whatsapp
דגמים אנטומיים ועזרי המחשה
דגמים אנטומיים ועזרי המחשה

דגמים אנטומיים ועזרי המחשה

כל מוסד חינוכי ומוסד רפואי צריכים דגמים אנטומיים.

·         מוסדות חינוכיים – על מנת להשתמש בהם בשיעורי אנטומיה וביולוגיה ולהמחיש באמצעותם תהליכים המתרחשים בגוף. 

·         מוסדות רפואיים – בשיעורי הוראה לסטודנטים הלומדים רפואה וצריכים להכיר את גוף האדם מכף רגל ועד ראש – תרתי משמע.

על מנת להבטיח שהחומר הלימודי מועבר בצורה הטובה ביותר, חשוב להיעזר בדגמים אנטומיים איכותיים, הבנויים לעילא ולעילא. דגמים אלה, בשילוב עזרים נוספים כמו מפות גוף האדם, למשל, מהווים את הבסיס החיוני לכל מי שרוצה ו/או צריך ללמוד אודות גוף האדם ודרכי פעולתו.

אילו דגמים אנטומיים ניתן להשיג?

למעשה, ניצן להשיג היום דגם כמעט של כל איבר בגוף: השלד וחלקיו השונים, גולגלות, עמוד השדרה, עיניים, איברי הרבייה, שרירים, מוח, שיניים ולסתות, מפרקים, מערכת העצבים, לב ומערכת הדם, מערכת הנשימה, מערכת העיכול, אגן הירכיים ועוד. הטכנולוגיה המתקדמת של היום מאפשרת לייצר דגם של כל איבר כמעט, כשהוא נראה ממש כמו האיבר עצמו. כמובן שיש הרבה מאוד היצע בתחום, ולכן חשוב לבחור נכון את החברה ממנה מבצעים את הרכישה בסופו של דבר.

על מה חשוב לשים דגש?

לפני שרוכשים דגמים אנטומיים, מפות גוף האדם ועזרים אנטומיים אחרים, חשוב להקפיד על הפרמטרים הבאים:

·         דיוק העיצוב – כמובן שהפרמטר הראשון בחשיבותו הוא דיוק המבנה האנטומי. אחרי הכול, כשלומדים אודות גוף האדם חשוב מאוד להכיר את האיברים השונים בדיוק כפי שהם אכן נראים. כשמדובר לא בדגמים אלא בעזרים אחרים כמו מפות גוף האדם או מפות המסבירות על אופן פעולתם של איברים בגופנו, חשוב לתת את הדגש על איורים ברורים ועל הסברים טקטואליים מובנים. מפות שלא תהיינה ברורות דיין לא יעשו את העבודה, ואי אפשר יהיה להסתך עליהן בכלל. 

·         המלצות אודות החברה המשווקת – על מנת להיות בטוחים שאתם מקבלים עזרים אנטומיים איכותיים ומדויקים, ולא משנה אם מדובר בדגמים, במפות ו/או בעזרים נלווים נוספים (ציוד מעבדה, ציוד אורקולי, עזרי הוראה בתחומים משלימים ועוד) – כדאי שתעבדו עם חברה שקיבלתם עליה המלצות מגופים אחרים שנעזרים בשירותיה. כשאתם יוצרים קשרים עסקיים עם חברה שכזאת, רוב הסיכויים שתקבלו לא רק מוצרים איכותיים, אלא גם שירות מקצועי וזמינות מלאה לאורך כל תקופת ההתקשרות. 

·         לקוחות שמדברים בעד עצמם – חברה המספקת דגמים אנטומיים ועזרי הוראה נוספים לגופים ולמוסדות נחשבים בתחום החינוך והרפואה, תהיה, בדרך כלל, חברה שבהחלט ניתן לסמוך עליה.  

·         אחריות על כל מוצר – לפני שבוחרים חברה שתספק לכם את העזרים הדרושים למוסד החינוכי או הרפואי שבבעלותכם, חשוב שתוודאו שכל המוצרים שתקבלו ממנה יגיעו אליכם עם אחריות מלאה. כך, בכל מקרה של תקלה או בעיה, תוכלו לפנות אל החברה המשווקת או אל היצרן ולקבל שירות שיאפשר לכם להמשיך להשתמש במוצרים שרכשתם.

בחירה נכונה – יותר הבנה

לא משנה אם הדגמים האנטומיים, מפות גוף האדם ושאר עזרי ההוראה נדרשים למוסד חינוכי או רפואי, חשוב שהם יהיו איכותיים מספיק כדי לשמש את המוסד ואת תלמידיו לאורך זמן. בחירה נכונה שלכם תאפשר למורים ולמרצים להמחיש לתלמידים בצורה הרבה יותר טובה את התהליכים השונים המתרחשים בגופנו ולהשיג הבנה מלאה של תהליכים אלו.

חשוב לזכור: עזרים אלה מיועדים למוסדות כגון אוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר, גני ילדים, מוזיאוני מדע, מוסדות המעבירים חוגי מדע, בתי חולים ולקוחות פרטיים. דור העתיד שלנו מחונך על פיהם ולכם חשוב שהם יהיו מדויקים ואיכותיים. לאור זאת, כדאי מאוד לבצע סקר שוק מקיף ויסודי, שיאפשר לכם לאתר את החברה שתספק לכם דגמים אנטומיים ואמצעי המחשה נוספים בדגש על איכות ואחריות.

נכתב על ידי שיר שמוליביץ.

  

     
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
הדגמים האנטומיים, מפות גוף האדם ושאר עזרי ההוראה חשוב שהם יהיו איכותיים מספיק כדי לשמש את המוסד ואת תלמידיו לאורך זמן
הדרך החדשה ללמוד וללמד על האנטומיה האנושית
דגמים אנטומיים הם כלי נהדר שבו מחנכים יכולים להשתמש כדי ללמד על גוף האדם על כל חלקיו בעת לימוד אנטומיה ופיזיולוגיה.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות