whatsapp
האם מעלון מדרגות מפריע למעבר?
האם מעלון מדרגות מפריע למעבר?

האם מעלון מדרגות מפריע למעבר?

 
שאלה שלקוחות שואלים לא פעם לגבי מעלון מדרגות היא האם הוא יפריע לאחרים שמשתמשים במדרגות? דאגה זו מובנת מכיוון שסביר להניח שמשפחה וחברים יצטרכו להשתמש במדרגות ברגל ויסתובבו בבית.
מעלוני מדרגות נועדו למזער הפרעות למעבר מדרגות עבור הולכי רגל אחרים. ברוב המקרים, מעלון כסא למדרגות לא יפריע. עם זאת, יש כמה שיקולים שכדאי לבחון:

עיצוב מתקפל:

מעלוני מדרגות רבים מגיעים עם מושב, משענות ידיים ומדרך רגליים מתקפלים. כאשר הרכיבים אינם בשימוש, ניתן לקפל אותם כדי להקטין את המקום שהמעלון תופס במדרגות, מה שמאפשר יותר מקום על גרם המדרגות ומאפשר להולכי רגל אחרים להשתמש במדרגות בנוחות. 

רוחב גרם מדרגות:

מעלון מדרגות עם רכיבים מתקפלים מאפשר מקום לתנועה רגלית במדרגות לשימושם של אחרים. אם יש לך גרם מדרגות סטנדרטי ברוחב 80-90 ס"מ או יותר, לא אמורות להיות לך בעיות עם תנועה רגילה במדרגות. עם זאת, למרות שזה לא אידיאלי, ניתן לבצע התקנת מעלון מדרגות אפילו בחדר מדרגות צר מאוד עד 64 ס"מ.

מסילה:

מעלון מדרגות בנוי ממסילה שמותקנת לאורך צד אחד של גרם המדרגות, ומשאירה את הצד השני פנוי להולכי רגל. 
המסילה תופסת מעט מאוד מקום בגרם המדרגות 15-19 ס"מ מהקיר או המעקה ולכן היא אינה מהווה מכשול למעבר בטוח ונוח עבור אחרים.

ומה לגבי החלל בחלק העליון והתחתון של גרם המדרגות? 

בהתאם למבנה של ביתכם, המסילה של מעלון המדרגות עשויה לתפוס מעט מקום במסדרון. עם זאת, יצרנים רבים כגון Acorn , מציעים תוספת אופציונאלית למסילה מתרוממת מתקפלת חשמלית. תוספת זו מאפשרת למסילה להתרומם כלפי מעלה ולצאת מהדרך כאשר המעלון אינו בשימוש.
 
מסילה מתרוממת של מעלון מדרגות בפעולה:

חיישני מגע:

חשוב לבחור במעלון מדרגות המצויד בחיישני מגע שעוצרים את המעלון במגע עם אדם או חפץ וכך מוודאים על שמירת בטיחותם במעבר של אחרים.

תחנת עגינה עם סיבוב:

מעלון כסא למדרגות עם אפשרות עגינה במסילה מתעקלת בקצה יסייע במניעת מעידה. באפשרות זו מחנים את מעלון המדרגות מעבר לפינה של החלק העליון או התחתון של גרם המדרגות וכך ניתן להשתמש במעלון כסא בקלות הרחק מהמדרגות עצמן.
אפשרות נוספת היא מסילה ארוכה יותר מהמדרגות. אפשרות זו הגיונית אם נתיב המסילה מרחיק אותה מהדרך בחלק העליון ו/או התחתון. 
שתי האפשרויות השונות לחניית המעלון ממקסמות את השטח בגרם המדרגות ומונעות מהכיסא להפוך לסכנת מעידה בחלק העליון והתחתון של גרם המדרגות.
 
 
למרות כל תכונות העיצוב והבטיחות הללו, חיוני לקחת בחשבון את המבנה והפריסה הספציפית של גרם המדרגות בביתכם והחלל שמסביבו. במקרים מסוימים, התקנת מעלון מדרגות עשויה לדרוש התאמות או שיקולים כדי להבטיח שיש מספיק מקום להולכי רגל אחרים להשתמש במדרגות בנוחות. התקנה וייעוץ מקצועיים יכולים לסייע בטיפול בשיקולים אלו ולהבטיח שמעלון המדרגות ישולב בצורה חלקה בסביבה מבלי לגרום להפרעה למשתמשים אחרים.
 
צרו קשר לייעוץ 
מומחה העיקר הבריאות יגיע אליך הביתה לבדיקה ומדידה וכך יוכל להעריך את גרם המדרגות שלך והאזור שסביבו ולקבוע האם המדרגות בביתך יכולות להכיל מעלון מדרגות. 
לקביעת פגישת ייעוץ חינם ללא התחייבות התקשרו 072-2159090.
 
 
    
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
בשנת 2005 תוקן חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות והוסף פרק הנגישות הקובע את החובה להנגיש מבנים תשתית וסביבה. אבל בפועל, לצערנו, המציאות של אנשים בעלי מוגבלויות בישראל שונה.
מדריך זה יסייע לכם לענות על כמה מהשאלות הכי חשובות שלכם לגבי מחיר מעלון מדרגות.
מעלית פרטית בבית, איכות חיים ללא פשרות. מה ההבדלים בין מעלית ביתית למעלון?
נגישות ובטיחות בבית - כל הפתרונות במקום אחד! יועץ מקצועי מטעמנו יגיע אליכם, יבין בעזרתכם את הצרכים החדשים שלכם, ויציע פתרונות מקיפים שישדרגו בצורה משמעותית את איכות חייכם.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות