whatsapp

מיטות סיעודיות

Socrate באישור מכון התקנים
₪5,100
משלוח חינם
402 GUESS מיטת בית חולים עם מעקה מגלוון
₪9,800
משלוח חינם
402 GUESS מיטת בית חולים עם מעקה ABS
₪9,800
משלוח חינם
דאלי חבילה בהנחה
₪7,100
משלוח 300 ₪
Giant רוחב 120 ס"מ
₪24,390
משלוח חינם
Evario standart intercontinental design
₪21,900
משלוח חינם
Westfalia III
₪10,998
משלוח 300 ₪
K012-HP מיטת בית חולים עם מעקה מגולוון
₪7,200
משלוח חינם
לשומרי שבת
עם 2 מנואלות ELEGANT
₪1,350₪1590
מיטות סיעודיות

מיטה סיעודית חשמלית – נוחות ובטיחות

כאשר מחפשים מיטה לחולה סיעודי, לקשיש או לנכה צריכים להנחות אותנו שני גורמים: בטיחות המיטה בעבור המטופל הסיעודי והאפשרות של המיטה להתכוונן למספר מצבים, הן על מנת לספק נוחות מירבית לשוכב עליה והן על מנת לאפשר למטפלים בו לספק לו את כל הטיפולים הדרושים.


כיום, ניתן לקנות מיטה סיעודית חשמלית נוחה וקלה במיוחד, המאפשרת ניוד במידת הצורך.  ניתן לרכוש גם מיטה סיעודית זוגית אשר מאפשרת לשני בני הזוג לשכב זה לצד זה, כשכל מיטה ניתנת לכוונון בנפרד. 

מיטות סיעודיות לנכים – נוחות היא מילת המפתח

חולים סיעודיים מרותקים, בדרך כלל, למיטתם, וזקוקים לטיפולים שונים על מנת לשמר את איכות חייהם. הדרך הטובה ביותר לספק להם את הטיפול המסור הזה מתחילה במיטה עליה הם שוכבים. שכיבה על מיטה רגילה עלולה להחמיר את מצבם, שכן היא אינה מאפשרת כוונון נכון ונוח של משענת המיטה ושל מסעד הרגליים. מיטה סיעודית לנכים, לעומת זאת, מתכווננת ומספקת את היכולת לשנות בצורה נוחה וקלה יותר את תנוחתו של המטופל (חיוני למניעת פצעי לחץ ולטיפול בהם – אם נוצרו).


מיטות סיעודיות לנכים מתכווננות ומקלות לא רק על החולים עצמם, אלא גם על הצוות המטפל, שכן אפשרויות הכוונון שלהן מאפשרות לבצע את כל סוגי הבדיקות, כולל בדיקות דם, ניקיון, פיזותרפיה ועוד. חשוב לקנות מיטה סיעודית איכותית, על מנת שתחזיק מעמד לאורך זמן – ללא תקלות במנגנונים או הישברות של השלד.

מה חשוב לוודא לפני רכישת מיטה סיעודית חשמלית?

כאמור, מיטות סיעודיות נועדו לספק גם למטופל הנזקק לעזרה סיעודית וגם למטפלים בו את הנוחות המקסימלית. מכיוון שמטופלים סיעודיים נזקקים בדרך כלל למגוון רחב של טיפולים, כגון מתן תרופות באמצעות עמודי עירוי (אינפוזיה), ביצוע תרגילי פיזיותרפיה, העברה ממקום למקום ועוד, הרי שחשוב מאוד שהם ישכבו בצורה נוחה על מיטה שתאפשר לצוות הסיעודי לגשת אליהם ולטפל בהם בנוחות מירבית. מיטות סיעודיות חשמליות הן מיטות מתכווננות גם בחלק של הראש וגם בחלק של הרגליים, ולכן הן מאפשרות למטופל לשנות תנוחה בקלות ולמטפלים – לגשת אליו מזוויות שונות, בהתאם לטיפול הנדרש.


חשוב מאוד לרכוש רק מיטה סיעודית חשמלית שמתאימה לצורכי המטופל ולוודא שהיא מגיעה עם אחריות – על מנת שבכל מקרה של תקלה יהיה לכם אל מי לפנות. 

מיטה סיעודית – בטיחות מרבית

עבור קשישים, נכים או מטופלים סיעודיים שמרותקים למיטתם בגלל חוסר יכולת להפעיל את שרירי גופם, מומלץ מאוד לרכוש מיטה סיעודית איכותית. זאת משום שמיטה שכזו תבטיח, ככל שרק ניתן, שהחולה לא ייפול מהמיטה מחד, אבל גם ששריריו לא יתנוונו לחלוטין. מניעת הנפילות מתבצעת באמצעות מעקה ייעודי שהוא חלק בלתי נפרד מהמיטה הסיעודית (בדגמים בהם לא קיים מעקה קיימת אפשרות להוסיף כזה), ומניעת הניוון מתבצעת באמצעות מנגנוני הכוונון של המיטה.


מיטות סיעודיות מגיעות עם מנגנון כוונון של החלק התחתון ושל החלק העליון, כך שניתן לשנות גם את זווית המנח של הרגליים וגם את זו של הגב. בדרך זו ניתן לבצע תרגילי פיזיותרפיה ברמה כזו או אחרת על פי יכולתו של המטופל, ולהבטיח כי הוא ממשיך להזיז את גפיו. בדרך זו, כאמור, גם מונעים את ניוון השרירים וגם מונעים את היווצרותם של פצעי לחץ (או מקלים על המצב אם נגרמו כבר כאלה). 

מילון מושגים שחשוב להכיר:

     

תשובות לשאלות חשובות בנוגע למיטות סיעודיות:

האם משרד הבריאות משתתף במימון מיטה סיעודית?

משרד הבריאות משתתף בחלק מהמקרים במימון רכישה של מיטות סיעודיות. פירוט על הזכאות ועל האופן בו מתבצע התהליך למימוש הזכות ניתן לקרוא במאמר הבא - מיטה סיעודית דרך משרד הבריאות.
 

איך לבחור מיטה סיעודית?

ישנם מגוון סוגים של מיטות סיעודיות, ביניהם מיטות סיעודיות הידראוליות (מכניות), מיטות סיעודיות חשמליות, מיטה סיעודית נמוכה, מיטת פאולר מלא, מיטות סיעודיות לכבדי משקל ועוד. למידע מעמיק על מגוון סוגי המיטות היכנסו למאמר - מהם הסוגים המרכזיים של מיטות סיעודיות.
 

מה ההבדל בין מיטת בית חולים סיעודית למיטה מתכווננת?

מיטה מתכווננת חשמלית מאפשרת להרים / להוריד את הראש והרגליים מזווית שכיבה לזווית ישיבה ונועדה להשתלב בסביבה ביתית בצורה דקורטיבית ולאו דווקא תועלתנית פרקטית. לעומת זאת, מיטת בית חולים סיעודית תועלתנית ומסייעת למשתמש בה, וכן למטפלים בו. מיטות סיעודיות מגיעות עם מעקה משני צידי המיטה למען בטיחות המטופל ומניעת נפילות. המעקה מתרומם ויורד, כשיש צורך להוריד את החולה או לטפל בו. המיטה ניתנת לכוונון במספר אפשרויות: זווית הראש, זווית הרגלים, שיפוע כללי וגובה המיטה מתכוונן. המיטה יכולה גם לעלות ולרדת, ובכך מקלה על הירידה והעלייה למיטה, ואת הטיפול בחולה.
 

למי מיועדת מיטה סיעודית?

מיטה סיעודית מיועדת לחולים המרותקים למיטה, עבור חולים עם צרכים מיוחדים, עבור אנשים סיעודיים או עבור חולים המשתחררים מבית החולים על מנת לשהות בבית, בסביבה הבריאה והטובה עבורם ביותר.

המיטה מסייעת למשתמש בה, וכן למטפלים בו, והיא ניידת וקלה לניקוי.
 

באיזה סוג מזרן ניתן להשתמש במיטה סיעודית?

עם מיטה סיעודית (חשמלית או הידראולית) ניתן להשתמש במגוון סוגי מזרונים: קצף זיכרון, לטקס ומזרנים היברידיים הם בדרך כלל הבחירה הטובה ביותר לשימוש עם מיטה סיעודית מתכווננת. הם גמישים מספיק כדי להתאים לקימורי הבסיס. באתר העיקר הבריאות קיים קטלוג מזרנים לפצעי לחץ ולמיטות סיעודיות.

 

מיטות סיעודיות מידות - האם יש מידות שונות?

מידות מיטה סיעודית סטנדרטית: אורכה הפנימי 200 ס"מ ורוחבה 90 ס"מ. עם זאת, ישנן מיטות סיעודיות במידות קצת שונות, שאורכן הפנימי מגיע עד 240 ס"מ ורוחבן 120 ס"מ. מיטות סיעודיות מגיעות גם באפשרויות משקל רבות ושונות. בדרך כלל, מיטת בית חולים גריאטרית מציעה יכולת משקל גבוהה יותר ומידות גדולות יותר.

האם ניתן להשתמש במזרן רגיל על מיטה סיעודית?

ניתן להשתמש במזרן המיועד למיטה מתכווננת, במזרני ויסקו או במזרני לטקס. מזרן טוב למיטה סיעודית חשמלית (או הידראולית) צריך לספק תמיכה אמינה למטופל העובר מטיפול בבית החולים לטיפול ביתי. מזרני אוויר היברידיים המקלים על הלחץ ומיועדים למיטות סיעודיות יהיו בחירה מצוינת לטיפול בבית.

 

כיצד מרכיבים את המיטה הסיעודית בבית?

הרכבת והתקנת מיטה סיעודית מתבצעת בבית הלקוח על ידי מרכיב מקצועי. אנחנו דואגים לכך בעת האספקה.
 

כמה עולה מיטה סיעודית?

באתר העיקר הבריאות קיים מחירון מפורט עבור מגוון דגמים של מיטות סיעודיות מכניות, חשמליות, היי לו או פאולר מלא. ניתן למצוא מיטות סיעודיות בטווחי מחירים שונים אשר נעים בין 2960 ש"ח ועד 20,000 ש"ח למיטה סיעודית זוגית מתקדמת.
   

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות