whatsapp
כיצד תהפכו את חדר הרחצה שלכם לנגיש?
כיצד תהפכו את חדר הרחצה שלכם לנגיש?


כיצד תהפכו את חדר הרחצה שלכם לנגיש?

אם יש לך או לאדם אהוב צרכים מיוחדים עקב מוגבלות בניידות חדר אמבטיה נגיש ונוח הוא חיוני. חשוב לוודא כי חדר האמבטיה מספק נוחות ונגישות ומאפשר לבצע פעולות היגיינה בסיסיות באופן עצמאי. כיום, ניתן למצוא מגוון אביזרי אמבטיה מותאמים כדי לוודא שהאמבטיה שלכם בטוחה ונוחה עבור אדם עם קושי או מוגבלות בניידות. מדובר במקלחת לנכים, שירותים נגישים, אביזרי שירותים לנכים וכן אביזרי אמבטיה מותאמים נוספים. בנוסף, חדר רחצה נגיש יכול לסייע בהפחתת נפילות ותאונות אחרות שעלולות להתרחש עקב חוסר נגישות.
 
לפניכם מספר צעדים שמומלץ לנקוט על מנת להבטיח שחדר הרחצה יהיה קל לשימוש, ולרוב ניתן לבצע שינויים אלה במהירות:

מקלחת נכים / מקלחון עם גישה ישרה

מקלחון נגיש לנכים זו אולי ההתאמה הגדולה ביותר שתוכלו לעשות בחדר האמבטיה שלכם כדי להפוך אותו לבטוח יותר. מדובר במקלחון שאין לו מדרגה או שפה לפני שנכנסים לאזור המקלחת. כך שאנשים בכל רמות הניידות יכולים להיכנס למקלחת ללא חשש ממעידה. מקלחת כזו מתאימה לכולם לילדים, לאנשים מבוגרים או למשתמשים בכיסא גלגלים.
למקלחון יתרונות רבים:
  • מאפשר גישה קלה יותר למקלחת.
  • מקלחון מונע מהמים להתיז החוצה ומסייע במניעת החלקה מסוכנת.
  • מטפלים יכולים לסייע בקלות ברחצה במידת הצורך.
  • קירות המקלחון מאפשרים שמירה על הפרטיות (אפשרי שימוש בזכוכית חלבית).
  • בדרך כלל מקלחון תופס פחות מקום בחדר הרחצה.
  • חשוב לוודא שתוכנית המקלחון ומידותיו יתאימו למקלחת נגישה וכך ניתן יהיה להכניס בו כיסא רחצה למבוגרים.

ידיות אחיזה

קיימות אפשרויות רבות של ידיות אחיזה למקלחת ולשירותים פונקציונליות ומעוצבות עבור חדר אמבטיה נגיש. זהו פתרון קל ומהיר מאוד להתקנה ולעיתים ניתן להוסיף ידיות מבלי לבצע שינויים גדולים בשיפוץ. מעקות וידיות אחיזה מאפשרים יציבות ומונעות נפילות ופציעות מסוכנות בעת הרחצה. רוב מעקות האחיזה עשויים מפלסטיק קשיח יצוק או נירוסטה. ניתן למקם אותם ליד האסלה, במקלחת או על האמבטיה ובסמוך אליה. ניתן לאחוז בידיות בעת ביצוע תנועות קשות או כאשר זקוקים לעזרה באיזון. משתמשים בכיסא גלגלים יכולים להסתייע בידיות בעת מעבר לשירותים או למקלחת.

 
 

ריצוף מונע החלקה או שטיחים נגד החלקה

ריצוף עמיד להחלקה מציע בטיחות נוספת, במיוחד אם יש לך מקלחת עם גישה ישרה. אם יש לכם מקלחת או אמבטיה רגילים ללא ריצוף מיוחד שווה להשקיע בשטיחונים איכותיים נגד החלקה. שטיח באיכות ירודה שאינו מאובטח כראוי עלול לסכן בנפילה באותה מידה כאילו שאין שטיח כלל. לכן מומלץ לרכוש רק שטיח גומי עבה עם אחיזה מצוינת.
 

שרפרף, מושב או כסא רחצה

כאמור, מקלחון נגיש אמנם עשוי להקל על הרחצה, אך גם אם אתה מסוגל לעמוד אתה עדיין עלול לחוות קושי בעמידה ממושכת לפרקי זמן ארוכים. מקלחת חמה יכולה להיות מעייפת. שילוב של זה עם בעיות שיווי משקל וחדר רטוב עלול להיות לא בטוח. לכן, מומלץ להעזר בשרפרף או כסא רחצה.
כסאות רחצה למבוגרים הם כסאות מעוצבים במיוחד המעניקים תמיכה ונוחות בזמן הרחצה. הם אידיאליים עבור אלה עם בעיות ניידות או טווח תנועה מוגבל. שימוש בכיסא רחצה יכול לסייע בהפחתת הסיכון לנפילות ולהקל על ההעברה אל האמבטיה וממנה. בנוסף, הם יכולים גם לספק נוחות ורוגע בזמן האמבטיה. גם אם יש לך אמבטיה אתה עדיין יכול להשתמש בשרפרף קטן או לקנות קרש אמבטיה שיושב על גבי האמבטיה. ניתן גם לקבע מושב מתקפל לקיר שיאפשר לשמור על גמישות, בהתאם למי משתמש במקלחת.

היתרונות של שימוש בכיסא רחצה למבוגרים כוללים בטיחות משופרת, נגישות טובה יותר, נוחות מוגברת ושיפור העצמאות.
 

תאורה אוטומטית עם חישת תנועה

תאורה אוטומטית יכולה להיות ברכה, במיוחד בלילה או כאשר יש אור מינימלי שנכנס לחדר האמבטיה מהחלונות. תאורה המופעלת בתנועה פירושה שאינכם צריכים לדאוג לגבי איתור מתג האור בחושך, האורות יידלקו כאשר תזוהה תנועה ויכבו כאשר לא תזוהה תנועה. תאורה אוטומטית היא גם חסכונית מאוד באנרגיה, בהתחשב בכך שהיא נכבת כאשר אינה בשימוש.
מבוגרים רבים משתמשים בשירותים במהלך הלילה, ולכן חשוב גם לוודא שהמסדרונות המובילים לשירותים מוארים היטב. תאורת לילה מתאימה במסדרון תאפשר לכם לראות מכשול פוטנציאלי בדרככם בבירור.
 
שפרו את חדר האמבטיה שלכם ושנו את חייכם!
חדר אמבטיה שאינו נגיש יציב קשיים עבור חלק מהאנשים המבוגרים או אלה החיים עם מוגבלות. עם זאת, ביצוע שינויים קלים וחכמים יכול לשנות את הדרך בה מתרחצים. אהובים והמטפלים יזכו בשקט נפשי הודות לאמצעי הבטיחות שהוצגו אבל הכי חשוב, אתם תוכלו להישאר עצמאיים בביתכם במשך זמן רב יותר.

חלק מההצעות שלעיל קלות יותר ליישום מאחרות. אם אתם זקוקים לעיצה כלשהי אנחנו כאן כדי לעזור לכם בכל דרך שנוכל. לייעוץ ופרטים אודות אפשרויות ההנגשה הקיימות צרו קשר בטלפון 072-2159090.
        
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מספר צעדים שמומלץ לנקוט על מנת להבטיח שחדר השירותים והאמבטיה שלכם יהיה בטוח, נגיש, נוח ויאפשר רוגע בזמן הרחצה.
לרבים מאיתנו, כאשר מדברים על נגישות, עולה התמונה של מבנה, המותאם לשימוש לבני אדם, הסובלים ממוגבלויות תנועה שונות. לרובנו, זה מתקשר ישירות עם השימוש בכיסאות גלגלים, אבל אם נסתכל בצורה רחבה יותר על עניין הנגישות,נגיע למסקנה מפתיעה. כולנו צריכים נגישות.
חדר האמבטיה יכול להיות מקום מאוד מסוכן לכולנו, ובעיקר לילדים ולקשישים שבינינו. זאת בגלל סכנת ההחלקה שהיא תוצאה ישירה של אגנית הרחצה החלקה שבאה במגע עם המים. על מנת למנוע ככל האפשר את התרחשותם של מצבי סכנה, מומלץ לנקוט במספר פעולות חשובות שיכולות להציל חיים. הנה לפניכם עשרה טיפים שיסייעו לכם לשמור על ביטחונכם ועל ביטחון היקרים לכם בזמן הרחצה
מגוון פתרונות איכותיים שנועדו להקל על קשישים בעת השימוש בשירותים

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות