whatsapp
10 טיפים לבטיחות באמבטיה
10 טיפים לבטיחות באמבטיה

 10 טיפים לבטיחות באמבטיה


חדר האמבטיה יכול להיות מקום מאוד מסוכן לכולנו, ובעיקר לילדים ולקשישים שבינינו. זאת בגלל סכנת ההחלקה שהיא תוצאה ישירה של אגנית הרחצה החלקה שבאה במגע עם המים. על מנת למנוע ככל האפשר את התרחשותם של מצבי סכנה, מומלץ לנקוט במספר פעולות חשובות שיכולות להציל חיים. הנה לפניכם עשרה טיפים שיסייעו לכם לשמור על ביטחונכם ועל ביטחון היקרים לכם בזמן הרחצה.

·      שטיח לרגליים – שימו באמבטיה שטיח למניעת החלקה. שטיחים אלה נדבקים לרצפת האמבט באמצעות ואקום חזק, ואינם מאפשרים  תזוזה של השטיח. כך תוכלו לעמוד על משטח יציב לחלוטין, שאין סכנה שיזוז במהלך שאתם עומדים עליו.
 
·     שטיחון רצפה – פרשו שטיחון אמבטיה מבד לצד האמבט, כך שכשתצאו ממנו תוכלו לדרוך עליו ולא על הרצפה החלקה. כך תוכלו להימנע מנפילות שיכולות להיות להן השלכות לא נעימות בכלל.
 
·      מעקה בטיחות – התקינו בקיר האמבטיה מעקה בטיחות שיאפשר לכם להחזיק בו כשאתם מתקלחים. כך תוכלו למנוע מצבי החלקה שעלולים לגרום לחבלות ראש, לחבלות אגן ולפציעות נוספות.
 
·      כסא רחצה למקלחת – אם יש לכם קושי לעמוד באמבטיה ו/או אם אתם חוששים מהחלקה, תוכלו להציב בתוכה כיסא רחצה. כיסא זה יאפשר לכם לשבת בנוח באמבטיה ולהתקלח ללא חשש מנפילות. חשוב לציין, שישנם כיסאות אמבטיה שמשמשים גם בתור כסאות רחצה ושירותים, ויכולים לסייע גם בישיבה בחדר הנוחיות.
 
·     לחצן מצוקה – כדאי מאוד להתקין לחצן מצוקה בחדר האמבטיה, על מנת שבכל מצב של מצוקה תוכלו להזעיק את היקרים לכם. הלחצן יפעיל מערכת התרעות שתודיע ליקרים לכם באמצעות צלצול טלפוני ו/או מסרון (SMS) שאתם במצוקה והם יגיעו לסייע.
 
·     תאורת חירום – כדאי מאוד להתקין תאורת חירום בחדר האמבטיה עצמו ובמסדרון. כך, גם במקרה של הפסקת חשמל, תוכלו לצאת מהמקלחת בבטחה.
 
·     נגישות – חשוב מאוד שכל הדברים להם אתם זקוקים בזמן המקלחת (סבון, שמפו, ספוג וכד') יוצבו קרוב אליכם. כך לא תצטרכו להתאמץ כדי להגיע אליהם ותמזערו את סכנת ההחלקה.
 
·       ספוג עם ידית – רכשו ספוג בעל ידית ארוכה, שיסייע לכם לסבן כל אזור בגוף מבלי לבצע תנועות מסוכנות כגון התכופפות או סיבוב.
 
·      אל תנעלו את הדלת – חשוב מאוד שכשאתם מתקלחים הדלת לא תהיה נעולה. כך, אם חלילה יקרה משהו, יוכלו להיכנס לחדר האמבט במהירות ולהושיט לכם עזרה.
 
·     כוונו את המים מבחוץ – מומלץ לכוון את המים לפני הכניסה לאמבטיה ולא כשאתם עומדים מתחת לזרם המים. כך תימנעו ממצב שבו המים יהיו חמים מדיי ויגרמו לכם לכוויות לא נעימות.
 
נקיטת אמצעי הזהירות שצוינו לעיל תסייע למזעור מצבי הסכנה ותאפשר לכם להתקלח בבטחה ובהנאה. את אמצעי הבטיחות למקלחת חשוב לרכוש מחברה שתספק לכם מוצרים איכותיים ועמידים באחריות מלאה. מקלחת נעימה!  

למאמרים ולמידע נוסף בנושא בטיחות בבית ובאמבטיה לחץ כאן!
              
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מגוון פתרונות איכותיים שנועדו להקל על קשישים בעת השימוש בשירותים
המדריך המלא לבחירה נכונה ובטוחה של כסא מקלחת לקשישים
לרבים מאיתנו, כאשר מדברים על נגישות, עולה התמונה של מבנה, המותאם לשימוש לבני אדם, הסובלים ממוגבלויות תנועה שונות. לרובנו, זה מתקשר ישירות עם השימוש בכיסאות גלגלים, אבל אם נסתכל בצורה רחבה יותר על עניין הנגישות,נגיע למסקנה מפתיעה. כולנו צריכים נגישות.
מספר צעדים שמומלץ לנקוט על מנת להבטיח שחדר השירותים והאמבטיה שלכם יהיה בטוח, נגיש, נוח ויאפשר רוגע בזמן הרחצה.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות