whatsapp
בריכה נגישה לנכים
בריכה נגישה לנכים

בריכה נגישה לנכים

 
בריכות הן דרך מצוינת להתקרר במהלך חודשי הקיץ החמים בישראל, אך עבור נכים רבים, גישה אליהן עשויה להיות קשה. נגישות היא נושא שחשוב מאוד לקחת בחשבון בכל הנוגע לבניית בריכת שחייה. יש לוודא שלכל האנשים, כולל בעלי מוגבלות בניידות, תהיה אפשרות ליהנות מבריכת השחייה. בריכות נגישות מספקות חוויה בטוחה ומהנה לאנשים עם מוגבלויות. הן נועדו להקל על אנשים עם מוגבלויות לגשת ולהשתמש בבריכה ללא כל מחסומים פיזיים. בריכה נגישה מצוידת במאפיינים שונים כגון רמפות גישה לבריכה, מאחזי יד לבריכה, מעקות לבריכה ומעלון בריכה לנכים. כל התכונות הללו מקנות לנכים אפשרות להשתמש בבריכה בבטחה ובנוחות. 
 
במאמר זה נסקור את האפשרויות השונות להקלת הגישה למים עבור אנשים עם מוגבלות בניידות המתקשים להיכנס ולצאת מהבריכה: מדרגות עם מעקות, רמפות, מאחזי יד לבריכה, במות הרמה ומתקני העברה אל ומחוץ למים.
 
 

מדרגות בריכה עם מעקות: 

מדרגות בריכה עם מעקות הן מאפיין בטיחות חשוב לכל בריכה. לא רק שהמעקות מספקים דרך קלה להיכנס ולצאת מהבריכה, אלא שהם גם עוזרים למנוע החלקות ונפילות. מעקות חיוניים לשמירה על בטיחות הרוחצים בעת השימוש במדרגות. הם מספקים יציבות ותמיכה ובמקביל גם עוזרים בהגנה מפני נפילות בשוגג למים. חשוב שמעקות יהיו בגובה ובמיקום מתאים כך שיהיו נגישים לכל המשתמשים.

רמפת גישה לבריכה: 

רמפת גישה היא אפשרות נוספת לאפשר גישה לבריכה והיא מספקת דרך קלה ובטוחה לאנשים להיכנס ולצאת מהבריכה ללא צורך בטיפוס במדרגות או שימוש בסולמות. רמפות יכולות להיות אופציה מצוינת לאנשים המשתמשים בכיסאות גלגלים או שמתקשים לעלות ולרדת במדרגות. רמפות גישה לבריכה מעוצבות בצורה כזו שהן מספקות שיפוע הדרגתי ממפלס הקרקע ועד לקצה הבריכה, וכך מאפשרות כניסה ויציאה קלים מהמים. קיימות רמפות לבריכה בגדלים וסגנונות שונים, כך שניתן להתאימן בצורה מושלמת לצרכים שלכם.  כמו במדרגות, הרמפות צריכות להיות עם מעקות כדי להבטיח את בטיחות המשתמשים.

האפשרות של החלפת מדרגות לרמפה (בתנאי שמידות הבריכה מאפשרות זאת), מצריכה עבודות בנייה הגוזלות זמן וכסף רב, ולכן האופציה הבטוחה, המהירה והקלה ביותר היא התקנת מעלון בריכה לבעלי מוגבלויות. 

מעלונים לבריכה:

מעלון נכים לבריכה מסייע לאנשים עם מוגבלות פיזית לגשת ולהשתמש בבריכה. מעלון בריכה לנכים מאפשר למשתמשים בכסא גלגלים להיכנס ולצאת מהבריכה בבטחה ובנוחות. המעלון מרים את המשתמשים עד לגובה הבריכה ואז מוריד אותם בעדינות למים בצורה בטוחה ונוחה. באתר העיקר הבריאות ניתן למצוא מגוון מעלוני בריכה ביניהם מעלון הידראולי לבריכה נייד ונשלף של החברה הספרדית BLAUTEC הדורש רק את כוח לחץ המים ממעגל הבריכה עצמו כדי לפעול. קל מאוד להתקין מעלון נייד לבריכה בכל סוג של בריכה, ללא קשר לצורתה ולסוג ההצפה שלה. בכמה שלבים פשוטים מותקן המעלון ההידראולי על שפת הבריכה, ותפעולו פשוט מאוד: באמצעות מנגנון הנעה, המשתמש יכול להיכנס ולצאת מהמים בצורה חלקה, בנוחות ובעצמאות מלאה.
 
 
לקריאה נוספת > איך בוחרים מעלון לבריכה?

חשוב מאוד לזכור את החקיקה המסדירה את הנגישות בבריכות שחייה, המבטיחה שוויון הזדמנויות לכל האנשים. בנוסף לעמידה בחוקים ובתקנות הנגישות המקומיים, בניית בריכה נגישה היא דרך מצוינת להפוך את הבריכה שלכם מהנה יותר עבור כולם. ודאו שיש לכם צוות של אנשי מקצוע מנוסים ומוסמכים כדי להבטיח שהבריכה שלכם תעמוד בתקני הנגישות ותהיה בטוחה ונוחה לכל המשתמשים.
          
להעיקר הבריאות צוות טכני מקצועי ומיומן המבצע התקנת מעלון לבריכה בכל הארץ. לקבלת פרטים, ייעוץ והצעת מחיר התקשרו 072-2159090.
  
פורסם בתאריך 22 במרץ 2023 / נכתב ע"י נעמה יפת
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
בריכות הן דרך מצוינת להתקרר במהלך חודשי הקיץ החמים בישראל, אך עבור נכים רבים, גישה אליהן עשויה להיות קשה.
איזה מנוף לנכים אפשר לקבל דרך משרד הבריאות? למי יש זכאות ומהו התהליך לקבלת המימון? כל המידע במאמר זה.
מנוף העמדה הוא מתקן המאפשר לאדם היושב על כיסא גלגלים לאחוז בשתי הידיות שלו ולהתרומם בכוחות עצמו בעזרת כוח חשמלי. ישנם מתקני העמדה לא חשמליים המיועדים בדרך כלל לאנשים שתנועת הידיים שלהם אינה מוגבלת ואשר מסוגלים להרים את עצמם באמצעות כוח השרירים.
סקירה כללית על מנוף העמדה לנכים, למי מיועד, כיצד הוא פועל ומה היתרונות בשימוש במנוף עבור המטופלים והמטפלים.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות