whatsapp
מצבים רפואיים שבהם מעלון ביתי עשוי להועיל
מצבים רפואיים שבהם מעלון ביתי עשוי להועיל

מצבים רפואיים שבהם מעלון ביתי עשוי להועיל

 
ישנם מצבים רפואיים רבים שבהם מעלון ביתי יכול להיות חלק בלתי נפרד מחיי היומיום להועיל ולהקל על השיקום וההחלמה. מעלון מדרגות יכול לשפר את איכות החיים ולהגביר את הניידות של אנשים עם מגבלות רפואיות שונות. הנה כמה מצבים רפואיים שבהם מעלון מדרגות בבית יכול לעזור:
 
דלקת פרקים
אם יש לכם דלקת פרקים, אתם כבר מכירים את האתגרים והכאב הקשורים אליה. עם הזמן, דלקת פרקים יכולה לצמצם את הניידות ולגרום לבעיות למשך שארית חייכם. דלקת פרקים איננה פוגעת רק במבוגרים - גם צעירים יותר עלולים לחלות בה.
כשחיים עם דלקת פרקים, דלקת מפרקים ניוונית או דלקת מפרקים שגרונית, לעלות ולרדת במדרגות זו משימה מאתגרת וכואבת. מעלון מדרגות מאפשר לנוע בין הקומות ללא צורך במאמץ פיזי ויכול להפחית את השחיקה במפרקים שלכם, שהם לרוב החלק הכואב ביותר של דלקת פרקים. מעלון ביתי מסייע גם כאשר נפיחות מפרקים מגבילה את התנועה בימים מסוימים. מכיוון שמעלון מדרגות מתקפל ותופס שטח מינימלי במדרגות, תוכלו לקפלו כשתחושו טוב יותר ולהשתמש במדרגות כרגיל כרצונכם ללא כל בעיה!
 
סוכרת
לסוכרת מגוון רחב של תסמינים ותופעות לוואי. לדוגמה, חלק מחולי סוכרת סובלים מכאבים כרוניים או כאבים עצביים בכפות הרגליים ובמצבים קיצוניים עלולים אף לעבור קטיעת גפיים. בנוסף, חולי סוכרת עשויים להיאבק בבעיות משקל. מעלון מדרגות ביתי מסייע בהפחתת הסיכונים לנפילה בבית שעלולה להיות בעלת השלכות הרסניות עבור חולה סוכרת קשה.
 
בעיות נשימה
מעלוני מדרגות יכולים להיות שימושיים ומתאימים גם לאנשים הסובלים ממחלות או בעיות בדרכי הנשימה, כמו אמפיזמה או COPD, מחלת ריאות חסימתית כרונית. מי שסובלים מבעיות לב או מחלות ריאה עלולים לחוש שהעלייה במדרגות היא מאתגרת ומשאירה אותם חסרי נשימה. מעלון ביתי יפתור את הבעיה ויקל משמעותית על ההגעה לקומה השנייה בבית, כך שתוכלו להשאר בביתכם ולהזדקן בו בבטחה.
 
מחלות שרירים
מחלות שרירים, כולל ניוון שרירים, שיתוק מוחין, מחלת פרקינסון וטרשת שרירים הם מצבים רפואיים נוספים בהם כדאי לשקול התקנת מעלון ביתי. מאחר שאבחנות רפואיות אלו משפיעות על תנועה ושימוש בשרירים, עליה וירידה במדרגות עשויות להיות קשות ומסוכנות.   כאשר מאובחנים מצבים אלו, החולים מופנים לרוב להערכה על ידי מרפא בעיסוק שכדי להקל על חייו של המטופל עשוי להמליץ על התאמת דיור והתקנת מעלון כסא למדרגות. מעלון מדרגות מספק פתרון נגיש ומאפשר תנועה בין הקומות, המעלון עוזר בהתגברות על הקשיים הפיזיים ומפחית את הסיכון לנפילות.
 
פיברומיאלגיה
מחלה זו מאופיינת בכאב כרוני ועייפות. מעלון ביתי יפחית את הצורך במאמץ פיזי ויעזור למטופלים לשמור על ניידות בבית.
 
אי ספיקת לב
אנשים עם אי ספיקת לב מתקשים במאמץ גופני בגלל הקושי של הלב לספק מספיק דם לגוף. אי ספיקת לב יכולה לגרום לקוצר נשימה, עייפות מוגברת, נפיחות ברגליים ובקרסוליים וירידה ביכולות המאמץ. מעלון ביתי יאפשר תנועה בין הקומות ללא מאמץ גופני מיותר.
 
בכל פעם שאדם עולה במדרגות, זה גורם ללחץ נוסף על איברי הגוף וכאשר חיים עם בעיה רפואית כלשהי, כמו לב, ריאות, כאבים או בעיות נשימה, זה יכול להיות מסוכן. מגפה שבורה או פציעה מוחית ועד עמוד השדרה או פצע רציני, התקנת מעלון מדרגות ביתי יכולה לקדם ריפוי ולאפשר חיים הרבה יותר קלים ובטוחים עבור המשתמשים במעלון. 
 
שיקום והחלמה
מעלון מדרגות מושלם גם עבור כל מי שמתאושש ממחלה, פציעה או ניתוח. מעלון מדרגות בבית מאפשר החלמה ושיקום מניתוחים, כמו החלפת מפרק הירך או הברך, כך שניתן להחלים ולהשתקם בבית ולא צריך להישאר במוסד רפואי לאחר ההליך הרפואי. המעלון יכול לעזור לחולים רבים להתאושש בשלווה בבתיהם.

לקריאה נוספת > 
 
זו כמובן רק רשימה חלקית, יש עוד הרבה אבחונים, נכויות ומחלות שעבורם מעלון מדרגות עשוי לשפר את הניידות והנגישות בבית ולאפשר לחולים להישאר בבתיהם בנוחות ובבטיחות.

אז איך למעשה מעלון ביתי יכול לעזור?

אנשים הסובלים מהמחלות למנינו לעיל חווים קשיים פיזיים משמעותיים שמגבילים את יכולתם לבצע פעולות יומיומיות כמו עליה וירידה במדרגות. מעלון מדרגות בבית יכול לספק להם כמה יתרונות חשובים:
  • הפחתת מאמץ פיזי: עלייה במדרגות מצריכה מאמץ גופני גבוה, שעלול לגרום לכאבים נוספים, להחמיר את קוצר הנשימה או לעייף את הלב. מעלון מדרגות מבטל את הצורך במאמץ זה, ובכך מפחית את העומס על הגוף.
  • שיפור הבטיחות: חולים רבים נמצאים בסיכון גבוה לנפילות עקב עייפות או קוצר נשימה פתאומי. מעלון מדרגות מספק אמצעי בטיחותי לניידות בין הקומות, מפחית את הסיכון לנפילות ופציעות.
  • שמירה על עצמאות: אחד מהחששות הגדולים של אנשים עם מגבלות רפואיות הוא אובדן העצמאות. מעלון ביתי מאפשר לחולים להמשיך לנוע בחופשיות בביתם, לעבור בין הקומות בלי עזרה, ולשמור על תחושת עצמאות.
  • שיפור איכות החיים: ניידות מוגבלת משפיעה באופן ישיר על איכות החיים. היכולת לעבור בין הקומות בקלות מאפשרת לחולים ליהנות מכל חלקי הבית, להשתתף בפעילויות חברתיות ומשפחתיות, ולשמור על שגרת חיים פעילה.
  • הפחתת המתח הנפשי: חוסר היכולת לעלות ולרדת במדרגות עלול לגרום למתח נפשי ותחושת תלות. מעלון מדרגות מפחית את התלות באחרים ומספק תחושת ביטחון ושקט נפשי.

סובלים מבעיית ניידות כלשהי?
צרו אתנו קשר
072-2159090 נבחן יחד אתכם את הפתרונות האפשריים ונסייע בבחירת מעלון ביתי מתאים 

לקריאה נוספת >

פורסם בתאריך 28 במאי 2024 / נכתב ע"י נעמה יפת
        
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
במאמר זה ריכזנו עבורך מידע על קבלת הלוואה לרכישת זרוע הרמה לרכב מן המוסד לביטוח לאומי. החל מתנאי הזכאות דרך סכום ההלוואה לרכישת מתקן ההרמה והתקנתו ועד כיצד ניתן לממש את זכותך ואיך מגישים את הבקשה.
חושבים על התקנת מעלון כסא מומלץ שתקראו מאמר זה כדי לקבל החלטה טובה יותר
מתי משתתף משרד הבריאות ברכישת מכשירי שיקום וניידות ומהי רשימת מכשירי ניידות על פי נוהל משרד הבריאות?
אנשים רבים אינם יודעים מה בדיוק עושה מרפא/ת בעיסוק? ננסה לשפוך אור על השאלה ולהבין מה הקשר בין ריפוי בעיסוק לבין ניידות.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות