whatsapp
מוצרי תמיכה לכיסאות גלגלים
מוצרי תמיכה לכיסאות גלגלים

מוצרי תמיכה לכסאות גלגלים – כדי שתוכלו לשבת בנוח

אנשים היושבים על כיסא גלגלים נאלצים להיות בתנוחת ישיבה רוב היום, ולא תמיד יכולים להגיע בקלות לכל מקום. למרות זאת, יש היום הרבה מאוד אביזרים המשתייכים לקטגוריה של מוצרי תמיכה לכסאות גלגלים, ואשר הופכים את החיים להרבה יותר קלים. במאמר זה נביא סקירה של חלק מהמוצרים שיכולים לעזור ולשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של נכים ושל אנשים היושבים על הכיסאות מכל סיבה אחרת, כמו תאונה, פציעה וכד'.

רמפות – להגיע לכל מקום ואתר

אחד הדברים שמרגיזים מאוד את האנשים היושבים על כסאות גלגלים הוא, שיש מקומות שאליהם הם לא יכולים להגיע. זה יכול להיות בית קולנוע או מסעדה שעוד לא הפכו להיות נגיש לנכים, זה יכול להיות רכב שאמנם מותאם להסעת נכים אבל לא להעלאתם עם הכסאות ובעצם – כל מקום אחר שעוד לא התאים את עצמו לסטנדרטים החדשים שמתייחסים לאנשים בעלי מוגבלויות. רכישת רמפה, כזו המשתייכת, כמובן, לקטגוריה של מוצרי תמיכה לכסאות גלגלים ולא לתחום של נסיעה על סקייטבורד, מהווה צעד משמעותי מאוד עבור היושבים בכיסאות הגלגלים ומגדילה בצורה משמעותית את מספר המקומות שהם יכולים להגיע אליהם מבלי צורך בעזרה מיוחדת ומבלי לקום מהכיסא.

זחלילים – לעלות בקלות בכל גרם מדרגות

למרות שמם, זחלילים אינם יצורים חיים ממשפחת הזחלים, כי אם מכשירים שייעודם הוא לסייע לאנשים הישובים בכיסא גלגלים לעלות במדרגות בקלות ובנוחות.  מדובר במכשיר ידני או חשמלי, המותאם לרוב כסאות הגלגלים (אלה שאפשר לפרק את הגלגלים האחוריים שלהם), והמאפשר העלאה של הכיסא במדרגות באמצעות שני זחלים. המתקן מהווה תחליף נייד נוח ביותר למעלון, ומאפשר ליושב על כיסא הגלגלים לעלות בכל גרם מדרגות – הן בפנים הבית והן מחוצה לו.

מתקן אחיזה לכוס / בקבוק

על מנת שהיושב בכיסא הגלגלים לא יצטרך לבקש בכל פעם את בקבוק המים שלו או לחפש אותו ברחבי הבית, ניתן להתקין על הכיסא עצמו מתקן אחיזה ייעודי המתאים לכוס או לבקבוק, ומאפשר נוחות מרבית למשתמש. ההתקנה פשוטה ביותר ולאחר שתבצעו אותה לא תוכלו להבין איך הסתדרתם בלי המתקן הכל כך פשוט אך הכל כך חכם הזה.

חגורות לכיסא גלגלים

אחד המוצרים החשובים ביותר לאנשים היושבים בכסאות גלגלים הינו חגורה המיועדת למניעת החלקתם מהכיסא. החגורה מולבשת על הכיסא בצורה פשוטה ומשפרת בצורה משמעותית את ישיבתו ואת אחיזתו של המשתמש בכיסא עצמו. אין ספק, שכשחגורה כזאת מותקנת על הכיסא – השימוש בו הופך להיות הרבה יותר בטוח, ומשפר משמעותית את הרגשתו של המשתמש.

התקנים נגד התהפכות

בישיבה על כיסא גלגלים יש מספר סכנות. האחת, כפי שצוין לעיל, היא החלקה מהכיסא. סכנה נפוצה אחרת היא התהפכות של הכיסא עצמו, שעלולה לגרום לחבלות ולפציעות ולהחמיר מאוד את מצבו הרפואי של הנכה. על מנת למנוע מצבים שכאלה ניתן להתקין התקנים ייעודיים נגד התהפכות, המחלקים את העומס המופעל על הכיסא בצורה מאוזנת ומונעים ממנו להתהפך.

שולחנות לכיסא גלגלים

שולחנות הינם מוצרי תמיכה לכסאות גלגלים שמשפרים בצורה משמעותית את איכות החיים. באמצעות חיבור פשוט שלהם אל מסגרת הכיסא (קשירה / מסילות), יכול המשתמש בכיסא לבצע פעולות כגון כתיבה, קריאה, אכילה ופעולות נוספות המצריכות שולחן קרוב – בצורה נוחה ומבלי להיעזר באחרים.

מגוון מוצרים לשיפור משמעותי של איכות החיים

מוצרי תמיכה לכסאות גלגלים יכולים לפתח מאוד את עצמאותו של הנכה ולהפחית את תלותו בסובבים. על מנת להבטיח שאכן כך יהיה ושתרומתם של המוצרים לשיפור איכות החיים תהיה מרבית, חשוב לרכוש מוצרים המיוצרים על ידי החברות המובילות בתחום, עומדים בכל הסטנדרטים והתקנים המחמירים וכמובן – נמכרים עם תעודת אחריות חתומה. כשתרכשו את המוצרים לכסאות הגלגלים על פי הפרמטרים הללו תוכלו להיות בטוחים ככל שרק אפשר, כי הם יבצעו את עבודתם נאמנה וישמשו אתכם או את היקרים לכם לאורך זמן.

המלצה: לפני שרוכשים מוצרי תמיכה לכסאות גלגלים מומלץ מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום, על מנת לוודא שייעודו של המוצר מובן ושהוא מתאים לכיסא הגלגלים שברשותכם. ייעוץ שכזה תוכלו לקבל מצוות המומחים של העיקר הבריאות, שישמח לעמוד לשירותכם, להשיב על כל שאלה ולסייע לכם בתהליך הבחירה. לקבלת ייעוץ מקצועי תוכלו ליצור עמנו קשר בטלפון או דרך האתר.

כתבה: שיר שמולביץ.

         
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
יש היום הרבה מאוד אביזרים המשתייכים לקטגוריה של מוצרי תמיכה לכיסאות גלגלים, ואשר הופכים את החיים להרבה יותר קלים. במאמר זה נביא סקירה של חלק מהמוצרים שיכולים לעזור ולשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של נכים
יש מגוון עצום של כסאות גלגלים במגוון מחירים כיסא לא מתאים יכול לגרום לפצעי לחץ בגלל חוסר התאמה לצרכיי המשתמש...
כיסאות גלגלים קלים הם כיסאות גלגלים שעשויים בדרך כלל מאלומיניום, אותה מתכת חזקה-אבל-קלה שעושה את ההבדל בינם לבין כיסאות גלגלים אחרים.
בעת בחירת כיסא גלגלים אתם וודאי נמצאים בדילמה, גם בשל ריבוי הסוגים והדגמים המוצעים בשוק, וגם בגלל שלכל כסא תפקוד שונה המתאים לצרכים שונים. התאמה נכונה של כיסא גלגלים, בצורה מקצועית, תשפיע באופן משמעותי על יכולת הניידות של המשתמש ולכן חשוב מאוד לבחור את כיסא הגלגלים המתאים. קראו את המדריך המלא שלנו בנושא >>

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות