whatsapp
משקל לתינוק תינוקות
משקל לתינוק תינוקות

משקל לתינוק, משקלים לתינוקות


כשנולד תינוק אנחנו, כהורים, רוצים לדעת בכל רגע נתון שהוא בריא ומתפתח בצורה תקינה ומתאימה לגילו. לכן, אנחנו מספקים לו סביבה מתאימה לשינה ולמשחק, דואגים להלבישו בבגדים המתאימים לעונה וכמובן – מספקים לו מזון, חום ואהבה, החיוניים כל כך להתפתחותו התקינה. כדי לדעת שהוא "עומד בקריטריונים" המקובלים – עולה במשקל כמו שצריך ומבצע את הפעולות שהוא אמור לבצע בגילו (חיוך, הושטת ידיים לחפצים, התהפכויות, זחילה וכד'), אנחנו הולכים איתו הרבה פעמים לטיפת חלב. שם האחות שוקלת אותו באמצעות משקל לתינוק, מודדת אותו, נותנת חיסונים כשצריך ובודקת אם הוא מבצע את הפעולות אותן הוא אמור לבצע בגילו.
אם בבדיקה נמצא שהוא לא עולה מספיק במשקל, אנחנו נדרשים להגיע איתו כעבור פרק זמן מסוים שוב, כדי לוודא שהוא השלים את החסר ועלה במשקל על פי העקומות המתאימות לאחוזון בו הוא נמצא. על מנת לחסוך את הביקורים התכופים בטיפת חלב ולהיות כל הזמן עם היד על הדופק, ניתן לרכוש משקל לתינוק ביתי.

משקל תינוק תקין – על פי גיל
תינוק נולד במשקל מסוים, המושפע מהרבה גורמים, ביניהם מועד הלידה, בעיות רפואיות של האם בעת ההיריון (כגון סוכרת), עישון וצריכת אלכוהול ו/או סמים על ידי האם בתקופת ההיריון ועוד. בימים הראשונים שלאחר הלידה משקלו של התינוק יורד באופן טבעי בכ-10 אחוזים, ובתקופה שלאחר מכן מצפים לעלייה של לפחות 30 גרם בכל יום ו-150 גרם בשבוע. בתקופה שבין גיל 3 חודשים ל-6 חודשים התינוק אמור להכפיל את משקל הלידה שלו ובגיל שנה הוא אמור לשקול פי 3 מהמשקל בו נולד. לאחר גיל שנה הצפי הוא לתוספת של כ-3-2 ק"ג בכל שנה.

פתרון מצוין לתינוקות יונקים
תינוקות יונקים בדרך כלל עולים במשקל בצורה איטית יותר מתינוקות הניזונים מתחליפי חלב. זאת גם משום שתחליפי החלב מכילים  לעתים יותר שומן מחלב האם, וגם משום שהתינוקות אוכלים כמויות יותר גדולות ממנו. לכן, הרבה פעמים משקלם של תינוקות יונקים יהיה נמוך יותר ולא יתאים לעקומות שעל פיהן מודדים את קצב הגדילה בטיפת חלב. למרות זאת, אם משקל לתינוקות יונקים עולה לפחות ב-20 גרם ביום זה נחשב תקין. כדי לדעת אם זה אכן קורה ולא להילחץ ממה שמראות העקומות, כדאי מאוד לרכוש משקל תינוק ביתי. באמצעות המשקל ניתן לדעת בדיוק כמה גרמים עלה התינוק בכל יום ובכל שבוע, ולטפל במצב בהתאם. אם הוא עולה בשבוע בכ-140 גרם ויותר, הרי שסביר להניח שהמצב תקין ואין סיבה לדאגה. אם הוא עולה פחות מכך, חשוב לשים לב ולגשת להתייעצות עם אחות טיפת חלב או עם הרופאה המטפלת, כדי לדעת אם צריך לנסות להגביר את קצב ייצור החלב של האם או לתת תוספת של תחליף חלב.

פתרון מצוין להורים
משקל לתינוק מאפשר לנו, ההורים, להיות כל הזמן עם היד על הדופק ולדעת אם התינוק שלנו מקבל את התזונה המספיקה והדרושה לגדילתו ולהתפתחותו. במקום לרוץ כל כמה ימים לטיפת חלב או לקופת החולים כדי לשקול את התינוק, אפשר לשקול אותו בצורה רגועה ונינוחה בבית, ולדעת בדיוק מה קורה. כל מה שצריך לעשות הוא לאפס את המשקל, להניח את התינוק עליו ותוך שניות לדעת כמה הוא שוקל. משקל תינוק Beurer מציג את התוצאה בשנתות של 5 גרם, כך שהתוצאה היא המדויקת ביותר שניתן לקבל.

תנו לגדול בשקט
אם לסכם, אין ספק כי משקל לתינוק שנמצא אצלנו בבית יאפשר לנו להיות רגועים ושקטים יותר בכל הנוגע לקצב גדילתו של התינוק. בלי להיטרטר לטיפת חלב, בלי לילות ללא שינה כי "אולי התינוק לא עולה מספיק במשקל" ובלי מאמץ בכלל – אפשר לדעת בדיוק מה קורה ולטפל בהתאם. רכישת משקל לתינוק  Beurer מבטיחה לנו פשטות הפעלה, דיוק מרבי ועמידות לאורך זמן. רק בריאות!     

כתבה גב' שיר שמולביץ.

למאמרים ולמידע נוסף בנושא תינוקות הריון ולידה לחץ כאן!
   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
הריון תקופה נפלאה אבל לפעמים נשים סובלות מכאבי גב וכאבים אחרים חשוב ללמוד ולהכיר את מגוון המוצרים שיכולים לעזור
בשעה טובה! את בוודאי מתקרבת ללידה ומחפשת דרכים להקל על כאבי הצירים ולהכין את גופך לרגע המרגש. העצות הבאות יעזרו לך להקל על צירי הלידה ולהעלות את רמת הנוחות שלך.
משקל לתינוק תינוקות יונקים מאפשר לנו, ההורים, להיות כל הזמן עם היד על הדופק ולדעת אם התינוק שלנו מקבל את התזונה המספיקה והדרושה לגדילתו ולהתפתחותו. במקום לרוץ כל כמה ימים לטיפת חלב או לקופת החולים כדי לשקול את התינוק, אפשר לשקול אותו בצורה רגועה ונינוחה בבית, ולדעת בדיוק מה קורה. כל מה שצריך לעשות הוא לאפס את המשקל, להניח את התינוק עליו ותוך שניות לדעת כמה הוא שוקל. משקל תינוק Beurer מציג את התוצאה בשנתות של 5 גרם, כך שהתוצאה היא המדויקת ביותר שניתן לקבל.
אם את מרגישה התרופפות של שליטה בסוגרים, הבאה לידי ביטוי בטפטוף בלתי רצוני של שתן כשאת מתעטשת או משתעלת למשל, כנראה שאת צריכה לחזק את שרירי רצפת האגן. הכירי את תרגילי קיגל – התרגילים שיעזרו לך לעשות את זה נכון, ולמנוע דליפת שתן גם אם זו כבר החלה.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות