whatsapp
דגמים אנטומיים למכירה למרפאות, מעבדות וכיתות הוראה
דגמים אנטומיים למכירה למרפאות, מעבדות וכיתות הוראה

דגמים אנטומיים למכירה למרפאות, מעבדות וכיתות הוראה

היכרות מעמיקה עם מבנה התאים והרקמות היא תנאי מוקדם להבנת הפיזיולוגיה, או התפקוד, של מערכות האיברים השונות. ללא כלים ויזואליים העומדים לרשותכם, קשה להפוך את האנטומיה האנושית למרתקת וברורה. רקמות אנושיות משומרות אינן זמינות למטרות חינוכיות, וכאשר הן כן, מצב הדגימות בדרך כלל אינו משביע רצון כדי להראות מורפולוגיה מפורטת. מבנים רבים, כמו מרכיבי האוזן התיכונה והפנימית, הם הרבה יותר מדי קטנים ללימוד נוח מדגימות טבעיות. דגמים אנטומיים הם כלי נהדר שבו מחנכים יכולים להשתמש כדי ללמד על גוף האדם על כל חלקיו בעת לימוד אנטומיה ופיזיולוגיה.

למה משמשים דגמים אנטומיים?

מודלים אנטומיים משמשים לכמה מטרות עיקריות: תכנון טרום ניתוחי, אימון והדרכה.
  • תכנון טרום ניתוחי: דגמים אנטומיים הם משאב רב ערך לתכנון פרוצדורות כירורגיות מורכבות או לבדיקה האם הצורה והגודל של השתל מתאימים או לא לפני הנחתו. ישנם מודלים אנטומיים לניתוחי לב, ניתוחי כלי דם והשתלות ועוד.
  • הדרכה: מודלים אנטומיים משמשים גם בפעילויות הוראה ולמידה, במיוחד להכשרת אנשי מקצוע בתחום הבריאות בבתי ספר, אוניברסיטאות ומרכזי הדרכה. מודלים אנטומיים הם כלי הוראה מצוין ללימוד אנטומיה ופיזיולוגיה בפירוט. הם מהווים אלטרנטיבה יעילה ונוחה לשימוש ברקמות אנושיות לתרגול ופיתוח מיומנויות רפואיות וסיעודיות.
  • אימון: מודלים אנטומיים הם כלי אימון מצוין, במיוחד להדגמת מכשירים רפואיים חדשים ולהכשרת אנשי מקצוע בשימוש בהם.

בחירת דגם אנטומי להוראה

מודלים אנטומיים מעוצבים ונבנים תוך הקפדה על מראה מציאותי של הגוף הן בצבעים והן במידות ובמרקם. רמת דיוק זו מספקת לסטודנטים חווית למידה מדויקת, ובמקביל מספקת למחנך כלי הוראה בעל ערך. כשאתם בוחרים מודל אנטומי שיתאים להוראה שלכם, עליכם לשקול את אופן ההתעמקות הנדרש בהתאם לסילבוס. בהתאם לשימוש המיועד, הדגם שתבחרו צריך להתאים לרמת הפירוט שאתם צריכים האם ניתן לפרק אותו או לא, שקיפות וכו'. 

גודל הדגם ורמת הפירוט:

בחירת דגם אנטומי עם רמת הפירוט הנכונה לשימוש המיועד היא חיונית. לדוגמה, מודל מוח 2 חלקים יאפשר לך להראות כל אחת מההמיספרות אך לא את האונות, בעוד שמודל בן תשעה חלקים יספק תצוגה מפורטת לחלוטין, למרות שהוא עשוי להיות מורכב מדי עבור רמות הוראה מסוימות. 

דגמים הניתנים לפירוק חלקי או מלא:

דגמים אנטומיים מסוימים ניתנים לפירוק חלקי או מלא, ומאפשרים לראות את המבנה האנטומי החיצוני והפנימי. זה שימושי במיוחד עבור שיעורים שבהם הסטודנטים חייבים לבדוק איבר מסוים.

מודלים שקופים:

אם לא ניתן להשתמש בדגם שניתן לפרק, ניתן להשתמש במודלים אנטומיים שקופים, המאפשרים גם לראות בתוך האיברים.

דגמים אנטומיים קלים לניקוי:

ניקוי דגמים אנטומיים באופן קבוע חיוני כדי לשמור אותם במצב טוב לאורך שנים. עם טיפול נאות מודלים אנטומיים יחזיקו מעמד וישמשו אתכם היטב במשך שנים רבות. עודדו את הסטודנטים לטפל בדגמים בזהירות ובכבוד, במיוחד בעת הסרה או החלפה של חלקים. חשוב במיוחד שהתלמידים לא יגעו בדגמים עם עט או עיפרון, מכיוון שקשה להסיר כתמים מבלי לפגוע בצבע. כדי למנוע דהייה של הדגם, שימרו אותו באזור קריר הרחק מאור שמש ישיר.

אילו חלקים בגוף האדם מיוצגים במודלים אנטומיים ואילו דגמים אנטומיים המוצעים למכירה כדאי לכם להחזיק בכיתה שלכם?

מודלים אנטומיים יכולים לייצג כמעט כל חלק בגוף האדם. ישנם דגמים של כל הגוף ודגמים של חלקים ספציפיים, המכסים את מערכות האיברים השונות (שלד, שרירי, לב וכלי דם, עיכול, עצבים, נשימה וכו') ואת מרכיביהם. הם יכולים לשמש כדי ללמד ולהכשיר מגוון רחב של הליכים רפואיים.
  • מערכת השלד: דגם שלד גוף האדם יכול להציג את מבנה העצם של הגוף כולו או רק חלק מהגוף, כמו גם גידים, רצועות ואלמנטים אחרים של מערכת השלד.
  • מערכת לב וכלי דם: דגם לב שימושי מאוד להוראה/למידה ולתכנון ניתוחים קרדיולוגיים.
  • מערכת העיכול: מודלים של מערכת העיכול כוללים את חלל הפה, הוושט, הקיבה, המעיים, הכבד, כיס המרה והלבלב. מודלים של קיבה ומעי נמצאים בשימוש נרחב בגסטרואנטרולוגיה.
  • מערכת הנשימה: דגמים אנטומיים של מערכת הנשימה כוללים מודלים של הריאות והאלמנטים המרכיבים את הריאות, כגון צינור הסימפונות.
  • מערכת השתן: מודלים של מערכת השתן מציגים את הכליות, השופכה, שלפוחית השתן, השופכנים ואיברים ובלוטות אחרים המחוברים למערכת השתן.
  • מערכת רבייה: מודלים אנטומיים של מערכות הרבייה הזכריות והנשיות יכולים לכלול את איברי המין והבלוטות האחראים על רבייה אנושית.
 
3B Scientific מציעה קטלוג עשיר של דגמים אנטומיים למכירה באיכות הטובה ביותר. החברה נוסדה בשנת 1948 בגרמניה וגדלה להיות אחת מהיצרניות המובילות בעולם לפתרונות חינוך רפואי ומדעי. סל המוצרים מכסה מגוון שלם ומקיף של ציוד לסימולציה ואימוני מיומנויות, אנטומיה, בריאות וחינוך מטופלים, ומתעדכן באופן רציף במוצרים חדשים וחידושים.
 
אז מי כבר קנה אצלנו דגמים אנטומיים?
לקוחות העיקר הבריאות שרכשו דגמים מבית 3B Scientific  כוללים אוניברסיטאות, בתי ספר, משרדים ורשויות בריאות וחינוך אחרות, מרפאות ובתי חולים, מתרגלים, מחנכים לרפואה, סטודנטים ועוד.

תוספת מצוינת לדגמים אנטומיים בכיתה או במשרד הרופאים יכולה להיות גם מפת תרשים לקיר / פוסטר אנטומי מבית 3B Scientific®. מפות אנטומיות אידיאליות להוראת אנטומיה אנושית, הדגמה עבור מטופלים ולימודי רפואה!  מרבית המפות זמינות בגודל 50X67 עם למינציה והסברים באנגלית, צרפתית, גרמנית, ספרדית, פורטוגזית, איטלקית ועוד מספר שפות. לפרטים צרו עמנו קשר 072-2159090.
 
לא מצאתם את הדגם הנחוץ לכם בקטלוג באתר? צרו עמנו קשר ונסייע לכם באיתורו ויבוא שלו ארצה.    


פורסם בתאריך 05 במאי 2024 / נכתב ע"י נעמה יפת
  
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
דגמים אנטומיים הם כלי נהדר שבו מחנכים יכולים להשתמש כדי ללמד על גוף האדם על כל חלקיו בעת לימוד אנטומיה ופיזיולוגיה.
הדגמים האנטומיים, מפות גוף האדם ושאר עזרי ההוראה חשוב שהם יהיו איכותיים מספיק כדי לשמש את המוסד ואת תלמידיו לאורך זמן
הדרך החדשה ללמוד וללמד על האנטומיה האנושית

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות