whatsapp
מנוף הרמה לנכים משרד הבריאות
מנוף הרמה לנכים משרד הבריאות

מנוף הרמה לנכים משרד הבריאות

למי מיועד מנוף הרמת נכים?

מנופי הרמה מיועדים לנכים אשר אינם מסוגלים לשאת את משקל גופם על הרגליים, לקשישים סיעודיים או לחולים בריאטריים הסובלים מעודף משקל וניידותם מוגבלת או לא קיימת כלל. מנוף להרמת אדם מיועד לשימוש בבית פרטי, בית חולים, מרפאה, בית אבות סיעודי ובכל מקום בו מתגוררים או שוהים מטופלים הזקוקי ם לו. שימוש במנוף מקל מאוד על העברתו של המטופל ומבטל את הצורך במספר מטפלים לצורך הרמת המטופל והעברתו.

לקריאה נוספת > 

מתי משתמשים במנוף סיעודי?

מנוף הרמה לנכים משמש במצבים כגון : ניוון שרירים מסוג ALS ,שיתוק, קוודריפלגיה, המיפלגיה, ומצבים מתקדמים של פרקינסון או מחלות ניווניות אחרות. מנופים משמשים להעברה מהמיטה לכסא גלגלים או לכיסא רחצה באמצעות ערסל. ניתן להשתמש במנוף גם על מנת לשנות מנח ולהפחית את הסיכון לפצע לחץ. כמו כן נהוג להשתמש במנוף להרמת חולים בעלי משקל גוף גבוה. השימוש במנוף מסייע לשמור על בריאותו של המטפל הסיעודי, להפחית שחיקה מצטברת ולהקל על הטיפול היומיומי באדם.

משרד הבריאות משתתף במימון מנוף הרמה לנכים. עבור מי שזקוק למנוף סיעודי, העזרה של המדינה היא באופן טבעי אופציה שכדאי לקחת בחשבון ולבחון האם ניתן לממש אותה. בעמוד זה תמצאו תשובות לשאלות כגון מי זכאי לעזרה, מהו שיעור ההשתתפות וכיצד מתבצע התהליך.

איזה מנוף לנכים אפשר לקבל דרך משרד הבריאות?

למי שזקוק למנוף הרמה לנכים משרד הבריאות מציע מנוף ביתי חשמלי ריצפתי נייד.
מנוף סיעודי לנכים המאפשר הרמת והעברת המטופל על-ידי מטפל או מלווה. המנוף מופעל חשמלית, מוצב על הרצפה וניתן לניוד והזזה מחדר לחדר ומצויד בערסל שבאמצעותו מבצעים את העברת המטופל.
 
שימו לב, משרד הבריאות אינו משתתף במימון מנופים סיעודיים נייחים מכל סוג שהוא.

מי זכאי לתמיכת משרד הבריאות?

אנשים עם מוגבלות פיזית הזקוקים לעזרה מלאה בביצוע מעברים.
על-מנת לקבל מנוף הרמה לנכים דרך משרד הבריאות, יש לספק לו מסמכים המעידים על היקף המוגבלויות של האדם ומידת חומרתן.

מנוף הרמה לנכים משרד הבריאות יינתן בתנאים הבאים:
רק לאחר שבוצעה הדרכה והתנסות ע"י גורם ממליץ המורשה בקהילה.
ההתנסות לפחות של 14 ימים ונמצא כי המנוף עונה על צורכי המטופל והמטפל או המלווה מסוגלים להפעיל את המנוף בבטיחות מרבית.
אישור סופי לזכאות יקבע ע"י משרד הבריאות ובהתאם לנוהל אישור מכשירי שיקום וניידות.

איך מתבצע התהליך למימוש הזכות?

כשישנה זכאות לקבלת מנוף הרמה לנכים משרד הבריאות משתתף ב-90% מהעלות ובתנאי שהאדם קיבל מראש אישור.
 
השלב הראשון בתהליך הוא פנייה אל רופא המשפחה, שיבדוק את הפונה וימלא דו"ח רפואי-סיעודי (ביחד עם אחות במרפאה). בנוסף, תקבלו הפניה לפיזיותרפיסט שמוסמך לספק המלצה על זכאות למנוף הרמה לנכים. בחלק מהמקרים, ייתכן צורך בקבלת חוות דעת מרופא מומחה, על בסיס הפניה מרופא המשפחה.
לאחר שפניתם לרופא המשפחה בקופת החולים והטפסים מולאו באופן מדויק, ולאחר שביקר בביתכם פיזיותרפיסט, תוכלו להגיש את הבקשה בצירוף כל המסמכים ללשכת הבריאות הקרובה לאזור המגורים.
החוק מקציב למשרד הבריאות עד 20 ימי עבודה למתן התשובה, אלא אם כן ישנן נסיבות מיוחדות ובמקרים אלה האישור או הדחייה יגיעו תוך 45 ימי עבודה.
אם הבקשה אושרה, תוכלו לרכוש מנוף הרמה לנכים אצל ספק מורשה.

חשוב לדעת, לצורך התאמה מרבית של המנוף, משרד הבריאות עשוי להעביר מידע לספקים, הכולל את ההמלצה, המפרט ומידע תפקודי ורפואי על המטופל. מבקשי הבקשה המעוניינים לשמור על חיסיון המטופל בהעברת המידע, נדרשים לפנות מיוזמתם ללשכת הבריאות באזור מגוריהם ולבקש זאת.
 
במידה ורכשתם מנוף הרמה לנכים דרך משרד הבריאות המנוף הוא רכוש משרד הבריאות ויש להחזירו עם מעבר המטופל הזכאי למוסד סיעודי או עם תום השימוש.
 
חברת העיקר הבריאות מאפשרת לקנות מנוף הרמה לנכים באופן פרטי במידה ואתם מעוניינים באספקה מיידית מבלי להכנס לתהליך מול משרד הבריאות וגם במקרים שבהם אין אישור מטעם משרד הבריאות,. ברכישה כזו תקבלו את המנוף עד הבית תוך פרק זמן קצר במיוחד כולל הדרכה לתפעול.
 
פורסם בתאריך 04 במרץ 2024 / נכתב ע"י נעמה יפת
 
  
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מנוף הרמה הוא מנוף בצורת זרוע, שאליו מחובר בדרך כלל ערסל מיוחד שניתן להניח מתחת לאדם המוגבל בניידות ולהעבירו בתנוחת שכיבה או ישיבה – על פי הצורך והנוחות. פעולת ההרמה עצמה מתבצעת באמצעות לחיצת כפתור קלה, שמביאה להרמת הערסל מעלה ולכיוון המקום שאליו מעוניינים להעביר את המטופל.
במאמר זה נענה על שאלות אלו ואחרות בכל הנוגע למתקני הרמה לבריכה ונספק סקירה כללית על הסוגים השונים של מעלוני הבריכה הזמינים באתר העיקר הבריאות.
סקירה כללית על מנוף העמדה לנכים, למי מיועד, כיצד הוא פועל ומה היתרונות בשימוש במנוף עבור המטופלים והמטפלים.
מנוף העמדה מאפשר למטפלים להביא את החולים למצב עמידה במצבים שונים, ותורם מאוד לאיכות חייהם. המנוף מיועד לחולים בעלי כוח פיזי מספק, הזקוקים לתמיכה נוספת כדי לעבור למצב עמידה.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות