whatsapp
מה זה מחולל חמצן וכיצד משתמשים בו?
מה זה מחולל חמצן וכיצד משתמשים בו?

מה זה מחולל חמצן וכיצד משתמשים בו?

מחולל החמצן נועד לאלו הסובלים ממחלות נשימה וכתוצאה מכך רמות החמצן בדם שלהם נמוכות. אך מה זה מחולל חמצן? מה היתרונות שלו? האם הוא קל לשימוש?בכתבה זו נתמקד במכשיר הביתי המשפר את איכות חייהם של חולים רבים.

אם הינכם סובלים ממחלות נשימה, בוודאי שמעתם על מחולל החמצן הביתי, המאפשר למטופלים להאריך את תוחלת חייהם וכן לשפר היבטים רבים באיכות החיים שלהם, ובוודאי גם שאלתם מה זה מחולל חמצן וכיצד משתמשים בו.

אז מה זה מחולל חמצן?

מחולל חמצן הוא מכשיר רפואי אשר משמש לאספקת חמצן לחולים הסובליםמהפרעות הקשורות בנשימה. חולים עם ריכוז חמצן נמוך מהרגיל בדם שלהם עשויים להזדקקלמחולל חמצןעל מנת לפצות על המחסור בחמצן.לפני רכישת מחולל החמצן,יש להיוועץ ברופא שיערוךסקירה רפואית יסודית ומקיפה, ידריך את החולה כיצד יש להשתמש במחולל החמצן באופן ביתי וכן ימליץ על הגדרות השימוש המתאימות באופן אישי למטופל.מחולל החמצן מסנן את האוויר שסביבו, דוחס אותו לצפיפות הנדרשת ולאחר מכן מספק לחולה חמצן מטוהר וברמה רפואית באמצעות זרם רציף או קצוב. מחולל החמצן מצויד במסננים מיוחדים המסייעים בהסרת החנקן מהאוויר, על מנת לספק חמצן מטוהר לחלוטין למטופל. למחולל יש גם ממשק משתמש אלקטרוני שניתן להשתמש בו כדי להתאים את רמות ריכוז החמצן ואת הגדרות שחרור החמצן. לאחר מכן, המטופל שואף את החמצן דרך מסכה מיוחדת או דרך צינורית אף.

הודות להתקדמות רבה בתחום הרפואה, מחוללי החמצן של היום הינם קטנים, קומפקטיים, קלי משקל ושקטים, ומספקים ביצועים גבוהים ותאימות אידיאלית. אחד ההיבטים החשובים ביותר של השימוש במחולל חמצןהואשהמטופלים יכולים לשמור על חופש התנועה והעצמאות שלהם. בשונה מהעבר, המטופלים כבר אינם צריכים להישאר במקומםבשלהשימוש במחוללי חמצן כבדים וגדולים שאינם ניתנים להעברה. מחוללי החמצן המודרניים הם ניידים ולכן ניתן להעביר אותם בקלות לכל מקום אליו הולך המטופל. הוא יכול כעת לקחת את מחולל החמצן לו הוא זקוק גםלבטיול או לכל פעילות מחוץ לבית. מחוללי החמצן הניידים עובדים הן בחיבור חשמלי והן על סוללה. בהגדרת זרימת החמצן נמוכה או בינונית, מחולל חמצן נייד יכול לספק חמצן לזמן ממושך על גבי סוללה אחת.

מהם היתרונות של מחולל החמצן?

חולים הסובלים ממחלות ריאה עשויים לחיות עם מחולל החמצן על בסיס יומיומי. למרבה המזל, כיום מחוללי החמצן הם בעלי ביצועים מרשימים. יתר על כן, מספר מחקרים בתחום הרפואי מצביעים על כך שחולים המקבלים טיפול חמצן משלים במשך 12 שעות ביום, יאריכו את תוחלת חייהם.

מחסור בחמצן משפיע על כל איבר בגוף החולה, ובמיוחד על המוח. על ידי קבלת חמצן בכמות מספקת, כל התאים והאיברים בגוף החולה יפעלו טוב יותר, ובכך ירגיש המטפל שיפור בהרגשתו ונראותו.


מה זה מחולל חמצן וכיצד להשתמש בו

יתרונות נוספים כוללים:

·        שיפור הסבילות הפיזית.

·        שיפור באיכות השינה ובכלל באיכות החיים.

·        שיפור במצב הרוח הכללי, ההערכה העצמית והיכולות הקוגנטיביות.

 

איך עובד מחולל חמצן?

מחולל חמצן, למעשה, עובד ממש כמו מזגן חלון: הוא אוסף פנימה אוויר, משנה אותו ומזרים אותו בצורה חדשה. בדומה, מחולל חמצן אוסף פנימה אוויר ומטהר אותו כך שיתאים לאלו הזקוקים לחמצן רפואי עקב רמות חמצן נמוכות בדם שלהם.

אלו שלבי הפעולה של מחולל החמצן:

·        איסוףאוויר מהסביבה.

·        דחיסת האוויר, בעוד מנגנון הקירור שומר על מחולל החמצן מפני התחממות יתר.

·        הסרת חנקן מהאוויר באמצעות המסנן.

·        התאמת האוויר באמצעות ממשק אלקטרוני.

·        הזרמת חמצן מטוהר באמצעות צינורית אף או מסכה.

כיצד משתמשים במחולל חמצן?

השימוש במחולל החמצן הוא פשוט ויעיל. חשוב למקם את המכשיר במיקום המאוורר היטב, רצוי במרחק כחצי מטר מן הקיר, כך שאיסוף ושחרור האוויר יעשו ללא הפרעה. לאחר חיבור צינורית האף או המסכה, יש להפעיל את המכונה ולהגדיר את זרימת החמצן כפי שנקבעה על ידי הרופא. לאחר מכן, ניתן לנשום באמצעות צינורית האף או המסכה.

יש לזכור לנקוט אמצעי בטיחות, להימנע מעישון בקרבת מחולל החמצן, וכן להרחיק את המכשיר לפחות כ-2 מטרים ממקור חום או בערה.

למידע נוסף ולרכישת מחולל חמצן – צרו קשר בטל' 072-2159090 או דרך האתר, ואנחנו נשמח לעזור ולעמוד לשירותכם.

                          
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
אם אתם סובלים מבעיות שינה בגיל השלישי, תוכלו ליישם מספר שינויים באורח חייכם על מנת לשפר את איכות השינה שלכם. סקרנו בשבילכם את הפתרונות האפשריים.
מכשיר מלח ביתי מאפשר לכם ליהנות בדיוק מאותם היתרונות של חדר מלח – מבלי לצאת מפתח הבית או ממקום העבודה. מדובר במכשיר חשמלי הפולט אל חלל האוויר תרסיס מלח טבעי המפזר בחלל יונים שליליים וכך מסייע גם לספיחת הנוזלים וגם לטיהור האוויר בחדר
מידע על הקריטריונים על פי סל שירותי הבריאות והתנאים של קופות החולים לקבלת השתתפות במימון מחולל חמצן נייד.
מחולל החמצן נועד לאלו הסובלים ממחלות נשימה וכתוצאה מכך רמות החמצן בדם שלהם נמוכות. אך מה זה מחולל חמצן? מה היתרונות שלו? האם הוא קל לשימוש?בכתבה זו נתמקד במכשיר הביתי המשפר את איכות חייהם של חולים רבים.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות