whatsapp
חשיבותו של בית נגיש בגיל השלישי
חשיבותו של בית נגיש בגיל השלישי

מהו בית נגיש?

מכיוון שבעבודתי אני מבצעת מחקרים על נושאים רבים ומגוונים, החל מציוד למוסך, עבור בהשכרת רכב וכלה בציוד חדיש המיועד לקשישים, יכולתי להציע לאמי את כל מה שצריך כדי להפוך את ביתה לבית נגיש, היינו – בית שמותאם לכל צרכיה כמי שנכנסת עכשיו אל אותו הגיל השלישי הזה, שאין לדעת מה יביא איתו. הדבר הראשון שהצעתי לה לעשות הוא, כמובן, להתקין לחצן מצוקה מתקדם בבית, כזה שבלחיצה אחת יזעיק גם גורמים רפואיים וגם אותי. לזה היא הסכימה מיד, משום שכמי שסובלת הרבה פעמים מסחרחורות היא יודעת שהיא צריכה את זה. מעבר לכך הצעתי לה לקנות או לשכור לחצן מצוקה שהוא גם מכשיר איתור (GPS), על מנת שכאשר היא יוצאת החוצה וחס וחלילה נזקקת לסיוע, ניתן יהיה לאתר אותה במהירות ולספק לה את העזרה הדרושה. לזה היא לא כל כך נטתה להסכים, כי היא חשבה שזה מוגזם עבור אישה עצמאית כל כך, אבל ברגע שסיפרתי לה שהמכשיר נראה כמו טלפון סלולרי לכל דבר וגם משמש ככזה, היא בהחלט הסכימה ואפילו אמרה שזה רעיון ממש מצוין. לחצן זה יכול, כמובן, לשמש אותה גם בתוך הבית ובעצם – בכל מקום בו היא נמצאת. בנוסף דיברנו על מצלמות אבטחה ביתיות שאפשר להתקין בבית, אבל סיכמנו שזה יהיה רלוונטי רק אם וכאשר היא תזדקק למטפל/ת צמוד/ה, בתקווה, כמובן, שהיא לא תזדקק.
ניידות ונגישות בלתי מוגבלות
עוד דבר שאמי ואני הסכמנו עליו במהלך אותה שיחה היה, שאם היא תזדקק לכיסא גלגלים נתקין בביתה מעלון כיסא שיאפשר לה לעלות אל הקומה השנייה בקלות ומבלי להזדקק לסיוע של אדם נוסף. כמובן שהדיבורים, תודה לאל, היו דיבורים בעלמא, שכן אמי היא, כאמור, אישה פעילה ועצמאית, אולם נדמה לי שרצינו לכסות את כל האפשרויות באותה שיחה, מכיוון ששתינו ידענו שלא נרצה לקיים אותה שוב. אמרתי לה שיש גם אפשרות של התקנת מעלית בבית, אבל היא, פולנייה שכמותה, מעוניינת לחסוך ככל האפשר ולכן מעדיפה מעלון. אבל, כמו שהיא אמרה, "טוב לדעת שהאפשרות קיימת". בסוף השיחה הזאת סיפרתי לאמא, שיש היום גם אפשרות לשכור שירותי מומחים בתחום של בית נגיש, שיאבחנו את צרכיה ויאבזרו את הבית בהתאם. היא הנהנה בראשה, הסתכלה בשעון ואמרה שהיא ממש צריכה ללכת, כי החברות כבר מחכות לה בבית הקפה, ואני הבנתי שהיא מיצתה את השיחה הזאת וחיבקתי אותה ארוכות. אין ספק שזה לא פשוט כשההורים מזדקנים, אבל חשוב להיות שם בשבילם ולתמוך בהם בכל מצב, ממש כמו שהם עשו מאז שהיינו תינוקות ולמעשה – עד היום. אז אם גם ההורים שלכם נכנסים לגיל השלישי, דאגו להם והפכו את ביתם לבית נגיש, שישפר בצורה משמעותית את איכות חייהם. רק בריאות!         
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
צוות העיקר הבריאות ייתן לך מענה מקיף וילווה אותך מ א' ועד ת' משלבי התכנון, דרך המדידות ועד להתקנת המעלון בביתך
נשתף אתכם במה שלמדנו מהלקוחות שלנו. במאמר זה ריכזנו את הסיבות העיקריות שלהם לקבלת החלטה בנוגע להתקנת מעלון כיסא.
בית נגיש בזכות הטכנולוגיה המתקדמת ועזרי הבטיחות הנפלאים, אפשר להפוך כמעט כל מקום מגורים לבית נגיש. איך עושים את זה את המידע המלא תוכלו למצוא במאמר שלפניכם
מדריך זה יסייע לכם לענות על כמה מהשאלות הכי חשובות שלכם לגבי מחיר מעלון מדרגות.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות