whatsapp
מימוש זכויות רפואיות
מימוש זכויות רפואיות

מימוש זכויות רפואיות

בחוקים השונים של רשויות המדינה, ביניהן המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, קרנות הפנסיה, חברות הביטוח ומשרד הביטחון, מופיעים סעיפים שונים המתייחסים למקרים של תאונה, פציעה או מחלה וקובעים, כי במקרים אלה יש לאותו אדם זכות לתבוע פיצוי כספי ו/או קצבה מהמוסדות השונים על מנת שיוכל לממן חלק מההוצאות הרפואיות ולהמשיך לחיות בכבוד.
במקרים אשר נגרמו בתנאים מסוימים ואשר יש להן השפעה על המשך תפקודו של אדם, אדם לא תמיד יודע מהן הזכויות אותן הוא יכול לממש מכיוון שמדובר בסעיפים הכתובים בחוקי המוסדות ואינם מופצים בדרך כלל ברבים. במקרים אחרים אנשים אינם מעוניינים להתחיל בתהליך של תביעת פיצויים וכספים, משום שהם יודעים שמדובר בתהליך שעלול להיות ארוך, מייגע ומתיש.
מימוש זכויות רפואיות – קבלת סיוע מקצועי
מכיוון שאנשים לא מודעים לזכויות שלהם במקרים של פציעה או מחלה ומכיוון שהם לא תמיד מעוניינים להיכנס לתהליך ארוך טווח שכזה, הוקמו חברות המתמחות בסיוע בתחום שנקרא "מימוש זכויות רפואיות". חברות אלה מעסיקות אנשי מקצוע ובהם רופאים, יועצי מס ומנהלי תיקים, בעלי ידע וניסיון רב שנים בתחום. אנשי מקצוע אלה בוחנים בצורה מדוקדקת כל מקרה לגופו, ומחליטים באילו מקרים ישנו סיכוי גבוה להצלחה  בתיק התביעה.
נציגי החברה מלווים כל לקוח בכל התהליכים הבירוקראטיים, באיסוף כל החומר הדרוש לבניית התיק, בעמידה בפני ועדה רפואית כולל צירוף של חוות דעת רפואית במקרה הצורך ובביצוע כל הדרוש על מנת להבטיח שהלקוח יקבל את כל הפיצויים והכספים המגיעים לו.
חשוב לציין, כי הפיצויים הניתנים לאדם שנפגע בתאונת עבודה או בתאונת דרכים או לאדם אשר חלה במחלות מסוימות, נקבעים על פי חומרת מצבו ועל פי ההשלכות השונות שיש למצבו על יכולתו להמשיך לתפקד ולהשתכר.
לפניכם רשימה חלקית של מצבים ומקרים בהם מומלץ מאוד לפנות לחברה המתמחה במימוש זכויות רפואיות:
פטור מתשלום מס הכנסה – אדם הסובל ממחלה שבגינה נקבעו לו 100% נכות או ממספר מחלות שבשקלול כולל נקבעו לו בגינן 90% נכות זכאי לקבלת פטור מתשלום מס הכנסה.
אובדן כושר עבודה – במקרה שבו אדם סובל ממחלה או מפגיעה אשר אחת ההשלכות שלה היא אובדן כושר עבודה או פגיעה בכושר העבודה, הוא זכאי בחלק מהמקרים לקבל פיצויים. קבלת הפיצויים מותנית בכך שלאותו אדם יש ביטוח אובדן כושר עבודה במסגרת חוזה העבודה שלו או במסגרת ביטוח אחר.
גמלת נכות כללית – אדם החולה במחלה שאחת מהשלכותיה היא פגיעה בכושר העבודה וביכולת ההשתכרות, זכאי, בחלק מהמקרים, לקבל גמלת נכות כללית מהביטוח הלאומי. מדובר בדרך כלל במחלות כגון סוכרת, קרוהן, אי ספיקת כליות, בעיות אורטופדיות ועוד.
גמלת נכות עבודה – אדם אשר נגרמה לו תאונת עבודה ונותר מוגבל כתוצאה ממנה וכן אדם שחלה במחלת מקצוע (מחלה שנגרמה כתוצאה מתחום עיסוקו) זכאים בחלק מהמקרים לקבל גמלת נכות עבודה.
קצבת ניידות – בתנאים מסוימים תושב המדינה אשר מלאו לו לפחות 3 שנים ואשר טרם הגיע לגיל פרישה ואשר סובל ממגבלות ניידות מסוימות שמוגדרות בחוק, זכאי לקצבה חודשית בעבור הוצאות הניידות שעליו לשלם.
קצבת סיעוד – אדם שהגיע לגיל פרישה ואשר נזקק לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות כגון התלבשות, אכילה, ניידות בבית ועוד, זכאי בחלק מהמקרים לקבלת קצבת סיעוד. קצבה זו מיועדת לשכירת שירותיו של אדם שיסייע לו בביצוע פעולות אלה ואחרות.
ישנם מצבים נוספים בהם מומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום של מימוש זכויות רפואיות, כגון זכאות לקצבת שירותים מיוחדים או לקצבת תלויים, זכאות לגמלת ילד נכה, זכאות לפטור רפואי ממס ועוד. לכן, בכל מקרה שבו אתם או ילדיכם נפגעתם ולפגיעה יש השלכות על עתידכם, כגון תאונת עבודה, פגיעה אשר הביאה לפגיעה בכושר העבודה שלכם, פגיעה אשר גרמה לכם לנכות ועוד, חשוב שתפנו למומחים בתחום על מנת שתקבלו את כל הפיצויים והקצבאות המגיעים לכם על פי חוק.
מימוש זכויות רפואיות הוא תחום שמאוד התפתח בשנים האחרונות, ולכן חשוב מאוד שאם חליתם או נפצעתם לא תוותרו, ותפנו לחברה שתלווה אתכם לאורך כל הדרך ותדאג לכך שתקבלו את כל הזכויות והכספים שמגיעים לכם.
בהצלחה!
  
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
נפגעתם בתאונה, חליתם במחלה רוב הסיכויים שמגיע לכם כסף ממספר גורמים! רוצים לקבל מידע על אפשרויות מימוש הזכויות הרפואיות שלכם קראו את המאמר.
אם אתם משמשים אפוטרופוס לחסויים ורוצים להקל על עצמכם מבלי לפגוע בטיפול הרפואי והשיקומי שמגיע להם – אתם בדיוק במקום הנכון
פוליסת ביטוח סיעודית מורכבת מסעיפים שונים ומאפשרת לאדם הרוכש אותה לקבל שירות וטיפול במגוון בעיות במקרה בו הוא הופך להיות במצב סיעודי
ביטוח סיעודי הוא כיסוי ביטוחי שאינו נכלל בחוק הבריאות הממלכתי, אדם המעוניין לבטח את עצמו ואת משפחתו בביטוח סיעודי חשוב שיבדוק את מגוון ההצעות השונות הקימות.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות