whatsapp
טיפול בחדר מלח לבעיות בדרכי הנשימה והעור
טיפול בחדר מלח לבעיות בדרכי הנשימה והעור

חדר מלח במודיעין - טיפול טבעי ויעיל בבעיות בדרכי הנשימה והעור

סובלים מאסטמה? אלרגיות? דלקות אוזניים חוזרות? ברונכיטיס? התרופות לא מועילות? עונות המעבר מחריפות את המצב? מחפשים טיפול טבעי? חדר המלח יכול לסייע לכם ללא תרופות וללא מגע.
 
חדר מלח מיועד לטיפול טבעי ויעיל בבעיות חוזרות, מתמשכות או כרוניות בדרכי הנשימה והעור. טיפול במלח (Halotherapy) מתבסס על סגולות הריפוי הטבעי של מכרות המלח באירופה.
 

למי מיועד הטיפול בחדר מלח?

חדרי מלח – דלקות אוזניים חוזרות

אם אתם או ילדיכם סובלים מדלקות אוזניים חוזרות, ועוד לא נמצא הטיפול שיעזור באמת, זה בדיוק הזמן לנסות טיפול בחדרי מלח, כי הוא בהחלט יכול לסייע לכם. כאן תמצאו את כל המידע על חדרי מלח והשפעתם על דלקות אוזניים חוזרות, ותוכלו להחליט אם הטיפול הזה נראה לכם מתאים למצב שבו אתם או יקיריכם נמצאים.

מה הקשר בין חדרי מלח לדלקות אוזניים חוזרות?

דלקות אוזניים נגרמות בדרך כלל על ידי נגיפים או חיידקים, כתוצאה מדלקת בדרכי הנשימה העליונות. דלקת זו נגרמת בדרך כלל לאחר הצטננות וכאב גרון, שעלולים להיגרם הן על ידי נגיף והן על ידי חיידק. דלקת זו, בדרכי הנשימה העליונות, עלולה לגרום להגדלה של בלוטות הלימפה הצוואריות, שלוחצות על תעלות הניקוז של האוזן וגורמות לסתימתן. מצב שבו אין ניקוז מחלל האוזן אל הלוע, גורם להצטברות של נוזלים, שהם כר מצוין להתהוותם ולהתרבותם של נגיפים וחיידקים. התוצאה, כמובן – דלקת אוזניים, שיכולה לגרום לאי נוחות רבה, בעיקר בילדים, אבל במבוגרים גם.
חדרי מלח, הם חדרים שקירותיהם עשויים כולם ממלח שמכיל נתרן כלורי. נתרן ידוע כסופח מים, ולכן, שהות בחדר מלח יכולה מאוד לתרום לכל מי שסובל ממחלות בדרכי הנשימה בכלל, ולמי שסובל מדלקות אוזניים חוזרות בפרט.
האוויר בחדרי המלח מלא בנתרן כלורי. כשנכנסים לחדר ונושמים את האוויר, הנתרן נכנס אל מערכת הנשימה, וסופח את כל הנוזלים המיותרים שיש בה. התוצאה: מי שסובל ממחלות שונות בדרכי הנשימה, לרבות נזלת כרונית, דלקות ריאות, אסתמה, ומחלות נוספות, כולל דלקות אוזניים חוזרות – מרגיש הרבה יותר טוב לאחר השהייה בחדר.
כך שאם אתם או היקרים לכם סובלים מדלקות אוזניים חוזרות ולא מצליחים להיפטר מהן, כדאי לכם מאוד לנסות טיפולים בחדרי מלח. דלקות אוזניים חוזרות הן מצבים מאוד לא נעימים, ורבים האנשים שסבלו מהן ומצבם הוקל מאוד. אם אתם רוצים למקסם את הסיכויים לשיפור איכות החיים – סדרת טיפולים בחדרי מלח מומלצת מאוד.
 

חדר מלח ואסתמה – פתרון מושלם לבעיה

מי שסובל מאסתמה יודע בדיוק עד כמה המחלה הזאת יכולה להיות לא נעימה. אמנם, אפשר לחיות איתה חיים מלאים ונפלאים, אבל כשיש התקף, זה יכול להיות מאוד לא נעים. אמנם, יש תרופות שמטרתן להקל על הסובלים מאסתמה, ושיכולות גם להיות מצילות חיים, אולם לא תמיד מוצאים את התרופה שתאפשר למקסם את איכות החיים. היום, קיומם של חדרי מלח מאפשר לסובלים מאסתמה להרגיש הרבה יותר טוב, וזאת אם מקפידים להגיע לכל הטיפולים שנקבעו.

איך חדרי מלח עוזרים לטיפול באסתמה?

אסתמה היא מחלה שבה מתרחש קוצר נשימה חריף, שאם אינו מטופל כראוי – יכול אף לגרום לסכנת חיים. התקף אסתמה, היינו – התקף של קוצר נשימה, עלול להיגרם מסיבות שונות, לרבות צינון, אלרגיה ושפעת, אבל גם ממצבי מאמץ, מעישון ויש שאומרים שגם מסטרס. הטיפול בהתקפי אסתמה נעשה בדרך כלל באמצעות משאף, המכיל תרופות שמרחיבות את הסימפונות ומפחיתות את התהלית הדלקתי. טיפולים נוספים שמקלים על הסובלים מאסתמה הם טיפולי אינהלציה, שמסייעים גם הם בפתיחת דרכי האוויר.

אז איך חדרי מלח קשורים לזה?

האוויר בחדרי המלח מלא בנתרן כלורי, שהוא המרכיב העיקרי של המלח, והידוע בהיותו סופח נוזלים. כשאנשים שסובלים מאסתמה שנגרמת על ידי צינון או שפעת נושמים את האוויר הזה, הנוזלים שנמצאים במערכת הנשימה שלהם מתייבשים, והם מצליחים לנשום בצורה הרבה יותר טובה.

האם הטיפולים בחדרי המלח מחליפים את השימוש בתרופות?

בדרך כלל לא, שכן בזמן התקף אנשים הסובלים מאסתמה חייבים לקבל את התרופות על מנת להקל על עצמם ולמנוע, חלילה, סכנת חיים. למרות זאת, השהות בחדרי המלח משפרת עבורם את איכות החיים בתקופה שבין התקף להתקף, ויכולה אף להרחיק את ההתקפים זה מזה ולמנוע את חלקם. העובדה שיכולת הנשימה הרבה יותר טובה, שמערכת החיסון מתחזקת בזכות היונים השליליים שבחדרי המלח ושהאוויר שנכנס פותח ומרחיב את דרכי האוויר – הופכים את ההתמודדות עם האסתמה להרבה יותר נסבלת והרבה יותר נוחה. על פי דיווחים של חולי אסתמה שניסו את הטיפול בחדרי המלח, השינוי מאוד מורגש.  

חדר מלח – אלרגיות נרפאות

אם אתם או מי מבין יקיריכם סובלים מאלרגיות, ועוד לא ניסיתם טיפול בחדר מלח, זה בדיוק הזמן לנסות. וכל כך למה? את כל הסיבות תמצאו כאן.

אלרגיות או לא להיות

כל מי שסובל מאלרגיה, גם כזאת שאינה מסכנת חיים, יודע עד כמה זה לא נעים. אלרגיות כאלה יכולות להיות כמעט לכל דבר, החל מאבק וכלה בפריחה של כל עץ רענן, והן יכולות להביא איתן תופעות שונות ומשונות, שפוגעות באיכות החיים ושלא חולפות עם הזמן. תופעות אלה יכולות לכלול הופעה של גירודים בכל הגוף, נזלת כרונית גם בקיץ ומחלות שונות בדרכי הנשימה העליונות. במצבים כאלה יש תרופות שנועדו להקל, אולם לא תמיד הן מצליחות, וגם אם כן – הרי תמיד עדיף לקחת כמה שפחות תרופות.
אם המצב הזה מוכר לכם – טיפול בחדר מלח, יכול לעשות נפלאות.

חדר מלח ואלרגיות – ככה זה עובד

האוויר שבחדרי המלח מלא בנתרן כלורי, שהוא אחד מהמרכיבים העיקריים של המלח. נתרן כלורי ידוע בהיותו סופח נוזלים, כך שכאשר נמצאים בתוך חדר שכולו מלח, הוא נכנס אל דרכי הנשימה דרך האוויר. התוצאה: הנתרן הכלורי נכנס לדרכי הנשימה העליונות, וסופח משם את הנוזלים, וכל מי שסובל מאלרגיה מרגיש הרבה יותר טוב והרבה יותר נעים.
כמו כן, האוויר שבחדרי המלח מלא ביונים שליליים שמטהרים את האוויר, ולכן, כשנמצאים בחדר המלח מכניסים לגוף אוויר טהור ונקי מחיידקים. כתוצאה מכך, משפרים הרבה תהליכים בגוף ומחזקים את מערכת החיסון, והרבה פעמים גם תופעות האלרגיה מוקלות עד מאוד.

איך זה עובד ומה בדיוק צריך לעשות?

כדי לנסות להקל את התופעות של האלרגיות, כדאי להגיע אל חדרי מלח איכותיים, ולעדכן את המטפל בתופעות ובתחושות שאתם מרגישים. המטפל יבנה לכם תוכנית טיפול אישית בהתאם לחומרת המצב ולהעדפה האישית, ותצטרכו להגיע לחדר המלח על פי התוכנית הטיפולית. חשוב לדעת, שהרבה אנשים דיווחו על הקלה משמעותית במצב במקרים של אלרגיות. חדרי מלח יכולים להיות תשובה מצוינת לכל אלרגיה שמערבת בעיות במערכת הנשימה, ואם עוד לא ניסיתם – כדאי לנסות במהירה.  

חדרי מלח – נזקי עישון וזיהום אוויר

אנשים מעשנים ואנשים שמתגוררים באזורים בהם קיימת רמה גבוהה של זיהום האוויר, חשופים יותר למחלות ולבעיות שונות במערכת הנשימה. אחרי הכול, עשן הוא לא חומר שרצוי שייכנס לגופנו, בגלל כל הרעלנים שקיימים בתוכו, ואוויר מזוהם עלול לזהם מאוד את דרכי הנשימה העליונות. התוצאה, בשני המקרים, היא הרבה פעמים מחלות ובעיות שונות בדרכי הנשימה, שתרופות אולי יכולות להקל עליהן, אבל לא לגמרי למגר אותן.
אם גם אתם סובלים מבעיות ומחלות של דרכי הנשימה העליונות שהינן חלק מנזקי העישון או שהן תוצאה של שהות ממושכת במקומות שרמת זיהום האוויר בהם גבוהה, ואם כבר ניסיתם כל תרופה, כדאי שתנסו טיפול נוסף – טיפול בחדרי מלח, שיכול לעשות ניסים ונפלאות לדרכי הנשימה ולאף.

כך מועילים חדרי מלח לנזקי עישון וזיהום אוויר

עישון וזיהום אוויר גורמים, כאמור, לבעיות שונות בדרכי הנשימה העליונות. הדבר יכול להתבטא בנזלת כרונית, בברונכיטיס, בשיעולים בלתי פוסקים, בדלקות ריאות, באלרגיות שונות ועוד ועוד. חדרי מלח הם חדרים שכשמם כן הם – מלאים במלח, שמרכיבו העיקרי הוא נתרן כלורי. התכונה המוכרת ביותר של הנתרן הכלורי היא היותו סופח נוזלים, ולכן, כשאנשים שסובלים מבעיות בדרכי הנשימה העליונות נמצאים בחדרי מלח – מצבם משתפר פלאים: אוויר מלא בנתרן כלורי נכנס לגופם, ודואג לייבוש של כל הנוזלים שמפריעים להם לנשום. התוצאה – אותם אנשים, שהנשימה היתה קשה להם, חוזרים לנשום בצורה הרבה יותר טובה, והרבה מאוד מהתסמינים שפגעו מאוד באיכות חייהם – פשוט נעלמים.

חדר מלח הטיפול המושלם למעשנים

מעבר לעובדה שהנתרן הכלורי מייבש את הנוזלים ופותח מעבר חופשי לאוויר, הרי שהוא גם מביא לכך שהאוויר יהיה מלא ביונים שליליים. יונים אלה ידועים בהיותם ממריצי תהליכים בגוף, כגון זרימת דם, חילוף חומרים והתחדשות תאים, כמו גם בחיזוק מערכת החיסון באופן כללי. לכן, כאשר נושמים את האוויר שבחדר המלח משפרים באופן משמעותי את איכות החיים, ומרגישים הרבה יותר בריאים.
אז אם אתם סובלים מנזקי עישון או שאתם חיים בסביבה שרמת זיהום האוויר בה גבוהה, אין ספק שביקור בחדרי מלח צריך להיות עבורכם הטיפול הבא.
 

חדרי מלח וברונכיטיס כרוני – פתרון מושלם לבעיה מורכבת

ברונכיטיס היא מחלה לא נעימה בכלל, הנוטה להתפרץ אצל מעשנים. אם אתם סובלים ממנה, אתם בוודאי מכירים את הסימנים: התקפי שיעול תכופים וממושכים המלווים בהוצאת ליחה, גודש כמעט תמידי בגרון, עייפות כרונית, קוצר נשימה, תחושת אי נוחות בחזה ועוד. אתם בוודאי גם יודעים, שיש תרופות שמטרתן להקל על הסימפטומים, אבל עוד אין תרופה שממגרת את המחלה לחלוטין, וכל עוד ממשיכים לעשן, רוב החולים ממשיכים לחוות התקפים.

יש פתרון נוסף: חדרי מלח

אם אתם סובלים מברונכיטיס כרונית ורוצים להקל על התסמינים, טיפול בחדרי מלח בהחלט יכול להיות הטיפול המתאים.
חדרי המלח נועדו להקל על התופעות והסתמינים של אנשים שחולים במחלות שונות של דרכי הנשימה העליונות, וברונכיטיס כרונית בהחלט נכללת ברשימת המחלות האלה. מכיוון שבחדרי מלח יש הרבה מאוד נתרן כלורי באוויר, כי הוא החומר העיקרי שמרכיב את המלח, הרי שמי שנכנס לחדרים אלה שואף את הנתרן הכלורי אל מערכת הנשימה; מכיוון שהתכונה העיקרית שמאפיינת את הנתרן הכלורי היא היותו סופח נוזלים, הרי שכאשר אנשים עם ברונכיטיס כרונית שואפים אותו אל קרבם – הוא מייבש את הגודש שיש להם בגרון ובמערכת הנשימה כולה, ומקל מאוד על הנשימה.

הקלה בתסמינים

בזכות העובדה שהשהות בחדרי המלח מביאה לייבוש נוזלים, הרי שהסובלים מברונכיטיס כרונית שמגיעים לחדרי המלח זוכים לשיפור משמעותי באיכות החיים. על מנת שההקלה תימשך תקופה ארוכה, מומלץ לבנות תוכנית טיפולית מותאמת אישית ביחד עם הנציג המטפל, ולהגיע לחדרי המלח בתדירות שנקבעה. סדרת טיפולים בחדרי מלח עושה בדרך כלל נפלאות במצבים של ברונכיטיס כרונית, ומטופלים מדווחים על נשימה הרבה יותר קלה, עייפות מופחתת ושיעולים פחות תכופים.
אם גם אתם מחפשים הקלה במצב ועוד לא ניסיתם חדרי מלח לטיפול בברונכיטיס הכרונית, זה בדיוק הזמן להתחיל. סביר מאוד להניח, שכבר אחרי הטיפול הראשון בחדר המלח – תרגישו הרבה יותר טוב.
 

חדר מלח ומחלות עור 

סובלים ממחלת עור כרונית וניסיתם כבר את כל התרופות והמשחות? רגע לפני שאתם מרימים ידיים, יש עוד משהו שכדאי לנסות: טיפול בחדר מלח.

מחלת עור – יש מה שיכול לעזור

כל מי שסובל ממחלת עור כרונית, כמו פסוריאזיס, אקזמות ועוד, יודע עד כמה זה לא נעים – משתי בחינות עיקריות:
גופנית – מחלת עור גורמת בדרך כלל לתופעות לוואי לא נעימות, שכוללות בעיקר גירודים היכולים לפגוע בצורה משמעותית באיכות החיים.
אסתטית – מחלות עור מתבטאות בדרך כלל בנגעים שונים ומשונים על העור, באדמומיות ובקשקשת, שרוב האנשים מנסים להסתיר, וגם זה פוגע באיכות החיים.
חשוב מאוד למצוא מרפא למחלות האלה, או לפחות דרך להקל על התסמינים שלהן. יש היום בשוק לא מעט משחות ותרופות שאמורות לעזור, אולם במקרים רבים הן עוזרות רק במעט, או לא עוזרות כלל. התוצאה: המטופל נשאר חסר אונים אל מול המחלה, וממשיך לחפש דרכים אחרות שיעזרו.
המלח מגיע לעזרה
חדר המלח מלא בנתרן כלורי שנפלט מקירות המלח. בחדר זה יש הרבה מאוד יונים שליליים, שמטהרים את האוויר. כשיונים אלה נכנסים לגוף, הם תורמים מאוד לחיזוק מערכת החיסון והדבר יכול לסייע מאוד להתמודדות עם מחלות שונות, ועם מחלת העור בפרט.
עובדה זאת מביאה לכך, שהרבה מאוד חולים במחלות עור כגון פסוריאזיס, אקזמות, אטופיק-דרמטיטיס, צלוליט, פטריות ועוד, מגיעים לחדרי המלח, וחווים הקלה של ממש בכל תסמיני המחלה.


כל מה שנשאר לעשות – הוא פשוט להגיע ולנסות.
אם לסכם, הרי שלכל מי שסובל מבעיה במערכת הנשימה או בעור, כדאי מאוד לנסות טיפול בחדר מלח מקצועי, כי למרות שמדובר בחדר מלח, אין ספק שהשהות בו יכולה להפוך את חייכם להרבה יותר מתוקים. העיקר הבריאות ובהצלחה!
  
 
        
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
אנשים הסובלים מדום נשימה בשינה מעורבים במידה רבה יחסית בתאונות דרכים ובעקבות זאת ישנם מצבים בהם נשלל רישיון הנהיגה שלהם - במאמר זה תמצאו את כל המידע על שלילת רישיון נהיגה עקב דום נשימה בשינה והתייחסות החוק
טיפים חיוניים והנחיות עבור מחולל חמצן נייד לטיסה בטוחה.
מכשיר מלח טיפולי כולל פילטר מלח ומאוורר, המשחרר את האוויר הדחוס שנמצא במכשיר אל תוך חלל החדר. כתוצאה מהמעבר דרך מסנן המלח משתחרר לאוויר תרסיס של נתרן כלורי, אשר בנוסף לספיחת הנוזלים גורם גם לשינוי מאזן היונים באוויר
הריאות הן איבר הנשימה העיקרי שלנו, שתפקידו העיקרי הינו לשאוף את האוויר בכדי לקלוט חמצן ולפלוט פחמן דו חמצני. החמצן עובר אל מערכת הדם, ואילו התאים בגוף זקוקים לחמצן כדי להתפתח ולפעול כשורה.ישנן מספר מחלות ריאה, ובכתבה זו בחרנו להתמקד בשלוש מהן: אסתמה, COPD ויתר לחץ דם ריאתי עורקי.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות