whatsapp
מסכה רכה לסיפאפ – כבר ישנים יותר טוב
מסכה רכה לסיפאפ – כבר ישנים יותר טוב

מסכה רכה לסיפאפ (Cpap) – כבר ישנים יותר טוב!

כל מי שסובל מתסמונת דום נשימה בשינה כבר יודע, שהשימוש במכשיר הסיפאפ משפר בצורה משמעותית את איכות חייו. במקום להתעורר בכל לילה מספר פעמים, בתחושת הבהלה המוכרת כל כך לסובלים מהתופעה, ולנסות להכניס כמה שיותר אוויר לגוף כדי להתגבר על תחושת החנק, אפשר לישון בשקט, בלי להתעורר (ובלי להפריע לבן / בת הזוג בנחירות רמות) וליהנות מחיים הרבה יותר נורמטיביים ואיכותיים.

אליה וקוץ בה – אין יתרונות בלי חסרונות

למרות היתרונות הברורים של מכשיר סיפאפ, שמאפשר לסובלים מתסמונת דום נשימה בשינה לישון לילה שלם בלי להתעורר ולתפקד בחיי השגרה כשהם לא עייפים וחסרי ריכוז כל הזמן, הרי שיש לו גם מספר חסרונות שיכולים להפריע מאוד לחלק מהאנשים:

חוסר נוחות – מכשיר הסיפאפ מחייב לישון עם מסכה צמודה לפנים במשך כל הלילה, ולא כולם יכולים להתרגל לתחושה. המסכה יכולה להפריע מאוד ובעצמה לגרום לכך שהאדם לא יצליח להירדם, ובעצם – במקום לסייע לו לישון יותר, לגרום לו לישון אפילו פחות. רובם הגדול של האנשים מצליחים להסתגל להרגשה לאחר מספר לילות, ולאחר תקופת ההסתגלות כבר כמעט לא מרגישים את נוכחות המסכה, אולם יש אנשים שלא מצליחים להסתגל ולא יכולים ליהנות מיתרונות המכשיר.

זרימת אוויר בלתי פוסקת – מלבד חוסר הנוחות שנגרם על ידי המסכה, גם הזרמת האוויר הבלתי פוסקת עלולה להפריע לשינה. אחרי הכול, מדובר בהזרמת אוויר בלחץ גבוה, שנועדה למנוע את צניחתם של איברי הפה הפנימיים (לשון, חך אחורי, ענבל) אל פתחו של נתיב האוויר, והדבר יכול להוות גורם מפריע עבור אנשים מסוימים. את הזרמת האוויר אי אפשר לנטרל או להפחית, שכן בה תלויה הצלחת הטיפול, ולכן מומלץ מאוד לא לוותר ולהמשיך לנסות להסתגל לתחושה. חשוב לציין, כי הרבה יותר אנשים הצליחו להסתגל לתחושה זו של הזרמת האוויר מאשר למסכה, כך שאם אתם נמנים עם אותם אנשים ועוד לא הסתגלתם – יש בהחלט למה לצפות.  

הפתרון – מסכת סיפאפ רכה

אז אמנם לבעיה של חוסר היכולת להסתגל להזרמת האוויר הבלתי פוסקת אין פתרונות מעשיים, אולם לבעיה הראשונה של קושי בהסתגלות למסכה – יש גם יש. הפתרון המומלץ ביורתר לבעיה הוא שימוש במסכה רכה לסיפאפ, שיכולה לפתור הרבה בעיות ולהוות פתרון הרבה יותר טוב מהמסכה הסטנדרטית הקשיחה.

כל היתרונות של מסכה רכה:

מניעת דליפת אוויר – דרך מסכות קשיחות רבות האוויר מצליח לדלוף, והתוצאה היא שהמטופל לא מקבל את כל האוויר שהוא צריך. כתוצאה מכך יכול להיות שהטיפול לא יעבוד כמו שצריך, ושבכל זאת יהיו אירועים של דום נשימה במהלך השינה. המסיכה עשויה מבד ואינה כוללת חלקים קשיחים שנוגעים בעור. עם הפעלת המכשיר נוצרת אטימה מוחלטת (ואקום) והאוויר נשאר בתוך המסיכה ולא דולף החוצה.

לחץ של הקשת – הרבה אנשים מתלוננים על כך שהקשת הקשיחה של המסכה לוחצת להם במהלך השינה. מסכה רכה מגיעה עם קשת רכה שאינה לוחצת בכלל, ומאפשרת למטופל לשכב במיטה ללא תחושה של כאב או חוסר נוחות.

חופש בבחירת תנוחת השינה – המסיכה הקשיחה מגבילה מאוד את תנוחות השינה של המטופל ולא מאפשרת לו לישון בנוחות על הבטן או על הצד. לעומת זאת, מסיכה רכה לסיפאפ מאפשרת הרבה יותר גמישות בבחירת התנוחות (יש אפשרות לישון גם על הגב, גם על הצד וגם על הבטן) וכך משפרת מאוד את חוויית השינה.

הפחתת הגירוי בעור – מסכות קשיחות גורמות לחלק מהאנשים לגירוי בעור.ף המסכות הרכות מיוצרים מחומרים הרבה יותר עדינים, כך שהיא מפחיתה בצורה משמעותית את הסיכון להיווצרות גירוי.

הפחתת הרעש – למסיכה הרכה של הסיפאפ יש מספר נקבים קטנטנים שמונעים שריקות וצפצופים שהם חלק כמעט בלתי נפרד מהמסכות הקשיחות. בנוסף, מכיוון שהיא מונעת דליפה של אוויר כמעט במאת האחוזים, הרי שהיא מונעת גם את הרעשים שעלולים להיגרם כתוצאה מהדליפה.

להתאמה אישית של מסכת סיפאפ היכנסו לכאן
 
 
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
אנשים הסובלים מדום נשימה בשינה מעורבים במידה רבה יחסית בתאונות דרכים ובעקבות זאת ישנם מצבים בהם נשלל רישיון הנהיגה שלהם - במאמר זה תמצאו את כל המידע על שלילת רישיון נהיגה עקב דום נשימה בשינה והתייחסות החוק
בגלל התחרות הרבה הקיימת בתחום מחולל החמצן, לא תמיד ברור באיזה מכשיר כדאי לבחור. יש היצע גדול מאוד של מכשירים, וכל אחד מציע פונקציות קצת שונות, ולכן לא תמיד יודעים לעשות את הבחירה.
אנשים רבים סובלים מבעיות נשימה שונות, שיכולות להתחיל בשיעול כרוני ולהסתיים באתסמה ובמחלות ריאה קשות. הטיפול בכל אחד מהמצבים שונה וייקבע על ידי הרופא המטפל, אבל ישנם מספר טיפים שרלוונטיים לכולם ויכולים לסייע להתמודדות עם המצב בחיי היום-יום.
השימוש העיקרי של מחולל חמצן נייד הוא, כאמור, בשעת ניידות. כשנמצאים בבית עדיף להשתמש במחולל חמצן נייח שמסופק על ידי קופת החולים בהמלצת הרופא. זאת על מנת לשמור על המכשיר הנייד כך שיהיה מלא ומוכן לשימוש ברגע שבו מעוניינים לצאת מהבית.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות