whatsapp
סיפאפ - המכשיר שישנה לך את החיים!
סיפאפ - המכשיר שישנה לך את החיים!

סיפאפ – המכשיר שישנה לך את החיים!

אם תשאלו כל אדם שסובל מהתסמונת הקרויה "דום נשימה בשינה" מהו הדבר שהכי מפריע לו, סביר מאוד להניח שתשובתו תהיה שמה שהכי מפריע לו הוא תחושת הבהלה הנוראית שמלווה את ההתעוררות מהשינה. בהלה זו היא, כמובן, תוצאה בלתי נמנעת של תחושת החנק החזקה שנגרמת בגלל צניחה של איברי הפה הפנימיים (חך ולשון) אל אזור נתיב האוויר – עד כדי חסימתו. כשזה קורה, מוחו של האדם הסובל מהתסמונת מרגיש שהוא חייב אוויר ושולח לו איתות שעליו להתעורר. מכיוון שההתעוררות נגרמת מכך שאותו אדם פשוט חייב להחזיר לעצמו את הנשימה, הרי שמדובר בהתעוררות שבהחלט אפשר להגדירה כטראומתית.

השלכות נוספות

מכיוון שעבור אדם הסובל מתסמונת דום נשימה בשינה לא מדובר בהתעוררות אחת כזאת בלילה אלא בהרבה יותר מזה, הרי שלא זו בלבד שלהתעוררויות עצמן יש השפעות שליליות עליו, אלא גם להשלכות הנלוות שלהן.

עייפות כרונית – מכיוון שאדם הסובל מהתסמונת יכול להתעורר גם עשרות פעמים בלילה, הרי שאיכות השינה שלו נפגמת והוא לא מצליח למלא את מכסת שעות השינה לה הוא זקוק. כתוצאה מכך הוא קם בבוקר עייף, וגורר את העייפות הזאת לאורך כל שעות היום.

פגיעה בריכוז – להווי ידוע, כי אדם עייף הוא אדם פחות מרוכז מאדם ערני. לכן, הסובלים מהתסמונת סובלים הרבה פעמים מפגיעה ניכרת ביכולת הריכוז שלהם, דבר שמפריע לתפקוד היומיומי שלהם. הדבר, כמובן, עלול להפריע להם למלא משימות הן בעבודה והן בחיים הפרטיים, ולכך יכולות להיות השלכות נוספות כמו פגיעה ביחסים עם הזולת ולפעמים גם במקור הפרנסה...

עצבנות – אדם עייף הוא גם אדם הרבה יותר עצבני. כמובן שזו לא "אשמתו", אולם מי שלא מודע לכך שהוא סובל מהתסמונת יכול לסרב לסבול את ההתנהגות הזאת ולנתק איתו את הקשרים. כמובן שלהיות עצבני זה גם דבר שאינו רצוי על ידי בעל התסמונת עצמו, אולם בגלל החוסר הניכר בשעות השינה – זה לא נמצא בשליטתו.

כל ההשלכות הללו גורמות, כמובן, לפגיעה בתפקוד השגרתי של אנשים הסובלים מהתסמונת, אולם מעבר להשלכות אלה, יכולות להיות לתסמונת גם השלכות בריאותיות.

יתר לחץ דם – דום נשימה בשינה מעלה את הסיכון ללקות ביתר לחץ דם, שכמובן יכול לגרום להתקפי לב ולאירועים מוחיים.

מחלות לב – כאשר לא מגיע מספיק חמצן לגוף, עלולות להתפתח מחלות לב שונות שמהוות, כמובן, סכנת חיים לא קטנה.

דיכאון – מחקרים שנעשו בתחום העלו, כי אנשים רבים הסובלים מהתסמונת סובלים גם מדיכאון.

דרכי הטיפול

בעבר לא היו דרכי טיפול שפתרו את הבעיה לגמרי. מדובר היה בפתרונות שמטרתם היתה להרחיב את נתיב האוויר של המטופל, ביניהם שימוש בסדים ללסת, ביצוע ניתוחי לוע ועוד, אולם במקרים רבים הם לא עזרו או שעזרו בצורה חלקית לחלוטין. לפני מספר שנים פותח מכשיר הסיפאפ, שאם תשאלו את מי שמשתמש בו הוא לבטח יגיד לכם שהוא שינה את חייו ב-180 מעלות.

סיפאפ – מכשיר משנה חיים

הפתרון שהומצא במיוחד עבור אותם אנשים הסובלים מתסמונת דום נשימה בשינה קרוי סיפאפ, והוא פועל בשיטה של הזרמת אוויר קבועה ישירות אל מערכת הנשימה של המטופל. הדבר מתבצע באמצעות מכשיר שמזרים את האוויר דרך מסיכה מיוחדת אל פיו ואפו של המטופל. בזכות העובדה שהאוויר מגיע אל מערכת הנשימה בלחץ גבוה – הרי שצניחת איברי הפה נמנעת והמטופל יכול לנשום היטב במשך כל הלילה. התוצאה – החמצן זורם אל המוח ואל הגוף במשך כל שעות הלילה, כך שהמטופל יכול לישון בשקט ולא להתעורר. איכות השינה שלו משתפרת פלאים, והוא יכול לקיים שגרת חיים נורמטיבית, הכוללת ריכוז במשימות, ריכוז לאורך זמן וכמובן – יחסי אנוש הרבה יותר רגועים וטובים.

הפתרון הנכון

אמנם, לא לכולם קל להתרגל לישון עם מסיכה על הפנים ועם אוויר שמוזרם כל הלילה אל תוך הפה והאף, אולם הרוב המכריע של המשתמשים במכשיר סיפאפ מספר, שאחרי מספר לילות של הסתגלות, השימוש בסיפאפ הופך להיות חלק בלתי נפרד משנת הלילה, ושהשיפור המשמעותי באיכות החיים שווה את הכול. חשוב לדעת שהיום יש גם פתרונות שהופכים את תהליך ההסתגלות להרבה יותר קל, כמו מסיכות ש"מתלבשות" רק על הפה או נחירונים – מסיכה מיוחדת שמתלבשת על הנחיריים בלבד. אין גם ספק, שברבות הימים ימשיכו ויפתחו רעיונות נוספים שיהפכו את השימוש בסיפאפ להרבה יותר נוח, ויקלו עוד יותר על השימוש בו.

כדאי לנסות

מי שסובל מתסמונת דום נשימה בשינה וקיבל המלצה מרופא להשתמש בסיפאפ, יכול היום ליהנות ממגוון רחב של מכשירים שעומד לרשותו. על מנת לבחור נכון, מומלץ לעמוד על ההבדלים בין המכשירים השונים, להתנסות בכמה מהם ולבחור את המכשיר שהשימוש בו הוא היעיל, הקל והנוח ביותר .

לרכישת מכשיר סיפאפ בהנחה מיוחדת – לחצו כאן. 

   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מכשיר מלח ביתי מאפשר לכם ליהנות בדיוק מאותם היתרונות של חדר מלח – מבלי לצאת מפתח הבית או ממקום העבודה. מדובר במכשיר חשמלי הפולט אל חלל האוויר תרסיס מלח טבעי המפזר בחלל יונים שליליים וכך מסייע גם לספיחת הנוזלים וגם לטיהור האוויר בחדר
מכשיר מלח טיפולי כולל פילטר מלח ומאוורר, המשחרר את האוויר הדחוס שנמצא במכשיר אל תוך חלל החדר. כתוצאה מהמעבר דרך מסנן המלח משתחרר לאוויר תרסיס של נתרן כלורי, אשר בנוסף לספיחת הנוזלים גורם גם לשינוי מאזן היונים באוויר
שימוש במסכה רכה לסיפאפ, יכול לפתור הרבה בעיות ולהוות פתרון הרבה יותר טוב מהמסכה הסטנדרטית הקשיחה
מומלץ מאוד להייועץ ברופא אף אוזן גרון ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות, על מנת לאבחן במדויק את הגורם לנחירות

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות