whatsapp
התאמת הבית לנכים, קשישים ומוגבלים בתנועה
התאמת הבית לנכים, קשישים ומוגבלים בתנועה

התאמת הבית לנכים, קשישים ומוגבלים בתנועה

המפתח לעצמאות: נגישות ובטיחות

אם נבצע סקר בין אנשים ונשאל אותם מהו הדבר שהם לא היו רוצים שיילקח מהם, סביר מאוד להניח שרובם ככולם ישיבו: העצמאות שלנו. הפגיעה ביכולת לבצע פעולות באופן עצמאי או לבצע אותן כאשר סכנת נפילה ממשית מרחפת מלמעלה, שלא לדבר על הפגיעה ביכולת לצאת מהבית בגלל ישיבה בכיסא גלגלים – עלולות לגרום למצבים מאוד לא נעימים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית.

נגישות – כדי לא להישאר כלואים בבית

אדם הנמצא בביתו בלי יכולת לצאת ממנו ולהגיע למקומות אחרים במשך ימים ארוכים, צפוי לסבול הן מדלדול של השרירים ואולי בעיקר – מהחמרה מאוד חדה במצבו הנפשי. מצבים כאלה הם נחלתם של אנשים מבוגרים רבים אשר סובלים ממחלות שונות או מחולשת שרירים ומתגוררים בקומות גבוהות בבניין ללא מעלית, או בבניינים אשר טרם הונגשו לטובת אנשים היושבים בכיסאות גלגלים. סביר מאוד להניח, שלו רק היו יכולים לצאת – הם היו חווים שיפור משמעותי באיכות החיים.

בזכות המודעות הגדולה שיש היום לנושא הנגישות ובזכות התפתחות הטכנולוגיה, יש היום הרבה מאוד מוצרים ועזרים ניידים ונייחים, אשר באמצעותם ניתן לשמר את ניידותם של אנשים הנזקקים לעזרה סיעודית. בעזרת מטפס מדרגות ומוצרים נוספים ניתן לאפשר לאנשים היושבים בכיסא גלגלים לרדת ולעלות במדרגות גם בבית וגם בחוץ ולאפשר גם להם לחוות בחייהם עוד חוויות רבות.

בטיחות – להשאיר את הסכנות מחוץ לבית

מעבר לנושא של נגישות, שהוא חשוב בצורה קריטית, כאשר מדובר באדם מבוגר חשוב לאבזר את הבית באמצעי בטיחות. עבור אדם מבוגר עצם הקימה מהספה יכולה להיות קשה ולסכן אותו בנפילה, שלא להזכיר את הרחצה באמבטיה שהופכת פתאום למצב מסכן חיים. על מנת למזער את הסכנות האורבות לאדם מבוגר בביתו שלו – כדאי מאוד לבצע צעד מקדים, ולאבזר את הבית בעזרים המתאימים. עזרים אלה כוללים כסאות רחצה ושירותים, אביזרי בטיחות לאמבטיה, עזרי קימה בטיחותיים, מעקות בטיחות למיטה ועוד הרבה מאוד עזרים אחרים.

הרגע הנכון

אם המצבים המתוארים מעלה מוכרים לכם, בין אם אתם עצמכם אנשים החווים על בשרכם את התחושה שאתם כלואים בביתכם שלכם ובין אם אתם קרובי משפחה של אנשים כאלה – זה הרגע הנכון עבורכם.
זה בדיוק הרגע לעצור, לבחון את הצרכים החדשים שנוצרו, ולהתאים להם את הפתרונות הנכונים, שיאפשרו לכם או לבני משפחתכם לשמר את היכולת לצאת מהבית ולחוות חוויות נוספות בחיים.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן

מערכת העיקר הבריאות שמה את נושאי הנגישות והבטיחות בראש מעייניה, והיא מהווה קורת גג אחת לכל הנדרש לטובת שיפור איכות חייהם של אנשים מבוגרים הנזקקים לעזרה סיעודית ברמה כזו או אחרת. אם אתם מעוניינים לשמוע אודות האפשרויות הקיימות היום בתחומים אלה, יועץ מקצועי מטעמנו יגיע אליכם, יבין בעזרתכם את הצרכים החדשים שלכם, ויציע פתרונות מקיפים שישדרגו בצורה משמעותית את איכות חייכם.

מערכת העיקר הבריאות פועלת תחת תו אמון הציבור, והיא מחויבת לטובת יצירת סביבה נגישה ובטוחה מ-א' ועד ת'.

אתר העיקר הבריאות כולל מגוון אביזרי נגישות ובטיחות, היכולים לאפשר לכם או לאנשים היקרים לכם נגישות ובטיחות ברמה הגבוהה ביותר האפשרית ולתרום לשיפור איכות חייכם, כי העיקר – כמו תמיד – הבריאות.

אם מצאתם אצלנו מוצרים שאתם רוצים לדעת עליהם יותר או מוצרים שאתם רוצים להזמין על מנת לשפר את איכות החיים צרו עמנו קשר טלפוני ויועצינו ישמחו לעמוד לשירותכם טל' 072-2159090.


או הכנסו לכאן  
סקר צרכים לפתרונות נגישות בבית
 
             
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מנחשים מהם המיתוסים הנפוצים על מעלוני מדרגות? היכנסו והכירו את העובדות האמיתיות!
לפניכם מספר פתרונות למדרגות איתם תוכלו להפוך את המדרגות לבטוחות עבור קשישים
נגישות אופטימלית בבית תפקידה להיות כשער לחופש עבור בעלי מוגבלויות: לקויי ראייה, לקויי שמיעה, בעלי מוגבלות שכלית, בעלי מוגבלות גופנית, קשישים, חולים ועוד. כדי להגשים מטרה זו יש לבצע הסדרי נגישות שיאפשרו את עצמאותם במעונם הפרטי. במאמר זה נתרכז בהנגשת תנאי המגורים לבעלי מוגבלויות.
במאמר זה ריכזנו עבורך מידע על קבלת הלוואה לרכישת זרוע הרמה לרכב מן המוסד לביטוח לאומי. החל מתנאי הזכאות דרך סכום ההלוואה לרכישת מתקן ההרמה והתקנתו ועד כיצד ניתן לממש את זכותך ואיך מגישים את הבקשה.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות