whatsapp
טיפול בכאבי גב
טיפול בכאבי גב

טיפול בכאבי גב

 
הנתונים מדאיגים:
כשמונים אחוז מכלל האוכלוסייה סובלים או יסבלו מכאבי גב שונים. זהו אם כך אחד מהכאבים הנפוצים ביותר בארץ ובעולם. נכון הוא שרוב כאבי הגב חולפים מעצמם תוך חודש-חודשיים, אבל לעתים רבות הם כרוניים, ובכל מקרה הם יכולים להיות מאוד לא נעימים ולהשפיע לרעה על יכולת התפקוד שלנו. הסיבות לכאבי גב הן שונות: בעיות בעמוד השדרה, מחלת שרירים או פגיעה עצבית, בעיה כלשהי באיברים פנימיים, או מתח ולחץ נפשיים גדולים.
 
לשמחתנו, מדע הרפואה היום אחראי לכך שניתוח גב, במקרה של כאבים כרוניים, הוא בעדיפות אחרונה. ישנן דרכי טיפול רבות, קלות ונוחות יותר, שאפשר לבחור בהן ולהקל משמעותית או אף להעלים כליל את כאבי הגב בזכותן.
 
איך בנוי עמוד השדרה?
עמוד השדרה שלנו עשוי חוליות-חוליות של עצמות, שאליו מחוברות יתר עצמות הגוף. הוא מרכז גופנו ונושא עליו את משקל הגוף כולו. בין העצמות של עמוד השדרה נמצאים סחוסים שאנו מכנים דיסקים. בעמוד השדרה 24 חוליות, ודרכן גם עוברים העצבים המתחילים מהצוואר העליון ונגמרים בגב התחתון. העצבים הללו מחוברים לעצבי כל שאר האיברים בגופנו. הדיסקים מייצבים ותומכים במבנה החוליות ומאפשרים את גמישות גבנו.
 
במקרה של סדק בדיסק, עלול הנוזל שבתוכו לפרוץ החוצה וליצור לחץ על העצבים שבעמוד השדרה. זהו המצב המוכר לנו כ"פריצת דיסק".
עם זאת, רוב הסיכויים שכאבי הגב שלכם לא נובעים ממצב זה אלא מבעיה בחוליות ובמפרקים שמחזיקים אותן או בשרירים שמסביב לעמוד השדרה או מלחץ עצבי שבעמוד השדרה עצמו. אבחון נכון הוא הכרחי לפתרון יעיל.
 
איך מטפלים?
אם הרופא קבע שכאבי הגב שלכם אינם חמורים דיים כדי להצריך ניתוח, ישנם פתרונות יעילים ונוחים לפני שאתם מלעיטים את עצמכם במשככי כאבים. לדוגלים בשיטות הוליסטיות מוצע הפתרון של דיקור על ידי מחטים. מחטים זעירות ננעצות באזורים הכואבים ומקלות על הכאב ואף מעלימות אותו. שיטה זו היא חלק מראייה רחבה יותר, הנהוגה בעיקר ברפואה המזרחית, והממפה את גוף האדם לפי אזורים המגיבים לדיקור.
 
פתרון יעיל אחר הוא פשוט עיסוי רפואי טוב: הוא מקל על הלחץ על חוליות הגב, מרפה את השרירים ומרגיע את הכאב.
באתר שלנו תוכלו למצוא שפע של אביזרים ייעודיים לכאבי גב. חלקם מוצעים למרפאים, כמו מחטי דיקור לעוסקים באקופונקטורה ודיקור סיני, וחלקם מיועדים לסובלים מכאבי גב - כל האביזרים ידידותיים למשתמש, נוחים לאחסון ובטיחותיים.

מוצר מצוין שנותן פתרון מכשיר הבקלייף, פרי פיתוח ישראלי, מאפשר לכל אחד לבצע פיזותרפיה אפקטיבית לגב התחתון בכל שעה ובכל מקום.

אביזרים נוספים להעלמת כאבי הגב הם מכשירי עיסוי שונים, המיועדים באופן ייחודי לעיסוי רפואי של הגב. היתרונות רבים: התוצאות מהירות, כל אחד יכול להשתמש בהם, הם מיועדים למגוון רחב של כאבים, קלים לנשיאה ולאחסון, ללא תופעות לוואי ויחסכו לכם את הטיולים לבית המרקחת...
                
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
פציעות בגיד אכילס מתרחשות בעיקר אצל אצנים, ולא משנה אם הם מקצועיים או חובבים. פציעות מסוג זה עלולות להיגרם הן בשל גורמים פיזיולוגיים פנימיים והן בשל גורמים חיצוניים, והן מתבטאות בכאבים ולעתים גם בנפיחות ובאדמומיות. חשוב מאוד לטפל בפציעות אלה כמה שיותר מהר ובאדיקות, על מנת להימנע ממצב של קרע בגיד. תומכי קרסול ומגני קרסול יכולים לעזור מאוד כאשר בוחרים בטיפול השמרני.
כשכואב לנו אנחנו מחפשים פתרון מיידי לכאב, מכשירי הטנס נותנים לנו תשובה מיידת לכאב מומלץ לקרוא את המאמר עד סופו.
למי מיועדים המדרסים? מה תפקיד המדרסים? כיצד מחליטים איזה מדרס מתאים? לכל שאלה תשובה.
כאן תמצאו את רשימת הרופאים המומחים בכירורגיה אורטופדית וגבסנים רפואיים המתקינים גבס קל.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות