דרכים מרכזיות לטיפול בכאבים
דרכים מרכזיות לטיפול בכאבים

דרכים מרכזיות לטיפול בכאבים

אין אף רופא בעולם אשר יכול להתווכח עם חולה אשר טוען שכואב לו, גם באם הכאב הוא אינו פיזי. מחלות והפרעות רבות גורמות בנוסף לתסמינים הפיזיים גם לכאב נפשי. כאב נפשי כמו כאב פיזי הוא אמיתי. ממחקרים שבוצעו על כאב נמצא, שכאשר ליבו של אדם נשבר בשל אהבה נכזבת, מוות וכדומה, הכאב שהאדם יחוש הוא אמיתי ומאופיין בכאב פיזי בחזה. במובן הפיזי, כאב מוגדר כתחושה לא נעימה, לא נוחה ואף מטרידה ומציקה בגוף. הכאב הפיזי נגרם כאשר דחפים עצביים הנמצאים לאורכו ולרוחבו של הגוף, שולחים מסרי "כאב" ופגיעה ברקמות למוח. נושא הכאב נחקר רבות ולאורך שנים בתחום הרפואה, ישנם אנשים רבים אשר סובלים מכאבים כרוניים לאורך שנים רבות.
הכאב בא בכדי להתריע את האדם מפני סכנה,נזק או מצב לא נעים. הכאב מיועד לדחוק באדם להזעיק עזרה. תסמונת (congenital insensitivity to pain) תסמונת מולדת נדירה, אשר הלוקה בה אינו יכול לחוש כאב ובשל כך יכול להיפגע פיזית ולא לחוש בשום כאב, דבר העלול לגרום לקיצור חייו.

באופן כללי, כאב מסווג בדרך הבאה:

מהן הדרכים המרכזיות לטיפול בכאבים?

 הטיפול בכאב יהיה על פי הגורם הראשי אשר גורם לתחושת הכאב, יהיה על הרופא למצוא את הגורם הנ"ל ולטפל בו, אך במידה ולא ניתן למצוא את הגורם הראשי או שמה הגורם הראשי לא ניתן להסרה או לטיפול, ניתן לטפל בכאב בדרכים הבאות:

                    
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
התחום הרפואי העוסק בכל מה שקשור במערכת העצמות, המפרקים, הגידים, הרצועות והשרירים הוא אורטופדיה, ולכן בכל בעיה הקשורה במערכות אלה יש לפנות אל אורטופד. בין הבעיות האורטופדיות הנפוצות ניתן למנות כאבי גב, כאבי ברכיים, פציעות ספורט, כאבים בכפות הרגליים והידיים, פריקת כתף וכאבים בכתף, כף רגל סוכרתית ועוד.
יבלות בכפות הרגלים נחשבות לנגעים הכי שכיחים באוכלוסיית העולם כיצד מטפלים? כיצד מונעים? טיפים חשובים בנושא...
מהם התסמינים להופעת גוש גנגליון ביד? האם הוא מסוכן? האם גנגליון עובר לבד או שהוא מצריך טיפול רפואי? ואיך מטפלים בו בכלל? כל מה שצריך לדעת על גנגליון בכתבה שלפניכם.
מה זה אוסטאוארטריטיס? מדוע נשחקים הסחוסים בברכיים? מי נמצא בסיכון ללקות במחלה? מהם הסימפטומים העיקריים של דלקת מפרקים ניוונית בברך? אפשרויות הטיפול באוסטאוארטריטיס - כל המידע במאמר שלפניך

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות