכה נשאר אבן הנגף במערכת – באורך של כמעט שני מטר, ובקוטר של 2.5 ס"מ, הוא קשה לגילגול ואריזה, ועלול להנזק אם יתכופף יותר מדי או יימעך.

בכדי לעזור למשתמשי CPAP מטיילים מנסה כיום חברת אינוטק לגייס מימון ראשוני לייצור צינור CPAP ראשון מסוגו בעולם, שפותח במיוחד "לאנשים בדרכים". בזמן השימוש, הצינור החדש - TravelHose-   הינו במימדים של הצינור הרגיל בעת השימוש. לצורך אריזה ונשיאה, לעומת זאת, הוא מתכווץ לאורך של 20 ס"מ בלבד, והינו מוגן מכל אפשרות של מעיכה או קריעה! הודות לגמישות המופלאה שמציג הצינור הוא גם נוח יותר לשימוש, קל יותר ואפילו נעים יותר למגע הודות לשימוש במעטפת פוליאוריטאן רפואי במקום ה PVC המקובל.

לצפייה בסרטון הסבר על המיזם לחץ כאן!

  
      
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
היוניזטור מייצר ביליוני יונים שליליים, אשר תוקפים את אלה החיוביים הנמצאים באוויר ומושכים אותו יחד איתם אל עבר המגנט המיוחד שבמכשיר עצמו. התוצאה – האוויר מתנקה במהירות גבוהה יחסית מ-99% ויותר של היונים השליליים, ואנחנו יכולים ליהנות מנשימה הרבה יותר קלה ובריאה, והפעם – של אוויר נקי
הצעת לקנות מוצר משומש חזרה לאחר בדיקת מעבדה
צינור קצר ומיוחד המיועד למכשירי סיפאפ, הצינור החדש שומר על הצינור כנגד פגיעה ומאשר להעביר את המכשיר ללא חשש
מכשיר סיפאפ CPAP מיועד להקלת הסימפטומים של תסמונת דום נשימה בשינה, המאופיינת בחסימת נתיב האוויר במהלך השינה וגורמת לעצירת הנשימה

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות