whatsapp
מחולל חמצן נייד - כבר נושמים יותר טוב
מחולל חמצן נייד - כבר נושמים יותר טוב

מחולל חמצן נייד – כבר נושמים יותר טוב

אנשים הזקוקים לאספקה נוספת של חמצן, כגון כאלה הסובלים ממחלת ריאות חסימתית (COPD = Chronic Obstructive Pulmonary Disease) או ממחלות אחרות הדורשות תוספת של גז החיים נאלצו, עד לפני מספר שנים, להשתמש בשיטות מסורבלות ומכבידות כדי לקבל את החמצן לו הם זקוקים. בזכות המצאתו של מחולל חמצן נייד והאפשרות שקיימת היום לרכוש אותו לשימוש ביתי (על פי המלצת רופא) – איכות חייהם יכולה להשתפר פלאים.

מי זקוק לתוספת חמצן?

אנשים הסובלים ממחלות ריאה שונות וממחלות אחרות בדרכי הנשימה (סטורציה נמוכה, היפוקסיה, יתר לחץ דם ריאתי ועוד) ואינם מקבלים את כמות החמצן הנדרשת לצורך קיום חיים תקינים עד כמה שניתן. ישנם אנשים הזקוקים לתוספת במהלך כל שעות היום ואילו אחרים נזקקים לה "רק" למשך מספר שעות, אולם בכל מקרה מדובר בפרוצדורה שעד לפני זמן מה היתה מורכבת ומסורבלת ביותר. התוספת ניתנת על מנת להקל על הנשימה, כמו גם על מנת להאריך את תוחלת חייהם של חוליCOPD  ושל חולים במערכות נשימתיות אחרות ולשפר את איכות חייהם. מחקרים שהתבצעו בתחום העלו, כי טיפול באמצעות חמצן אכן מסייע בכל אלה ומאפשר לחולים לנהל אורח חיים פעיל ואיכותי יותר, המאופיין בשינה טובה יותר, ביכולת טובה יותר לבצע פעילות גופנית וברמות ריכוז גבוהות יותר מאלה של חולים שלא מקבלים את הטיפול.  בנוסף נמצא, כי מצבם של חולים המטופלים באמצעות חמצן נשאר יציב למשך זמן ארוך יותר משל אלה שאינם מטופלים, החווים הרבה פעמים החמרות במצבם הנשימתי שמגיעים לפעמים לכדי אשפוז. 

הפתרונות שקדמו למחולל החמצן הנייד הקטן

עד לפני מספר שנים אדם שנזקק לסיוע בפעולת הנשימה התקינה באמצעות תוספת חמצן, היה צריך להשתמש באחת משלוש הדרכים הבאות:

אין ספק, כי המצאת מחוללי החמצן היוותה פריצת דרך של ממש בתחום הציוד הרפואי המיועד לסובלים מבעיות נשימה וריאה גם בזכות עצמה וגם משום שבזכות המחוללים הללו ניתן היה לפתח את ההמצאה המתקדמת עוד יותר – מחולל חמצן נייד.

שנת 2003 – התפנית

בשנת 2002 פותח מחולל החמצן הנייד הראשון ובשנת 2003 הוא הוצג לעולם כמכשיר שיאפשר לחולים במחלות נשימתיות לשפר את איכות חייהם בצורה משמעותית. מכשירים אלה מבוססים על טכנולוגיית החסכן-חמצן, שבזכותה מנת החמצן מוזרמת בדיוק בתחילת השלב השאיפתי, וכך תורמת לחיסכון בחמצן הקיים במכשיר ולייעול פעולתו.

הטכנולוגיה, שהולכת ומשתפרת כל הזמן, מאפשרת לייצר היום מכשירים ניידים קטנים וקלים במיוחד (8-2 ק"ג, לעומת 24 ק"ג – משקלו של מחולל חמצן ביתי), המאפשרים למשתמשים בהם לשאתם מכל מקום לכל מקום וכך ליהנות מאיכות חיים ברמה שלא יכלו לחשוב עליה קודם. בזכות המכשירים הללו, שהינם בעלי סוללה נטענת שמאפשרת שימוש בהם ללא חיבור מתמיד לחשמל, החולים יכולים לצאת לטייל, לנסוע ברכב ואף לטוס במטוס ללא חשש.

האם מחולל חמצן נייד הינו בטוח מספיק?

בהחלט. מחוללי החמצן הניידים המשווקים היום עברו בדיקות מחמירות וקיבלו את אישורם של גורמי הרפואה המובילים בעולם ובארץ. הבדיקות שנעשו מוכיחות מעל לכל ספק כי הם מספקים את כל כמות החמצן הנדרשת לחולה, ולכן הינם בטוחים ובטיחותיים לשימוש.

מחולל חמצן נייד – סיכום ויתרונות

לאחר למעלה מ-10 שנים של שימוש במחוללי חמצן ניידים על ידי חולים רבים, אין ספק כי הם הביאו לשדרוג משמעותי באיכות חייהם. אם גם אתם (או אנשים היקרים לכם) סובלים ממחלות נשימתיות החייבות טיפול בחמצן וטרם התנסיתם במכשיר – מומלץ מאוד שתתנסו. המשקל הקל, אפשרות הניידות וביטול הצורך להזמין מכלי חמצן יאפשרו לכם ליהנות מרמת חיים הרבה יותר גבוהה.

כתבה, שיר שמולביץ.        
 

   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
הריאות הן איבר הנשימה העיקרי שלנו, שתפקידו העיקרי הינו לשאוף את האוויר בכדי לקלוט חמצן ולפלוט פחמן דו חמצני. החמצן עובר אל מערכת הדם, ואילו התאים בגוף זקוקים לחמצן כדי להתפתח ולפעול כשורה.ישנן מספר מחלות ריאה, ובכתבה זו בחרנו להתמקד בשלוש מהן: אסתמה, COPD ויתר לחץ דם ריאתי עורקי.
אם אתם סובלים מבעיות שינה בגיל השלישי, תוכלו ליישם מספר שינויים באורח חייכם על מנת לשפר את איכות השינה שלכם. סקרנו בשבילכם את הפתרונות האפשריים.
מידע על הקריטריונים על פי סל שירותי הבריאות והתנאים של קופות החולים לקבלת השתתפות במימון מחולל חמצן נייד.
היוניזטור מייצר ביליוני יונים שליליים, אשר תוקפים את אלה החיוביים הנמצאים באוויר ומושכים אותו יחד איתם אל עבר המגנט המיוחד שבמכשיר עצמו. התוצאה – האוויר מתנקה במהירות גבוהה יחסית מ-99% ויותר של היונים השליליים, ואנחנו יכולים ליהנות מנשימה הרבה יותר קלה ובריאה, והפעם – של אוויר נקי

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות