whatsapp
מחולל חמצן נייד זכאות
מחולל חמצן נייד זכאות

מחולל חמצן נייד זכאות

מחולל חמצן מיועד לסיוע נשימתי ולטיפול רפואי משלים בחמצן. מעשיר חמצן מספק חמצן למטופלים הסובלים מרמות חמצן נמוכות בדם (רמת סטורציה נמוכה). ההסבר הפשוט ביותר לפעולתו של המכשיר הוא שמחולל חמצן "יודע" לקחת את החמצן מהאוויר, לרכז אותו בתוכו ולהעלות את רמת אחוזי החמצן מהאוויר שאותו אנו נושמים שבו 21% חמצן בצורה טבעית לריכוזים גבוהים יותר.

השימוש במחולל חמצן חיוני לטיפול במגוון מצבים רפואיים, דוגמת מחלות ריאה חסימתיות כמו COPD, אמפיזמה ריאתית, פיברוזיס ריאתי, יתר לחץ דם ריאתי, למטופלים הזקוקים לטיפול תרופתי וריווי החמצן אצלם נמוך מ-90%, לחולים אונקולוגים הסובלים מגרורות בריאות, למטופלים המאובחנים עם מחלות לב שונות, אסטמה כרונית ועוד.

ישנם שני סוגים עיקריים של מחוללי חמצן: 

מחולל חמצן נייד (Portable Oxygen Concentrator - POC): זהו מכשיר קטן ונייד שהמטופל יכול לשאת עימו לכל מקום. 
מחולל חמצן סטנדרטי נייח (Stationary Oxygen Concentrator): זהו מכשיר חמצן המחובר לחשמל במקום קבוע, כגון בבית המטופל. 
מחולל חמצן מספק דרך יעילה ובטוחה להזנת חמצן למטופל, מאפשר ניידות ומסייע לאנשים עם בעיות בנשימה ליהנות מפעילויות יומיומיות.

זכאות למחולל חמצן נייד בקופת חולים:

הקריטריונים לזכאות עבור מחולל חמצן נקבעו בסל שירותי הבריאות הקבוע בחוק. על מנת לממש את זכאות החולה למחולל חמצן נייד עליו לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים:
  • חולה המאובחן במחלה ריאתית כרונית* המקבל המלצה על המכשיר מרופא ריאות. 
  • חולה המאובחן עם אי ספיקת לב קשה המקבל המלצה על המכשיר מקרדיולוג מומחה.
  • חולה סרטן עם גרורות בריאה - המקבל המלצה על המכשיר מרופא ריאות / הוספיס / אונקולוג.
*חולה במחלת ריאות כרונית הוא מי שעומד באחד מהקריטריונים הבאים: 
א. חולה שמקבל טיפול תרופתי אופטימלי ולמרות זאת הלחץ החלקי של החמצן העורקי אצלו הוא פחות מ־55 טור, כאשר הרמה הזאת נמצאה בשתי מדידות שנערכו בהפרש של חודש.
חשוב לדעת: עד שלא מוכח שההיפוקסמיה (תת־חמצן בדם) היא כרונית מתן החמצן הביתי ייחשב זמני.
ב. חולה שמקבל טיפול תרופתי אופטימלי ולמרות זאת רווי חמצן ה־SA 02 אצלו יורד מתחת ל־90% לחץ חלקי של חמצן או אם ה־PA 02 שלו יורד מתחת ל־55 טור למשך שעה לפחות.
חשוב לדעת: במקרה הזה מתן החמצן מיועד לאפשר המשך פעילות גופנית.

כאמור על מנת לקבל זכאות למחולל חמצן נייד בקופת חולים כללית מושלם, מכבי, מאוחדת או לאומית עליכם לקבל קודם כל המלצה מרופא ריאות או מרופא מומחה אחר, בהתאם למחלה כפי שמצוין למעלה. ההפניה הרפואית תכלול: נימוק על הצורך באספקת מחולל חמצן נייד, מועדי שימוש, פרקי זמן ומספר ליטרים לדקה, תוצאות מדידת רווי חמצן - ללא חמצן ולאחר שימוש ב- 2 ליטר חמצן.
לרוב, המבוטח יידרש להשתתפות עצמית בשיעור של 10% מעלות המכשיר.

בנוסף, קופות החולים השונות מציבות תנאים נוספים כדי לקבל זכאות למכשיר חמצן נייד ביניהם:
  • מטופל בכללית מושלם לדוגמה, צריך להיות מוגדר כבעל כושר ניידות גבוה וזקוק לסיוע נשימתי לצרכי ניידות בנוסף למחולל החמצן הנייח הקיים ברשותו. 
  • מי שיוגדר בעל כושר ניידות גבוה הוא מי שמסוגל לעבוד או ללמוד מחוץ לבית. ישנם מקרים בהם המטופל נדרש להוכיח כי הוא אכן זקוק למכשיר הרפואי כדי שיוכל לצאת מביתו ולקיים את חייו הרגילים כמו עבודה או לימודים.
  • המטופל יוצא מהבית לפחות 4 פעמים בחודש ושוהה מחוץ לביתו 15 שעות לפחות בחודש.
חשוב להכיר:
על פי דו"ח נציבות קבילות הציבור משרד הבריאות נקבע שבמקרים בהם מבוטח נזקק לחמצן קבוע ומצבו התפקודי אינו מאפשר לו להיעזר בבלון נייד קטן של חמצן דחוס, מהסיבות שהבלון לא יספק את הצריכה הנחוצה למשך זמן סביר על קופת החולים לספק את החמצן באמצעות מחולל חמצן נייד. 
כמו כן, במקרים בהם מצבו הרפואי של המבוטח אינו מאפשר לו לשאת ו/או לסחוב עליו את הבלון הכבד גם כאשר הוא על עגלה, ועקב סיבה זו, יאלץ להישאר מרותק לביתו, על הקופה לספק למבוטח את החמצן הנדרש לו, באופן המאפשר לו ניידות סבירה לצורך יציאה לטיפולים רפואיים וניהול חיים פעילים ונורמטיביים ככל הניתן. 

בין אם מדובר בקופת חולים כללית קופת חולים מכבי או כל קופה אחרת ישנם מקרים בהם המטופלים שזקוקים לחמצן עלולים למצוא את עצמם מסורבים לקבלת מחולל חמצן נייד מהקופה. הרופא המחוזי לדוגמה לא אישר את הבקשה אלא אישר רק חמצן נוזלי שכידוע אינו ניתן למילוי אלא בבית בעת חיבור לחמצן הביתי. 
כמו כן, תהליך קבלת מחולל חמצן נייד מקופת חולים יכול לארוך מספר חודשים. 
 
אל תישארו כלואים ומרותקים לביתכם!
באמצעות מחולל חמצן נייד תוכלו לשמור על איכות חיים גבוהה ולעסוק בפעילות יומיומית, כולל עבודה, קניות, סידורים, מפגשים חברתיים, יציאה לבילוי, חופשה בארץ, טיסה לחו"ל ועוד.

בין אם אתם לא יכולים או לא מעוניינים להמתין או לטפל בבירוקרטיה הנדרשת מול קופת החולים ניתן כמובן לרכוש מחולל חמצן נייד גם באופן פרטי. 
בכל מקרה של רכישת מחוללי חמצן באופן פרטי חשוב לוודא שיצרן מחולל החמצן, הינו יצרן מוכר כאיכותי ואמין. באתר העיקר הבריאות תוכלו לרכוש מחולל חמצן נייד מהמתקדמים ביותר שקיימים כיום בעולם. 

מבולבלים מההיצע הרחב של מכשירי החמצן הקיימים? אנו פה בשבילכם. התקשרו אלינו 072-2159090 ונשמח לספק לכם מידע ולסייע לכם בבחירת מחולל חמצן נייד הטוב ביותר עבורכם.
         
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מכשיר מלח ביתי מאפשר לכם ליהנות בדיוק מאותם היתרונות של חדר מלח – מבלי לצאת מפתח הבית או ממקום העבודה. מדובר במכשיר חשמלי הפולט אל חלל האוויר תרסיס מלח טבעי המפזר בחלל יונים שליליים וכך מסייע גם לספיחת הנוזלים וגם לטיהור האוויר בחדר
אנשים רבים סובלים מבעיות נשימה שונות, שיכולות להתחיל בשיעול כרוני ולהסתיים באתסמה ובמחלות ריאה קשות. הטיפול בכל אחד מהמצבים שונה וייקבע על ידי הרופא המטפל, אבל ישנם מספר טיפים שרלוונטיים לכולם ויכולים לסייע להתמודדות עם המצב בחיי היום-יום.
מחולל החמצן נועד לאלו הסובלים ממחלות נשימה וכתוצאה מכך רמות החמצן בדם שלהם נמוכות. אך מה זה מחולל חמצן? מה היתרונות שלו? האם הוא קל לשימוש?בכתבה זו נתמקד במכשיר הביתי המשפר את איכות חייהם של חולים רבים.
אפקט חדר מלח אצלך בבית , אם אתם רוצים להרגיש הרבה יותר טוב אתם צריכים מאוורר מלח הפתרון האולטימטיבי לטיהור האוויר בביתכם ובבית העסק שלכם.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות